potřebujete poradit? - jsme tady

Postup instalace a aktivace domácích produktů Avira...

Sdílet na Facebook
22.9.2019

Postup instalace domácích produktů Avira

Průvodce instalací domácích produktů Avira Vás provede procesem instalace zakoupeného produktu Avira na váš počítač. Pro instalaci vždy doporučujeme použít aktuální instalační soubor, který si můžete stáhnout zde.

Německý výrobce nabízí více variant svých produktů, v naši nabídce můžete najít produkt Avira Antivirus Pro a Avira Internet Security Suite. Avira Antivirus Pro je "čistý antivir", kdežto Avira Interner Security Suite je licenční balík, který obsahuje:

 • Avira Antivirus Pro
 • Avira Firewall Manager

Návod se tedy zaměřuje na instalaci Avira Antivirus Pro, který je jak "sólovým produktem", tak i součást vyššího licenčního balíku.

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Pro instalaci produktů Avira doporučujeme použít tzv. online instalátor, což je malý instalační soubor, který je univerzální a nebere ohled na to, zda je operační systém Windows ve 32bitové nebo 64bitové verzi.

Produkty Avira nejsou lokalizovány do češtiny, lze instalovat pouze ANGLICKOU VERZI!!! Pokud vám vadí angličtina, rozhodněte se raději pro jiného výrobce, který nabízí i české jazykové mutace svých produktů.

Další novinkou je nutnost vytvoření účtu Avira, který slouží k registraci licence a aktivace antiviru, a také lze pomocí účtu jednoduše stáhnout instalační soubor produktu Avira Antivirus Pro (případně dalších zakoupených součástí).

Účet Avira si vytvoříte na webové stránce My Avira. Pro vytvoření účtu můžete použít propojení na účet Facebook nebo Google, doporučujeme ale vytvořit "sólo" účet Avira. Pokud účet Avira již máte, není samozřejmě potřeba vytvářet další účet. Pokud ´čet Avira nemáte, postupujte následovně:

 1. Kliknutím zde otevřete stránku MyAvira.com
 2. Klikněte na odkaz Register, který se nachází v pravé části okna pod velkým zelným tlačítkem Log In.
 3. Vyplňte požadované údaje - jméno a příjmení, emailová adresa a zvolte si silné heslo.
 4. Klikněte na tlačítko Register - systém zkontroluje, zda není emailová adresa již použita. Pokud není, vytvoří se účet a na emailovou adresu zadanou při registraci se odešle aktivační email
 5. Přejděte do své emailové schránky a zkontrolujte, zda již přišel aktivační email (pokud email delší dobu nedorazí, zkontrolujte také složku se spamem).
 6. V aktivačním emailu klikněte na velké zelené tlačítko Verify account. Systém ověří účet a provede přihlášení do účtu.


Dále pokračujte v instalaci podle návodu níže: 

Postup instalace Avira Antivirus Pro po jednotlivých krocích

1

Instalační proces předpokládá existenci účtu Avira, viz výše. Přihlašte se do svého účtu Avira, zobrazí se úvodní obrazovka účtu se základními informacemi. Přejděte na záložku Subscription, kde se zobrazí informace o licencích, které již byly v účtu použity. Pokud jste dosud účet Avira nepoužívali a žádnou licenci jste do účtu nevložili, zobrazí se pouze informace No paid plans a pole pro vložení nového licenčního klíče. Do tohoto pole opište nebo zkopírujte svůj licenční klíč a stiskněte tlačítko Activate License. Systém ověří licenci, a pokud je vše v pořádku, zobrazí se okno s informací Successfully subscribed to a paid plan!.

 

 

1 Jakmile máte v účtu úspěšně zaregistrovanou licenci, zobrazí se tato licence na záložce Subscriptions:
 

 

1 Nyní můžete pokračovat a zahájit instalaci antiviru do počítače kliknutím na zelené tlačítko Install v pravé části okna s informacemi o licenci. Zobrazí se dialog, který vám dá na výběr možnost instalovat an daném počítači (klikněte na tlačítko Download), nebo můžete poslat odkaz na stažení instalačního souboru do jiného počítače emailem (klikněte na tlačítko Send email). V našem případě použijeme přímou instalaci do počítače - klikáme na Download, systém nabídne stažení instalačního souboru, který bude mít název například "avira_en_aapd0_35004436_7zykdhtk2g5w8908cizq_wd.exe". Název instalačního souboru v žádném případě NEMĚŇTE!!
 

 

1 Stažený instalační soubor spustíte a dále budete pokračovat podle pokynů instalačního průvodce. Instalační proces má několik fází:
 1. Spuštění instalátoru a odsouhlasení licenčního ujednání.
 2. Příprava instalace a samotná instalace tzv. Avira Launcheru - v podstatě jde o malinký prográmek, který automaticky na pozadí zajistí stažení a instalaci produktu Avira Antivirus Pro. Po jeho instalaci se objeví v pravém dolním rohu v liště u hodin systémová ikona Aviry - bílý deštník na červeném pozadí.
 3. Automaticky se začne stahovat a instalovat Avira Antivirus Pro. Během instalace bude nabízena také instalace dlaších součástí, například Avira Phantom VPN, Avira System Speedup a podobně. Instalaci těchto součástí zde neřešíme, proto si těchto nabídek NEVŠÍMEJTE a nechejte instalaci antiviru dokončit bez jakékoliv další akce.
 4. Dokončení instalace antiviru, spuštění antiviru.
 

 

1 Po dokončení instalace zkontrolujte, zda je antivir připojen k vašemu účtu - poznáte to podle toho, že v pravém horním rohu okna antiviru bude tlačítko se jménem, pomocí kterého jste si účet Avira vytvořili:
 

 

1 Pamatujte, že v antiviru se nezobrazuje údaj o expiraci licence - platnost licence musíte kontrolovat opět přímo v účtu Avira na záložce Subscriptions. Do účtu se přímo z antiviru dostanete kliknutím na jméno připojeného účtu v pravém horním rohu okna antiviru. Seznam zařízení využívajících danou licenci najdete v účtu na záložce Devices:
 

 

1 po kliknutí na zařízení se zobrazí detail s informacemi o zařízení a nainstalovaných aplikacích Avira. Pokud jde o zařízení, na kterém chcete uživateli omezit přístup do účtu Avira pomocí klliknutí na jméno účtu v pravém horním rohu okna antiviru, použijte funkci Restrict access v detailu zařízení. Zobrazí se dotaz, akci potvrdíte kliknutím na tlačítko Confirm. Uživatel na tomto zařízení nebude mít do účtu Avira přístup - zobrazí se hlášení Access restricted.
 

 

V případě problémů při instalaci zkuste najít řešení v databázi znalostí výrobce, nebo nás kontaktujte.

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma