V roce 2014 se počet napadení škodlivým kódem oproti roku 2013 zdvojnásobil. Nejúspěšnějším typem potvory jsou stále trojské koně. Nejvíce pod útoky potvor úpěla Čína, v Evropě byl naopak relativní klid.
Podle bezpečnostních expertů ze španělské společnosti Panda se samozřejmě růst očekává i v příštích letech. Vývoj je podle nich logický a vidí za ním všudypřítomný internet. "Onlajn" je dnes kdejaké zařízení a v brzké budoucnosti ke klasickým zařízením (počítače, telefony, tablety, televize...) velice rychle přibudou i další zařízení - o chytré lednici, pračce nebo termostatu už četl snad každý. Díky tomu bude počet útoků společně s množstvím různých potvor narůstat a klíčová otázka již není JESTLI bude uživatel napaden, ale KDY bude napaden.
Z hlediska počtu napadení se na první příčce umístila Čína. V evropských zemích byla situace příznivější - například Švédsko či Velká Británie se vyskytly na opačném konci seznamu.
Za rok 2014 bylo detekováno cca 75 milionu nových vzorků různých potvor, což znamená přibližně 200 tisíc vzorků denně! V tomto čísle samozřejmě nejsou jen potvory napadající počítače s operačními systémy Windows, ale i Linux či Android. A právě zařízení s Androidem jsou pro kyberlumpy stále zajímavější a množství útoků na Android dramaticky roste. Nadvládu v poli malware si stále drží trojské koně s podílem okolo 70%.