Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Nový mobilní malware útočí na Android a Apple iOS...

Sdílej na Facebooku
25.6.2014

Nový mobilní malware útočí na Android i Apple iOS.

Android logoiOS logo

Trojský kůň napadající chytré telefony s Androidem i iOS a odhalení mezinárodní infrastruktury malwaru. To jsou dva zásadní body nové analytické zprávy, kterou dnes zveřejnila v Londýně společnost Kaspersky Lab.

Studie mapuje rozsáhlou mezinárodní infrastrukturu sloužící k ovládání malwarových „implantátů" dálkovým kontrolním systémem (Remote Control System, RCS). Analytici zároveň identifikovali dosud neobjevený mobilní trojan fungující jak na Androidech, tak na iOS. Tyto moduly jsou součástí takzvaného „legálního" spyware nástroje Galileo vyvinutého italskou společností HackingTeam, který ve světě využívají některé státní bezpečnostní orgány včetně policie. Na seznamu obětí dle zprávy Kaspersky Lab a partnerské laboratoře Citizen Lab figurují aktivisté, obhájci lidských práv, novináři a politici.

Infrastruktura RCS
Kaspersky Lab využila k lokalizaci řídících C&C (Command and Control) serverů Galilea po celém světě řadu bezpečnostních postupů. Při identifikaci se její analytici spoléhali zejména na specifické ukazatele a data o připojení získaná reverzním inženýrstvím existujících vzorků. Během analýzy byli experti Kaspersky Lab schopni zmapovat přítomnost více než 320 C&C serverů RCS ve více než 40 zemích. Většina z nich byla v USA, Kazachstánu, Ekvádoru, Velké Británii a v Kanadě, jeden z nich i v České republice.

„To, že jsou servery v určité zemi, neznamená, že by byly využity místními bezpečnostními orgány. Nicméně je logické, aby je uživatelé RCS spouštěli v zemi, kde potřebují operovat – minimalizují tak riziko přeshraničních právních komplikací nebo zabavení serverů," podotkl Sergej Golovanov, hlavní bezpečnostní analytik Kaspersky Lab.

„Mobilní implantáty" RCS
Ačkoliv se už v minulosti o existenci mobilních trojských koní pro iOS a Android od HackingTeamu vědělo, nikdo je dosud neidentifikoval, ani neodhalil při útoku. Kaspersky Lab zkoumá RCS malware již několik let. Letos její analytici identifikovali určité vzorky mobilních modulů, které se shodovaly s konfiguračními profily RCS malwaru v databázi společnosti. V cloudové databázi Kaspersky Security Network se také objevily nové varianty těchto vzorků. Kaspersky Lab úzce spolupracovala s Morganem Marquis-Boirem z kanadské laboratoře Citizen Lab, který podrobně zkoumá malware od firmy HackingTeam.

Metody infekce
Provozovatelé RCS Galileo vytvořili škodlivý implantát speciálně pro každý konkrétní cíl, který pak doručili do mobilního zařízení oběti. Jedním ze známých způsobů infekce je „spearphishing" skrze sociální sítě – často doplněný exploity, včetně zero-days, a lokálními infekcemi přes USB kabely při synchronizaci mobilních zařízení.

Jedním z hlavních odhalení je způsob, jak přesně mobilní trojský kůň Galileo infikuje iPhone. K tomu je zapotřebí „jailbreak" (tedy softwarová úprava iPhonu tak, aby se do něj mohly instalovat aplikace třetích stran). Nicméně zranitelné jsou i iPhony bez jailbreaku. Útočník na nich může spustit „jaibreakový" nástroj „Evasi0n" pomocí předem infikovaného počítače a poté jej nakazit. Aby se tomu uživatelé vyhnuli, doporučují experti Kaspersky Lab neprovádět jailbreak na iPhonu a zároveň pravidelně aktualizovat iOS.

Špionáž na míru
Mobilní moduly RCS jsou navržené přesně tak, aby fungovaly diskrétně, například s ohledem na životnost baterie zařízení. Využívají k tomu pečlivě a na míru vytvořené špionážní technologie a speciální spouštěče. Například nahrávání audia se spustí jen tehdy, když se oběť připojí k určité Wi-Fi síti, když vymění SIM kartu nebo své zařízení nabíjí.

Obecně jsou mobilní trojské koně RCS schopny provádět řadu různých sledovacích úkolů, včetně odeslání informací o poloze cíle, fotografování, kopírování událostí v kalendáři, registrace nových SIM karet vložených do zařízení a odposlech hovorů a odezírání zpráv, včetně těch z aplikací jako jsou Viber, WhatsApp či Skype.

Více informací o zprávě Kaspersky Lab naleznete zde.



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma