Účastníci každoroční konference DefCon předvedli hacknutí monitoru. Není to sice jednoduchá záležitost, ale monitor může být "donucen" zobrazovat něco jiného, než by zobrazovat měl. Princip spočívá v manipulaci přímo se zobrazovacími body napadeného monitoru - řadič uvnitř displeje může změnit zobrazení toho, co do něj posílá grafická karta z počítače. Problém způsobuje firmware monitorů, tedy software, který monitor defakto ovládá - v aktualizacích firmware totiž neexistuje žádné zabezpečení a jsou velmi otevřené.
O tom, že provedení podobného útoku není žádná sranda, svědčí i to, že pánové Ang Cui a Jatin Kataria strávili nad výzkumem dva roky a přestože se prozatím jedná o první úspěch, naznačuje výzkum možné směry budoucích kybernetických lumpáren.
Ang s Jatinem svůj výzkum zpočátku zaměřili na monitory od Dellu, posléze však své teorie ověřili i na výrobcích od Samsungu, HP či Aceru. Došli k závěru, že podobný princip útoku lze použít na všech monitorech.
Ptáte se teď, k čemu může být podobný nesmysl dobrý? Zkuste si představit situaci, kdy se do monitoru dostane vyděračská potvora a zobrazí na monitoru nápis "Zaplať, jinak nic neuvidíš!!" - koupíte si nový monitor, nebo kyberlumpovi pošlete nějaké drobné? Další představitelnou možností je třeba manipulace se zobrazovanými částkami v internetovém bankovnictví a podobně.
Oba odborníci prováděli výzkum hlavně z osvětových důvodů, aby předvedli, že napadnout jde v podstatě jakákoliv součást počítačové sestavy.