Nástroje na kontrolu počítače a odstranění virůNástroje - Kontrola počítače a odstranění infekce

V současnosti se již s klasickými viry moc nesetkáte. Doba, kdy se používalo "léčení napadených souborů" je minulostí a nejčastější metodou léčení se dnes stalo mazání souborů nebo jejich přesun do trezoru (karantény) a úpravy v registrech.

Nejčastěji se můžete setkat s breberkami, které mívají podivné názvy a jména a uživatel kolikrát ani pořádně neví, co který výraz znamená. Většina těchto potvůrek se "léčí" právě mazáním souborů, protože soubor antivirem označený za napadený neobsahuje nic než škodlivý kód (bydlí v něm jen ta breberka), která s sebou navíc umí dotáhnout haldu balastu, který potřebuje pro svou podvratnou činnost. Z toho tedy logicky plyne, že v takovém případě se maže a maže a maže.

Stručný seznam a popis některých breberek:

  • Spyware - jedná se o software ve funkci špióna. Může vykrádat citlivá data a spolupracovat s jinými breberkami.
  • Adware - relativně neškodná záležitost. Za následek má zejména všelijaké vyskakující okna s různými reklamami. Neškodí v pravém slova smyslu, ale kdo si dnes libuje třeba v reklamě???
  • BackDoor (zadní vrátka) - nebezpečná záležitost. Umožní útočníkovi vzdáleně převzít kontrolu nad nakaženým počítačem.
  • Trojský kůň - tohle je velmi obecný pojem, který zahrnuje širší skupinu breberek, například zde zmíněný spyware či BackDoor. Každá z nich ale má za účel skrytě škodit a uživatel s jejich činností z principu nemůže souhlasit :)) Mimo jiné také většina "trojských koní" neinfikuje aktivně další počítače.
  • Worm (červ) - nebezpečná breberka, která se nešíří ve formě infikovaných souborů, ale přenáší se ve formě paketů, kterými spolu počítače komunikují. Využívá většinou bezpečnostních děr, třeba ve Windows a nakažený počítač aktivně hledá další oběti. Krásným příkladem je třeba červ Conficker/Downadup.
  • Dialer - v dnešní době již není breberka tohoto typu tak nebezpečná. Jedná se o prográmek, který v případě, že používáte klasický modem a k internetu se připojujete vytáčeným spojením, dokáže modifikovat vlastnosti vytáčení a místo na telefonní číslo u nás doma se pak spojujete modemem někam do Tramtárie a za minutu provozu na internetu pak zaplatíte majlant.

Kromě těchto breberek existují také jiné "škodliviny", které ale nejsou nebezpečné a nezneužijí přímo třeba data ve vašem počítači. Může se jednat například o spamy (nevyžádaná pošta) nebo o tzv. Hoaxy, tedy podvodné či poplašné zprávy. Určitě jste se již v emailu setkali s výzvami typu "Holčička z tramtárie hledá rodiče", "Feně retrívra se narodilo 48 štěňátek" nebo "Jak neplatiti pokutu a ošulit policajty s radarem". Tyhle kravinky jsou typickou ukázkou hoaxů. No a také jste se určitě setkali se super luxusními nabídkami na pořízení modrých pilulek, zvětšení okrasy mužské části uživatelstva a jiným balastem. Tohle je pak typický spam. Ani spamy ani hoax nejsou přímo nebezpečné, neobsahují žádný škodlivý kód. Mohou ale obsahovat odkazy na webové stránky, které již samozřejmě nebezpečné mohou být. Takže pozor na retrívry s viagrou a holčičky z Tramtárie!!

Tyto činnosti mohou být pro běžného uživatele náročné, mnohdy přímo neproveditelné. Proto máme k dispozici nástroje, které jsou na jednu stranu uživatelsky celkem jednoduché, ale na stranu druhou toho umí opravdu mnoho a zkušený uživatel či odborník může případnou breberku doslova podřezat.

Tyto stránky stručně popisují nejčastěji používané nástroje a dají uživatelům také informace o způsobu použití. A samozřejmě také přikládáme odkazy, ze kterých si můžete tyto nástroje stáhnout.

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumYouTube - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
Instagram - Antivirové Centrumtumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma