potřebujete poradit? - jsme tady

Spybot Search and Destroy v2 - nástroj na odstranění spyware a dalších potvor...

Sdílet na Facebook
3.12.2012

Spybot Search and Destroy v2 - nástroj na odstranění spyware a dalších potvor.

Spybot Search and Destroy v2 patří do skupiny bezpečnostních nástrojů, které dokáží efektivně bojovat se škodlivými kódy, které uniknou pozornosti klasického antiviru. V nové verzi dostal Spybot zcela nový kabátek, podstatně přehlednější a hlavně modernější, než byl jeho předchůdce. Program disponuje velkou a pravidelně udržovanou databází "škodlivin", které dokáže v počítači objevit a odstranit. Důležitá je i funkce tzv. imunizace, po jejíž aktivaci dokáže SD zabránit průniku známých potvor do počítače.

Program je ke stažení na stránce výrobce.

1. Stažení a instalace SD2
2. Použití programu SD2

1. Instalace Spybot Search and Destroy v2.

Po stažení instalační soubor spustíte a "proklikáte" se instalací, která je plně automatická a velice jednoduchá. Jednotlivé instalační kroky jsou popsány na následujících obrázcích.

1. Prvním krokem je spuštění staženého instalačního balíku. Zde nemusíte nad ničím přemýšlet s kliknete na tlačítko "Next" pro pokračování instalace.

Instalace, krok 1 - Spuštění instalace...

Obr. 1.: Instalace, krok 1 - spuštění instalace...

2. V druhém kroku si budete vybírat, v jakém režimu chcete SD2 instalovat. Protože se dá předpokládat, že chcete používat bezplatnou verzi SD, ponechejte nastavenou výchozí (první) volbu.

Instalace, krok 2 - Režim instalace SD2...

Obr. 2.: Režim instalace SD2

3. Další krok slouží k výběru chování SD2. Výchozí (opět první) volba říká, že chcete nechat SD2 pracovat o jeho vůli a že mu do práce nechcete příliš zasahovat. Druhou možností je pak naopak vědět přesně co se děje a říkat SD2, co má udělat. Druhá volba je vhodná výhradně pro zkušené uživatele!

Instalace, krok 3 - Nastavení chování SD2...

Obr. 3.: Nastavení chování SD2

4. Jako v každém jiném programu následuje odsouhlasení licenčních podmínek.

Instalace, krok 4 - Odsouhlasení licenčních podmínek...

Obr. 4.: Odsouhlasení licenčních podmínek

5. Dále nastavíte požadovaný adresář pro instalaci SD2

Instalace, krok 5 - Výběr adresáře pro instalaci SD2...

Obr. 5.: Výběr adresáře pro instalaci SD2

6. Nyní si můžete vybrat, zda necháte provést výchozí nebo uživatelskou instalaci. Osobně nevidím důvod, proč nenechat vše ve výchozím nastavení, takže s klidnou duší zvolte Full Instalaltion (plná instalace).

Instalace, krok 6 - Výběr typu instalace...

Obr. 6.: Výběr typu instalace

7. Teď můžete pojmenovat složku, pod kterou bude SD2 zařazen v nabídce Start.

Instalace, krok 7 - Pojmenování složky SD2 v nabídce Start...

Obr. 7.: Pojmenování složky SD2 v nabídce Start

8. V dalším kroku si lze vybrat, jaké naplánované úlohy instalační proces SD2 automaticky vytvoří. I v tomto kroku doporučím ponechat vše tak, jak je nastaveno, a pokračovat v instalaci.

Instalace, krok 8 - Výběr automatických úloh SD2...

Obr. 8.: Výběr automatických úloh SD2

9. Nyní je na řadě rekapitulace hodnot, které jste nastavili v instalátoru a samotná instalace. Po dokončení instalace můžete SD2 rovnou spustit.

Instalace, krok 9 - Rekapitulace instalace SD2...

Instalace, krok 10 - Průběh instalace SD2...

Instalace, krok 11 - Dokončení instalace SD2...

Obr. 9, 10 a 11 - Rekapitulace instalace, instalace a dokončení instalace

 

2. Spuštění a použití programu Spybot Search and Destroy v2

Po instalaci a spuštění SD2 se otevře tzv. Spybot S&D Start Centrum, tedy základní obrazovka systému. Ikonku pro spuštění SD2 najdete buď na ploše, nebo schovanou v nabídce Start. Bohužel SD2 prozatím neobsahuje češtinu, takže se budete pohybovat v rozhraní mluvícím anglicky. Ovládání je naštěstí opravdu jednoduché a stačí pár kliknutí.

Neplacená (free ) verze SD2 obsahuje nástroje na kontrolu počítače a odstranění infekce a to včetně imunizace - rozuměj včetně kontroly v reálném čase. Tyto nástroje najdete v sekci Basic Tools (základní nástroje). Další nástroje, které jsou umístěny v sekci Advanced Tools (pokročilé nástroje) se pak týkají například reportování, opravy systému, detekci rootkitů, nastavení startu počítače nebo "skartování" souborů. V poslední části okna SD2 najdete Professional Tool (nástroje pro profíky), které jsou ovšem dostupné pouze v placené verzi programu. Vzhledem k tomu, že Advanced a Professional Tools jsou již poměrně složitou záležitostí, omezíme se v tomto výkladu pouze na standardní nástroje ke kontrole počítače a imunizace systému.

Po otevření SD2 na vás jukne základní obrazovka:

SD2 - základní obrazovka

Obr. 12.: - Základní obrazovka SD2 v jednoduchém režimu

Aby vás nepletly všechny další volby, odfajfkujte z levém dolním rohu položku "Advanced User mode", tím se rozhraní SD2 přepne do jednoduchého režimu. Pak vás bude zajímat ikona "System Scan" vlevo nahoře - takže si klikněte a tím se otevře okno pro kontrolu systému.

SD2 - Skenování počítače

Obr. 13.: - Obrazovka kontroly počítače

Zde vás bude zajímat jedno jediné tlačítko - a to je "Start Scan" v pravém dolním rohu. Po kliknutí na tlačítko se spustí samotná kontrola počítače, které podle velikosti vašeho disku a objemu dat může nějakou chvíli trvat. Průběh kontroly můžete sledovat v tomto okně:

SD2 - Průběh kontroly

Obr. 14.: - Obrazovka s průběhem kontroly počítače

Jakmile SD2 dokončí své rejdy v počítači, zobrazí ve výsledku hledání seznam všech potvor, které identifikoval a se kterými se dokáže úspěšně poprat. V ideálním případě ovšem bude okno prázdné - SD2 nenašel nic, co by ho znepokojilo. Pokud ovšem SD2 najde něco k odstranění, bude zobrazen seznam a u každé položky seznamu můžete pomocí "fajfky" nastavit, zda se má daná položka opravit (odstranit), nebo ne. Každopádně zde ale rozhodně není příliš místo pro nějaké spekulace, takže v klidu nechejte všechny položky označené a kliknutím na tlačítko "Fix Selected" nechejte SD2, aby vše opravil.

SD2 - výsledek kontroly

Obr. 15.: Obrazovka s výsledky kontroly

V případě mého poněkud obstarožního testovacího notebooku trvala kontrola systému téměř hodinu a SD2 našel na první pohled velké množství "škodlivin". Ve skutečnosti je ale počet skutečných škodlivin výrazně nižší - SD2 si totiž dělá hlavu i s tzv. Tracking Cookies, které nemusí být nutně nebezpečné. Tak jako tak je ovšem vymažte. Zkontrolujte tedy, zda jsou u všech položek fajfky a následně stiskněte tlačítko "Fix Selected". SD2 smaže zafajfkované položky, a tím jsme v čištění u cíle. Následuje již jen hláška o tom, že SD2 vše úspěšně dokončil.

Teď se podíváme na další užitečnou funkci, a tou je tzv. Imunizace, tedy ochrana počítače před známými hrozbami - a to v reálném čase. Tlačítko pro spuštění imunizace najdete v základním okně SD2 v pravé horní části v sekci Basic Tools. Proces imunizace je velice jednoduchý a plně automatický. Jednoduše kliknete na tlačítko "Immunization" a v otevřeném okně pro imunizaci zafajfkujete všechny typy hrozeb, které SD2 nabídne. Ve výchozím stavu jsou všechny položky odznačeny, takže neváhejte, klikněte na libovolnou položku pravým tlačítkem myši a z vyskakovacího menu vyberte "Select All", čímž se označí všechny položky. Pak stisknete tlačítko "Re-apply immunization", vyskočí malé okénko s průběhem imunizace a to je vše :))

SD2 - průběh imunizace

Obr. 16.: Obrazovka s průběhem imunizace

Program SD2 lze použít jako doplněk ke klasickému antiviru, s většinou antivirů se v pohodě "snese" a nehrozí riziko výkonnostních problémů či jiných konfliktů s antivirem. Preventivní kontrolu můžete spustit dle vlastního uvážení, dvě kontroly za měsíc by ale měly v pohodě stačit. Samozřejmě pokud budete mít podezření na řádění nějaké potvory ve vašem počítači, můžete SD2 spouštět třeba 2x za den...

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumGoogle Plus - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
tumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumStumbleupon - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma