Návod na stažení a spuštění
potřebujete poradit? - jsme tady

Spybot Search and Destroy v2 - nástroj na odstranění spyware a dalších potvor...

Sdílet na Facebook
3.12.2012

Spybot Search and Destroy v2 - nástroj na odstranění spyware a dalších potvor.

Spybot Search and Destroy v2 patří do skupiny bezpečnostních nástrojů, které dokáží efektivně bojovat se škodlivými kódy, které uniknou pozornosti klasického antiviru. V nové verzi dostal Spybot zcela nový kabátek, podstatně přehlednější a hlavně modernější, než byl jeho předchůdce. Program disponuje velkou a pravidelně udržovanou databází "škodlivin", které dokáže v počítači objevit a odstranit. Důležitá je i funkce tzv. imunizace, po jejíž aktivaci dokáže SD zabránit průniku známých potvor do počítače.

Program je ke stažení na stránce výrobce.

1. Stažení a instalace SD2
2. Použití programu SD2

1. Instalace Spybot Search and Destroy v2.

Po stažení instalační soubor spustíte a "proklikáte" se instalací, která je plně automatická a velice jednoduchá. Jednotlivé instalační kroky jsou popsány na následujících obrázcích.

1. Prvním krokem je spuštění staženého instalačního balíku. Zde nemusíte nad ničím přemýšlet s kliknete na tlačítko "Next" pro pokračování instalace.

Instalace, krok 1 - Spuštění instalace...

Obr. 1.: Instalace, krok 1 - spuštění instalace...

2. V druhém kroku si budete vybírat, v jakém režimu chcete SD2 instalovat. Protože se dá předpokládat, že chcete používat bezplatnou verzi SD, ponechejte nastavenou výchozí (první) volbu.

Instalace, krok 2 - Režim instalace SD2...

Obr. 2.: Režim instalace SD2

3. Další krok slouží k výběru chování SD2. Výchozí (opět první) volba říká, že chcete nechat SD2 pracovat o jeho vůli a že mu do práce nechcete příliš zasahovat. Druhou možností je pak naopak vědět přesně co se děje a říkat SD2, co má udělat. Druhá volba je vhodná výhradně pro zkušené uživatele!

Instalace, krok 3 - Nastavení chování SD2...

Obr. 3.: Nastavení chování SD2

4. Jako v každém jiném programu následuje odsouhlasení licenčních podmínek.

Instalace, krok 4 - Odsouhlasení licenčních podmínek...

Obr. 4.: Odsouhlasení licenčních podmínek

5. Dále nastavíte požadovaný adresář pro instalaci SD2

Instalace, krok 5 - Výběr adresáře pro instalaci SD2...

Obr. 5.: Výběr adresáře pro instalaci SD2

6. Nyní si můžete vybrat, zda necháte provést výchozí nebo uživatelskou instalaci. Osobně nevidím důvod, proč nenechat vše ve výchozím nastavení, takže s klidnou duší zvolte Full Instalaltion (plná instalace).

Instalace, krok 6 - Výběr typu instalace...

Obr. 6.: Výběr typu instalace

7. Teď můžete pojmenovat složku, pod kterou bude SD2 zařazen v nabídce Start.

Instalace, krok 7 - Pojmenování složky SD2 v nabídce Start...

Obr. 7.: Pojmenování složky SD2 v nabídce Start

8. V dalším kroku si lze vybrat, jaké naplánované úlohy instalační proces SD2 automaticky vytvoří. I v tomto kroku doporučím ponechat vše tak, jak je nastaveno, a pokračovat v instalaci.

Instalace, krok 8 - Výběr automatických úloh SD2...

Obr. 8.: Výběr automatických úloh SD2

9. Nyní je na řadě rekapitulace hodnot, které jste nastavili v instalátoru a samotná instalace. Po dokončení instalace můžete SD2 rovnou spustit.

Instalace, krok 9 - Rekapitulace instalace SD2...

Instalace, krok 10 - Průběh instalace SD2...

Instalace, krok 11 - Dokončení instalace SD2...

Obr. 9, 10 a 11 - Rekapitulace instalace, instalace a dokončení instalace

 

2. Spuštění a použití programu Spybot Search and Destroy v2

Po instalaci a spuštění SD2 se otevře tzv. Spybot S&D Start Centrum, tedy základní obrazovka systému. Ikonku pro spuštění SD2 najdete buď na ploše, nebo schovanou v nabídce Start. Bohužel SD2 prozatím neobsahuje češtinu, takže se budete pohybovat v rozhraní mluvícím anglicky. Ovládání je naštěstí opravdu jednoduché a stačí pár kliknutí.

Neplacená (free ) verze SD2 obsahuje nástroje na kontrolu počítače a odstranění infekce a to včetně imunizace - rozuměj včetně kontroly v reálném čase. Tyto nástroje najdete v sekci Basic Tools (základní nástroje). Další nástroje, které jsou umístěny v sekci Advanced Tools (pokročilé nástroje) se pak týkají například reportování, opravy systému, detekci rootkitů, nastavení startu počítače nebo "skartování" souborů. V poslední části okna SD2 najdete Professional Tool (nástroje pro profíky), které jsou ovšem dostupné pouze v placené verzi programu. Vzhledem k tomu, že Advanced a Professional Tools jsou již poměrně složitou záležitostí, omezíme se v tomto výkladu pouze na standardní nástroje ke kontrole počítače a imunizace systému.

Po otevření SD2 na vás jukne základní obrazovka:

SD2 - základní obrazovka

Obr. 12.: - Základní obrazovka SD2 v jednoduchém režimu

Aby vás nepletly všechny další volby, odfajfkujte z levém dolním rohu položku "Advanced User mode", tím se rozhraní SD2 přepne do jednoduchého režimu. Pak vás bude zajímat ikona "System Scan" vlevo nahoře - takže si klikněte a tím se otevře okno pro kontrolu systému.

SD2 - Skenování počítače

Obr. 13.: - Obrazovka kontroly počítače

Zde vás bude zajímat jedno jediné tlačítko - a to je "Start Scan" v pravém dolním rohu. Po kliknutí na tlačítko se spustí samotná kontrola počítače, které podle velikosti vašeho disku a objemu dat může nějakou chvíli trvat. Průběh kontroly můžete sledovat v tomto okně:

SD2 - Průběh kontroly

Obr. 14.: - Obrazovka s průběhem kontroly počítače

Jakmile SD2 dokončí své rejdy v počítači, zobrazí ve výsledku hledání seznam všech potvor, které identifikoval a se kterými se dokáže úspěšně poprat. V ideálním případě ovšem bude okno prázdné - SD2 nenašel nic, co by ho znepokojilo. Pokud ovšem SD2 najde něco k odstranění, bude zobrazen seznam a u každé položky seznamu můžete pomocí "fajfky" nastavit, zda se má daná položka opravit (odstranit), nebo ne. Každopádně zde ale rozhodně není příliš místo pro nějaké spekulace, takže v klidu nechejte všechny položky označené a kliknutím na tlačítko "Fix Selected" nechejte SD2, aby vše opravil.

SD2 - výsledek kontroly

Obr. 15.: Obrazovka s výsledky kontroly

V případě mého poněkud obstarožního testovacího notebooku trvala kontrola systému téměř hodinu a SD2 našel na první pohled velké množství "škodlivin". Ve skutečnosti je ale počet skutečných škodlivin výrazně nižší - SD2 si totiž dělá hlavu i s tzv. Tracking Cookies, které nemusí být nutně nebezpečné. Tak jako tak je ovšem vymažte. Zkontrolujte tedy, zda jsou u všech položek fajfky a následně stiskněte tlačítko "Fix Selected". SD2 smaže zafajfkované položky, a tím jsme v čištění u cíle. Následuje již jen hláška o tom, že SD2 vše úspěšně dokončil.

Teď se podíváme na další užitečnou funkci, a tou je tzv. Imunizace, tedy ochrana počítače před známými hrozbami - a to v reálném čase. Tlačítko pro spuštění imunizace najdete v základním okně SD2 v pravé horní části v sekci Basic Tools. Proces imunizace je velice jednoduchý a plně automatický. Jednoduše kliknete na tlačítko "Immunization" a v otevřeném okně pro imunizaci zafajfkujete všechny typy hrozeb, které SD2 nabídne. Ve výchozím stavu jsou všechny položky odznačeny, takže neváhejte, klikněte na libovolnou položku pravým tlačítkem myši a z vyskakovacího menu vyberte "Select All", čímž se označí všechny položky. Pak stisknete tlačítko "Re-apply immunization", vyskočí malé okénko s průběhem imunizace a to je vše :))

SD2 - průběh imunizace

Obr. 16.: Obrazovka s průběhem imunizace

Program SD2 lze použít jako doplněk ke klasickému antiviru, s většinou antivirů se v pohodě "snese" a nehrozí riziko výkonnostních problémů či jiných konfliktů s antivirem. Preventivní kontrolu můžete spustit dle vlastního uvážení, dvě kontroly za měsíc by ale měly v pohodě stačit. Samozřejmě pokud budete mít podezření na řádění nějaké potvory ve vašem počítači, můžete SD2 spouštět třeba 2x za den...

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI


Štefan Margita
operní pěvec

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumGoogle Plus - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
tumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumStumbleupon - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma