Další aktuality
27.5.2024
AI v oblasti kyberbezpečnosti: Příležitost i hrozba
Z hlediska kybernetické bezpečnosti se umělá inteligence stala dvojsečnou zbraní...

24.5.2024
Přehled hrozeb pro Android: V dubnu na české telefony cílil adware, bankovní malware i spyware
V čele pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku byl i v dubnu adware Andreed...

23.5.2024
Firmy by neměly vyčkávat, co jim přikáže zákon o kybernetické bezpečnosti
Tisíců tuzemských firem se v příštím roce dotkne zákon, který určí, jak se budou muset chránit před kyber­ne­tic­ký­mi útoky...

17.5.2024
Spyware se v Česku stále šíří prostřednictvím spamu
Spyware Agent Tesla se v dubnu objevil ve více než pětině zachycených případů u operačního systému Windows v České republice a je tak nejsilnější od začátku letošního roku...

13.5.2024
Antispam: jak poznat nebezpečnou komunikaci a škodlivé e-maily?
Když jde o spam, spoléháme se na filtry v e-mailových schránkách. Útočníci jsou však mistry nebezpečných e-mailů, a tak není od věci hledat spolehlivý antispam k ochraně naší online komunikace...

10.5.2024
Čeština už nás před hackery nechrání – kvalitní překladače zvyšují úspěšnost kybernetických útoků
Dokonalejší automatické překladače znamenají i dokonalejší kybernetické útoky. Kvalita textů phishingových zpráv je totiž stále lepší a není tak často vůbec poznat, že je nepsal rodilý Čech...

7.5.2024
Hlavně si je dobře pamatovat – jak moc riskujeme s hesly?
Podle posledního průzkumu od ESET se více než polovina z nás spoléhá na to, že si hesla bude pamatovat z hlavy. To však v kybersvětě není úplně dobrý nápad...

2.5.2024
Získejte Avast Premium Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

1.5.2024
Máte rádi trojské koně? Pořiďte si čínskou fotovoltaiku!
To, že je Čína hrozbou, se lze dočíst pravidelně ve zprávách BIS, či o tom slyšet hovořit hlavu státu. Do praxe to ale nemá prakticky žádný dopad. Patrně se čeká na první velký problém...

29.4.2024
Falešné hry v březnu ukrývaly adware i bankovní malware
Adware Andreed, přední kybernetická hrozba pro platformu Android v Česku, se i nadále drží v čele pravidelné statistiky od společnosti ESET...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Dávejte si pozor na falešné hudební soubory

Sdílej na Facebooku
27.4.2020

Hudební scéna je jednou z celé řady odvětví, na které dopadají karanténní opatření nejtvrději. Spousta koncertů, festivalů a dalších hudebních představení musela být zrušena, a tak se někteří umělci i promotéři přesunuli na internet. Na streamovacích platformách jako je Facebook Live, YouTube nebo Twitch tak i přes nastalou situaci udržují kontakt s fanoušky a šíří potěšení. Uživatelé by si ale měli dát pozor, pokud si chtějí některou z poslechnutých skladeb stáhnout. Odborníci z Kaspersky totiž na síti objevili škodlivé soubory, které se vydávaly za skladby populárních světových DJs jako je David Guetta nebo Calvin Harris.

Noční život se vytratil, a proto promotéři a dýdžejové hledají nové cesty, jak zůstat aktivní. Například Ultra music festival, který měl proběhnout 23. března, se kompletně přesunul do online prostředí. Fanoušci tak měli možnost celý víkend poslouchat živé streamy z obyváků známých i méně známých dýdžejů. Tento koncept přilákal velkou pozornost a udělal radost spoustě lidí dočasně uvězněných ve svých domovech.

Poslech hudby

V uplynulých týdnech se výrazně zvýšil internetový provoz. Na síť se totiž přesunula velká část každodenních aktivit jako je nakupování, kontakt s přáteli nebo vyřizování pracovních záležitostí. Tento trend však negativně ovlivňuje rychlost internetu čímž klesá kvalita streamů – zasekávají se a dlouho nabíhají. Jedním ze způsobů, jak tento problém vyřešit, je stažení hudby a její poslech offline. Pokud si ale uživatelé nedají pozor na to, z jakého zdroje skladbu stahují, mohou je potkat nepříjemnosti.
Odborníci na kybernetickou bezpečnosti ze společnosti Kaspersky podrobili analýze 100 světových dýdžejů z žebříčku DJ Mag Top 100. Zjistili, že při stahování jejich skladeb musejí dávat uživatelé pozor, aby nenaletěli hackerům. Ti totiž ke svým nekalým úmyslům zneužívají jména slavných DJs – nejčastěji pak Davida Guettu, Alana Walkera, DJ Snake, Calvina Harrise nebo Martina Garrixe.

Škodlivé soubory nesoucí jejich jméno nebo názvy jejich skladeb obsahovaly širokou škálu kyberhrozeb, především pak adware a trojské koně. Jejich prostřednictvím mohou hackeři mazat, blokovat, upravovat nebo kopírovat data na uživatelově zařízení nebo zpomalovat výkon počítače.

David Guetta jasně dominuje nejen dýdžejské scéně, ale také žebříčku škodlivých souborů zneužívajících jména slavných DJs. Už třináctý rok se totiž podle časopisu DJ Mag drží mezi deseti nejpopulárnějšími dýdžeji světa, k čemuž přispívají i spolupráce s dalšími interprety jako je Kid Cudi nebo Nicki Minaj.

"Lidé tráví více času doma, a proto konzumují více online obsahu. Zatímco poslech živých streamů nebo podobných online služeb bývá bezproblémový, v případě stahování skladeb do počítače by měli být uživatelé opatrní. Jak ukázala naše analýza, škodlivé soubory se mohou vydávat za oblíbené písničky, a proto by uživatelé měli zabezpečit svá zařízení před podobnými hrozbami," komentuje Anton Ivanov, bezpečnostní odborník ze společnosti Kaspersky.

Produkty Kaspersky detekují tyto škodlivé soubory pod následujícími označeními:

  • HEUR:Trojan.Script.Generic
  • UDS:DangerousObject.Multi.Generic
  • Trojan.Win32.Agentb.bqyr
  • not-a-virus:HEUR:AdWare.AndroidOS.Agent.f
  • HEUR:Trojan.Win32.Generic

Aby si fanoušci elektronické hudby mohli i nadále bez starostí užívat poslech oblíbených interpretů, doporučují odborníci z Kaspersky následující kroky:

  • Před stažením skladby nebo DJ setu se ujistěte, že je název písně napsán správně a shoduje se s oficiálním vydáním. Pokud se vám bude zdát na souboru cokoliv podezřelého, nebo jste o podobné písničce daného interpreta neslyšeli, raději ji nestahujte.
  • Skladby se snažte stahovat z oficiálních a důvěryhodných zdrojů jako jsou například Spotify nebo Audiomack.
  • Používejte na svém zařízení účinné bezpečnostní řešení, které případně zabrání ve stažení škodlivého souboru.
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma