Testy se týkaly "reálného použití" antivirů se zaměřením na detekci škodlivého kódu, který může proniknout do počítače z webových stránek. Z časového hlediska se jednalo o poměrně dlouhodobý test, trval od začátku srpna do konce listopadu. Testované antiviry byly poštvány na celkem 1968 nakažených webových stránek. Princip testování vycházel z předpokladu, že možnost infikování z navštívených webových stránek je dnes prakticky nejčastější "formou nákazy".
Každý den tak antiviry zkoušely štěstí na sadě nakažených webů. Do úspěšnosti byla zařazena schopnost antiviru hrozbu identifikovat a zablokovat ji, případně oznámit podezření a nechat rozhodnutí na uživateli (poloviční bodové hodnocení). To se sice v praxi patrně jako nejšťastnější možnost, ale je to stále lepší varianta, než kdyby antivir mlčel a pustil potvoru do počítače.
Celkově nejúspěšnější se ukázaly produkty F-Secure (účinnost 98.9%) a Norton Antivirus (účinnost také 98.9%). Nejhůře dopadly produkty BitDefender, Norman a Kingsoft. České produkty ESET, AVG a avast! se pohybovaly v polovině pořadí.