potřebujete poradit? - jsme tady

Postup odstranění nejběžnějších antivirů z počítače

Sdílet na Facebook
17.4.2022

 

1. Postup odstranění produktů ESET
2. Postup odstranění produktů Kaspersky
3. Postup odstranění produktů Norton
4. Postup odstranění produktů AVG
5. Postup odstranění produktů Avast
6. Postup odstranění produktů McAfee
7. Postup odstranění produktů BitDefender
8. Postup odstranění produktů F-Secure
 

Postup odstranění produktů ESET

 

Pokud dojde k situaci,kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program Eset Uninstaller. Eset Uninstaller je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů ESET:

 • ESET NOD32 Antivirus
 • ESET Internet Security
 • ESET Smart Security Premium
 • ESET Business produkty (ESET Endpoint a ESET management Agent

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj EsetUninstaller, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Restartujte počítač do nouzového režimu. (Postup pro Windows 10, postup pro Windows 8.x, postup pro Windows 7 a Windows Vista. Podobný postup platí i pro Windows XP).
1 Po naběhnutí nouzového režimu z plochy spusťte nástroj EsetUninstaller, nástroj běží v černém dosovském okně.
 
 
1 Potvrďte odebrání antiviru stisknutím klávesy Y.
1 Po potvrzení nástroj prohledá disk a zobrazí zjištěné instalace produktů Eset. Obvykle se zobrazí pouze jedna instalace, mohou zde ale být i dvě či tři instalace - to záleží na tom, jakým způsobem byly instalovány předchozí verze. Po zobrazení zjištěných instalací stiskněte klávesu s číslem instalace, kterou chcete odinstalovat. Doporučujeme postupně odebrat všechny zjištěné instalace.
 
1 Jakmile odeberete všechny instalace produktů Eset, nástroj zobrazí výzvu ke stisknutí libovolné klávesy; po stisku se černé okno odinstalátoru zavře. Poté restartujte počítač.
 
 

Postup odstranění produktů Kaspersky

 

Pokud dojde k situaci,kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program KavRemover. KavRemover je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů Kaspersky:

 • Kaspersky Anti-Virus, všechny verze
 • Kaspersky Internet Security, všechny verze
 • Kaspersky Total Security, všechny verze
 • KavRemover lze použít také pro odinstalaci firemních produktů Kaspersky

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj KavRemover , soubor uložte například na plochu Windows.
1 Stažený nástroj spusťte. V prvním kroku odsouhlaste licenční podmínky stisknutím tlačítka Accept. Nástroj KavRemover pak provede automatickou detekci nainstalovaných aplikací Kaspersky a nabídne seznam aplikací, které umí odstranit. Pokud nástroj žádnou aplikaci Kaspersky nedetekuje, je potřeba vybrat aplikaci ručně z rozbalovacího seznamu.
 
1 Do řádku opište z obrázku kód a pokračujte stisknutím tlačítka Remove. Pokud je kód špatně čitelný, nechejte si vygenerovat nový kód kliknutím na tlačítko vpravo od obrázku s kódem.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 

Postup odstranění produktů Norton

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program NRNR (Norton Removal & Reinstall). NRNR je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru; umožní také v jednom kroku automaticky stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů Norton:

 • Norton Security Standard
 • Norton Security Premium
 • Norton Security Deluxe

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj NRNR , soubor uložte například na plochu Windows.
1 Stažený nástroj spusťte. V prvním kroku odsouhlaste licenční podmínky stisknutím tlačítka Souhlasím. Nástroj NRNR nabízí dvě možnosti postupu:
 1. Odebrat produkt Norton a zároveň ho nahradit nejnovější verzí
 2. Pouze odebrat produkt Norton
Pokud chcete provést kompletní reinstalaci, zvolte možnost Odebrat a přeinstalovat. Pokud chcete produkt Norton pouze odebrat, klikněte na Rozšířené možnosti a pak na tlačítko Pouze odebrat.
 
1 V dalším kroku vás nástroj NRNR upozorní, že po odinstalaci antiviru nebude počítač chráněn atakdále, pokračovat budete stisknutím tlačítka Odebrat.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 
 

Postup odstranění produktů AVG

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program AVG Clear. AVG Clear je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů AVG:

 • AVG Free Antivirus
 • AVG Internet Security
 • AVG Business produkty

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj AVG Clear, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Nástroj AVG Clear vás upozorní, že by měl být spouštěn v nouzovém režimu Windows, můžete se ale pokusit čištení provést i v běžném režimu Windows, takže klikněte na tlačítko Ne. Pokud by čistič měl nějaký problém a nepodařilo se mu produkt AVG odebrat, zopakujte čištění v nouzovém režimu.
V prvním kroku nástroj AVG Clear zobrazí informace o produktu AVG, který v počítači detekoval (složka programu a datová složka programu). Pokud si myslíte, že AVG Clear detekoval nesprávný produkt AVG, můžete v dolní části okna v rozbalovacím seznamu vybrat správný produkt, doporučuje se ale ponechat vše tak, jak AVG Clear detekoval. Pokračujte sisknutím tlačítka Odinstalace.
 
1 AVG Clear zobrazí upozornění o pokusu odinstalovat produkt AVG, pokračujte stisknutím tlačítka Ano.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 

Postup odstranění produktů Avast

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program Avast Clear. Avast Clear je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů Avast:

 • Avast Free/Pro Antivirus
 • Avast Internet Security
 • Avast Premier
 • Avast Business produkty

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj Avast Clear, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Nástroj Avast Clear vás upozorní, že by měl být spouštěn v nouzovém režimu Windows, můžete se ale pokusit čištení provést i v běžném režimu Windows, takže klikněte na tlačítko Ne. Pokud by čistič měl nějaký problém a nepodařilo se mu produkt Avast odebrat, zopakujte čištění v nouzovém režimu.

V prvním kroku nástroj Avast Clear zobrazí informace o produktu Avast, který v počítači detekoval (složka programu a datová složka programu). Pokud si myslíte, že Avast Clear detekoval nesprávný produkt Avast, můžete v dolní části okna v rozbalovacím seznamu vybrat správný produkt, doporučuje se ale ponechat vše tak, jak Avast Clear detekoval. Pokračujte sisknutím tlačítka Odinstalace.
 
1 Avast Clear zobrazí upozornění o pokusu odinstalovat produkt Avast, pokračujte stisknutím tlačítka Ano.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 

Postup odstranění produktů McAfee

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program McAfee Consumer Product Removal (MCPR). McAfee Consumer Product Removal je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů Avast:

 • McAfee Antivirus
 • McAfee Internet Security
 • McAfee Total Protection
 • McAfee Business produkty

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj McAfee Consumer Product Removal, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Nástroj MCPR zobrazí upozornění, že po jeho spuštění dojde k odstranění všech produktů McAfee nainstalovaných v počítači. Pokračujte kliknutím na tlačítko Next>>.

V dalším kroku MCPR zobrazí licenční ujednání, klikněte na volbu Agree a pokračujte sisknutím tlačítka Next>>.
 
1 V dalším okně je potřeba vložit zobrazený ověřovací kód, pak pokračujte stisknutím tlačítka Next>>. Připravte se psychicky na to, že bude nutné kód vložit i několikrát po sobě - bezpečnost je prostě bezpečnost :))
 
1 Jakmile se vám povede vložit ověřovací kód, počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 

Postup odstranění produktů BitDefender

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program BitDefender Uninstall Tool. BitDefender Uninstall Tool je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění domácích i firemních produktů BitDfender, bohužel má ale výrobce odinstalační nástroje rozdělené podle verze produktu, takže si správný odinstalační nástroj musíte vybrat na webu výrobce, viz bod 1.

 

1 Nejprve si stáhněte odpovídající nástroj na webu výrobce, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Po stažení nástroj spusťte a pokračujte kliknutím na tlačítko Uninstall.

Nástroj okamžitě provede čištění bez další interakce s uživatelem.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
 

Postup odstranění produktů F-Secure

 

Pokud dojde k situaci, kdy je antivir natolik poškozený, že nelze provést jeho standardní odinstalaci přes Ovládací panely-->Programy a funkce, lze použít speciální čistící program FsUninstallationTool. FsUninstallationTool je speciální nástroj, který kompletně odebere antivir z počítače - smaže veškeré soubory z disku, smaže záznamy v registrech a odstraní ovladače antiviru. Nástroj slouží pro odstranění těchto produktů F-Secure:

 • F-Secure SAFE
 • F-Secure Computer Protection
 • F-Secure Client Security 13.x, 14.x
 • F-Secure FREEDOME
 • F-Secure Rapid Detection Service
 • F-Secure Ultralight AV beta

 

1 Nejprve si stáhněte nástroj FsUninstallationTool, soubor uložte například na plochu Windows.
1 Stažený nástroj FsUninstallationTool spusťte a zahajte čištění kliknutím na tlačítko SPUSTIT.
 
1 V dalším okně zvolte, zda chcete odstranit všechny produkty F-Secure, které jsou v počítači nainstalovány, nebo zda chcete vybrat konkrétní produkt a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 
1 Počkejte na dokončení čištění a pak restartujte počítač.
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma