Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Rok 2016 prozatím ovládají vyděračské potvory...

Sdílej na Facebooku
2.9.2016

Vyděračské potvory jsou v roce 2016 opět na výrazném vzestupu...

Ransomware

Podle zprávy The Reign of Ransomware společnosti Trend Micro byl v prvním pololetí roku 2016 zaznamenán například 172% nárůst hrozeb typu ransomware, ztráty dosahující tří miliard dolarů způsobené využitím podvodných firemních emailů (Business Email Compromise – BEC) a téměř 500 nových zranitelností v široké škále produktů.

„Ransomware může ochromit jakoukoli organizaci a špičkoví počítačoví zločinci využívající ransomware se neustále zdokonalují. Využívají k tomu veškerou svoji kreativitu a firmy tak udržují v trvalém napětí,“ řekl Raimund Genes, technický ředitel společnosti Trend Micro. „Jde o trend, který dominuje celému prvnímu pololetí letošního roku a způsobuje obrovské ztráty celé řadě odvětví.“

Mezi hlavní zjištění prvního pololetí roku 2016 patří:

  • Dominantní hrozbou je ransomware: výskyt hrozeb typu ransomware se ve srovnání s rokem 2015 během prvního pololetí 2016 takřka zdvojnásobil, když narostl o 172 %. Jednotlivé varianty jsou navíc navržené tak, aby útočily na všechny úrovně síťové infrastruktury.
  • Útoky a podvody prostřednictvím firemních emailů (BEC) se šíří po celém světě: FBI uvedla, že v roce 2016 měl tento typ útoku na kontě již více než 22 000 obětí s celkovou škodou více než tři miliardy amerických dolarů.
  • Častější využívání exploit kitů:klesajícíoblibu exploit kitu Angler lze přičíst zatčení padesáti počítačových zločinců. Uvolněné místo nicméně zaujaly konkurenční kity, jako jsou například Rig and Sundown a podobné.
  • Nárůst počtu zranitelností v Adobe Flash a IoT platformách: společnost Trend Micro spolu s iniciativou Zero Day Initiative informovala o několika významných zranitelnostech v prohlížečích a jádrech systémů odhalených v průběhu soutěže Pwn2Own.
  • Případy narušení dat se šíří napříč různými průmyslovými odvětvími: během prvního pololetí letošního roku se s narušením dat setkaly organizace jak ze soukromého, tak i veřejného sektoru. Mezi oběti patří například Myspace a Verizon, několik nemocnic i vládních subjektů.
  • Novinky v malwaru zaměřeném na prodejní místa vedou k novým útokům: součástí hrozeb typu FastPoS (Fast Point-of-Sale) jsou funkce zaměřené na krádeže související s kreditními kartami, které cílí na malé i středně velké firmy po celém světě. Svoji premiéru si odbyl také FighterPoS, který přišel s vlastnostmi typickými pro worm hrozby umožňujícími šířit infekci napříč síťovou infrastrukturou.
  • Exploity při svých útocích oživují staré známé zranitelnosti: v první polovině roku 2016 došlo k nárůstu zneužití zranitelnosti Shellshock, a to v objemu několika tisíc nových exploitů měsíčně. V této souvislosti je vhodné připomenout přínosy virtuálního záplatování, které umožňují v případě objevení nových zranitelností rychleji zabezpečit korporátní sítě.  
  • Počítačovým zločincům se navzdory očekávání daří zneužívat trojské koně v bankovnictví: po zatčení autorů Dyre zvýšily své aktivity další trojské koně, jako je například QAKBOT. Tato varianta usiluje o získání klíčových informací včetně přístupových údajů, podrobností o návycích uživatelů i dalších citlivých dat.

Celkem bylo v prvních šesti měsících letošního roku identifikováno 79 nových typů ransomwaru, což převyšuje počet nových typů zjištěných v průběhu celého roku 2015. Staré i nové varianty způsobily americkým korporacím ztrátu ve výši 209 miliónů dolarů. Nejvíce útoků typu ransomware má, podobně jako podvody BEC, původ v elektronické poště – celkově jde o 58 %.

Průzkum potvrdil jak rozšiřování, tak i evoluci zranitelností a exploit kitů. Angler sice své pozice vyklízí, nicméně jeho místo zastoupily další exploit kity, jako je například Neutrino. S cílem zajistit aktuálnost a vysokou efektivitu exploit kitů jsou tyto nástroje neustále rozšiřovány o „podporu“ nových zranitelností i nového ransomwaru. Další příležitosti pro infikování sítí prostřednictvím exploit kitů navíc útočníkům i nadále poskytuje neaktualizovaný software.

V první polovině roku 2016 společnost Trend Micro odhalila 473 zranitelností v široké škále produktů – 28 zranitelností se týkalo Adobe Flash a 108 nástroje Web Access firmy Advantech.

„Počítačoví zločinci jsou naneštěstí v přizpůsobování svých metod velmi flexibilní a pružně reagují na každou námi vymyšlenou záplatu nebo řešení,“ řekl Ed Cabrera, ředitel bezpečnosti společnosti Trend Micro. „Tento stav přináší firmám i běžným domácím uživatelům velké komplikace, protože s každým řešením zjištěného problému se změní i hrozba. Problémům lze ovšem předcházet a připravit se na ně. Implementace nejnovějších bezpečnostních řešení, virtuální záplatování a vzdělávání zaměstnanců jsou ty správné postupy, které vedou ke zmírnění rizik ze všech úhlů pohledu.“

Souhrn zprávy The Reign of Ransomware je k dispozici zde.



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma