Další aktuality
24.7.2024
Přehled hrozeb pro Android: Falešné hry Českem stále šíří adware a bankovní malware
Adware Andreed, dlouhodobě přítomná hrozba pro platformu Android v České republice, v červnu opět posílil...

22.7.2024
Vyjádření NÚKIB ke globálním výpadkům IT systémů
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost v tuto chvíli mapuje dopady způsobené chybnou aktualizací...

19.7.2024
ESET: Velký návrat spywaru Agent Tesla, v červnu se jeho detekce vyšplhaly ke třetině všech případů
Po dočasném květnovém útlumu se do čela pravidelné statistiky vrátil spyware Agent Tesla. Cílil přímo na Česko v nejsilnější kampani letošního roku...

17.7.2024
12 věcí, které byste nikdy neměli sdílet na sociálních sítích
Za ochranu soukromí je odpovědný především každý uživatel. Jakkoli to zní banálně, není to snadné...

16.7.2024
Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů
Útočníci podporují šíření těchto neoficiálních nebezpečných aplikací také online reklamou a optimalizací pro vyhledávače...

15.7.2024
Tipy pro kyberbezpečnost na cestách
Kybernetická hygiena je jako ta osobní – základem je mít každodenní rutinu...

12.7.2024
Kyberzločinci mají také oblíbené nástroje s umělou inteligencí
Jedná se o velmi nebezpečný trend, který mění digitální svět...

11.7.2024
Strategie, které mají smysl v komunikaci značek směrem ke Generaci Z
Generace Z oceňuje autentickou a upřímnou komunikaci. Její členové jsou skeptičtí vůči přehnaným marketingovým sdělením...

9.7.2024
Občanka v mobilu: Pohodlí a rychlost nebo nebezpečí pro data?
Již polovina z nás v Česku využívá, nebo plánuje využívat aplikaci eDoklady...

8.7.2024
Na nový zákon o kybernetické bezpečnosti se většina firem zatím nepřipravuje
Přes 70 % oslovených společností se zatím na nový zákon o kybernetické bezpečnosti nepřipravuje...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Zabezpečení biometrických dat – otevřete telefon pomocí prstenu

Sdílej na Facebooku
5.12.2019

Jak používat biometrické údaje pro ověřování identity, aniž by se uživatelé museli obávat zneužití těchto jedinečných dat? S možným řešením tohoto problému nyní přichází kyberbezpečnostní společnost Kaspersky. Ta se spojila se švédským designérem módních doplňků a společně vytvořili unikátní šperk, který v sobě snoubí moderní technologie s uměním. Vznikl jedinečný prsten sloužící jako rozšíření digitální identity uživatele, který chrání jeho biometrická data.

Prsten

Naše těla v poslední době nahrazují zaběhlé způsoby digitálního ověřování identity jako jsou piny a jiná hesla. Jedinečná biometrická data se stávají důležitým prvkem při odemykání a zpřístupňování čím dál více služeb, které jsou v narůstající míře digitalizované a automatizované. Otisk prstu nebo obličej tak používáme k odemknutí telefonu, k ověření plateb nebo v některých případech i ke vstupu do domu či kanceláře. Tato biometrická data jsou jedinečná – na světě nenajdete nikoho s identickým otiskem prstu, stejnými rysy v obličeji nebo duhovkami. Ačkoliv se jedná o výborný nástroj autentifikace, jejich časté využívání s sebou přináší i mnohá úskalí – biometrické údaje jsou uloženy na mnoha místech za různých podmínek. Pokud dojde k jejich odcizení či zneužití, jsou biometrická data na rozdíl od hesel nebo pin kódů ztracena na vždy.

K tomuto černému scénáři již došlo. V roce 2015 hackeři zaútočili na americký Vládní personální úřad (OPM), kvůli čemuž se jim do rukou dostalo 5,6 milionu otisků prstů. V nedávné době pak byly objeveny otisky prstů více než jednoho milionu lidí ve veřejně dostupné databázi, kterou využívá britská metropolitní policie nebo různé banky. Ke krádežím otisků prstů navíc může například dojít i prostřednictvím speciálních kamer a dalších běžně dostupných nástrojů.

Digitální hrozby, zaměřené na krádeže biometrických dat, mapovala i nedávná analýza odborníků z Kaspersky. Ta odhalila celou řadu hrozeb, určených k infikování IT systémů, které zpracovávají a ukládají biometrická data. Patřily mezi ně trojské koně umožňující vzdálený přístup do IT systému, ransomwary, bankovní trojani a další. V samotném třetím čtvrtletí tohoto roku se s jednou z těchto hrozeb setkalo 37 % systémů zpracovávajících biometrická data.
Znamená to, že by uživatelé měli přestat používat tyto technologie, aby tak ochránili svá unikátní biometrická data před zneužitím? Vůbec ne.

Společnost Kaspersky se spojila s návrhářem 3D módních doplňků, Benjaminem Wayem, a kreativní agenturou Archetype, aby společně vytvořili jedinečný šperk – speciální prsten, který obsahuje umělý otisk prstu, jenž lze použít k ověření identity.
Tento prsten představuje jednu z možností ochrany biometrických dat v prostředí, kde neexistuje 100% záruka toho, že k jejich uložení přistupuje třetí strana s maximálním ohledem na bezpečnost. Díky tomuto doplňku mohou uživatelé odemykat své telefony a používat další systémy, které vyžadují autentifikaci prostřednictvím otisku prstu, aniž by se museli bát, že budou jejich biometrická data odcizena. Na rozdíl od skutečného otisku prstu lze ten umělý změnit a znovu přenastavit. Pokud tak budou tato uživatelova "biometrická data" ukradena hackery, stačí vyměnit umělý vzor na prstenu, a jedinečné osobní údaje uživatele zůstanou v bezpečí.

"Spojením umění a technologie se stává nositel prstenu technologickým vizionářem a zároveň trend-setterem v oblasti šperkařství. Náš výrobek je navíc velmi praktický, protože chrání nositelovu jedinečnost v moderním světě, kdy je možné ledasco zkopírovat a případně zpronevěřit," komentuje vznik prstenu švédský designér Benjamin Waye.

"Tento prsten je jen jedním z možných způsobů řešení současných problémů s kybernetickým zabezpečením biometrických údajů. Není však všeobjímající. Skutečné řešení musí zahrnovat vytvoření takových pravidel a technologií, které zaručí ochranu jedinečných uživatelských identit. Komplexní řešení zatím neexistuje, a i proto je současná situace okolo ochrany biometrie neutěšená. Jsme přesvědčeni, že je nyní nutné zahájit diskuzi v rámci příslušných odvětví, na jejímž základě vznikne mezioborová spolupráce a celkový přístup vedoucí k zajištění ochrany těchto údajů," dodává Marco Preuss, člen GReAT týmu společnosti Kaspersky.

Společnost Kaspersky je toho názoru, že současný stav kybernetické bezpečnosti vyžaduje zcela zásadní změnu – přechod z "kybernetické bezpečnosti" na "kybernetickou imunitu". Na základě tohoto přístupu by měly být všechny systémy navrženy a postaveny s ohledem na bezpečnost. Jejich zabezpečení by tak nemělo být pouhým doplňkem. Této vize se společnost snaží dosáhnout mimo jiné prostřednictvím vývoje Kaspersky Secure OS – operačního systému, který je navržen tak, aby technologie byly kyber-imunní.



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma