Mezi důležité nastavení týkající se Aplikací na Facebooku patrně patří omezení oprávnění aplikací používaných "přáteli" k přístupu k informacím o vás - a navíc bez vašeho vědomí.
Jedna z vlastností Facebooku je, že pokud někdo použije nějakou aplikaci XY, je možné se přes tohoto uživatele dostat k informacím o jeho přátelích, aniž by to ovšem přátelé tušili. Toto nastavení je ve výchozím stavu nastaveno na "povoleno" (tedy k informacím lze přistupovat) a drtvivá většina uživatelů o tom samozřejmě (jak je ostatně na Facebooku "dobrým zvykem") nemá ani páru. Pokud tedy některý z vašich "přátel" použije třeba nějaký velice super cool kvíz, který je samozřejmě zcela jistě potřeba vypnit, áááno. Samozřejmě že tomuto kvízu jakožto FB aplikaci povolí přístup k informacím o sobě, čímž automaticky umožní i vydolování informací o vás.
Nastavení je jednoduché:
Pokud nechcete, aby se cizí aplikace šťouraly ve vašich informacích, pak prostě zrušte všechny fajfky a nad ničím moc nedumejte :))
A až se budete rozhodovat, které fajfky ponecháte, vzpomeňte si na fakt, že tvrzení o tom, že na Facebooku lze mít soukromí, je totální nesmysl. Facebooku je potřeba omezit veškerá práva na minimum, protože Facebook je zkrátka veřejný prostor, stejně jako celý Internet, a hlavně pak myslete na to, že největším nebezpečím je Facebook sám o sobě a že veškeré představy o soukromí, které o sobě Facebook šíří, jsou pouhá iluze. V případě facebooku se nemůžete spoléhat naprosto na nic - nebo naopak - můžete se na 100% spolehnout, že na Facebooku se všichni dozví všechno.