Společnost Eset varuje před novou fintou sociálního inženýrství v Česku. Podle Esetu přišli domácí piráti s velmi jednoduchým způsobem, jak získat osobní údaje uživatelů. Potenciální oběti jednudoše zatelefonují, vydávají se za servisní techniky "počítačové společnosti" a snaží se jí vnutit domněnku, že oběť má zavirovaný počítač. Následně oběti nabídnou za poměrně vysoký obulus antivirový program, který je ovšem falešný.
Aby útočník přesvědčil potenciální oběť a zlomil i její poslední odpor, navádí ji k otevření Prohlížeče událostí Windows. V prohlížeči událostí lze vidět veškeré chybové i informační hlášky, které se týkají provozu Windowsů. Prohlížeč zobrazuje nejen kritické chyby systému (tzv. "červené chyby"), ale i chyby nekritické, tedy "pouhé upozornění". Neznalý uživatel je samozřejmě zděšen, v každém počítači se totiž objevují nekritické chyby - upozornění - a tím pádem může nabýt dojmu, že je jeho počítač infikován.
Jakmile se útočníkovi podaří oběť zlomit, nabídne ke stažení antivirový program, který je samozřejmě falešný. Za tento "fakt super antivir" si pak naúčtuje, naprosto nekřesťanskou sumu - 2.500Kč za roční licenci na jeden počítač. Jakmile podvedený uživatel zaplatí, stáhne si a nainstaluje falšený antivir, který v počítači nic neléčí, ale naopak do něj natáhne spoustu svinstva. Útočník na oplátku (tedy kromě peněz) získá osobní údaje podvedeného.
Podle společnosti Eset navíc podvodníci působí velmi věrohodným a profesionálním dojmem a vydávají se za pracovníky firem s různými uznávanými certifikáty.