Návod na stažení a spuštění
potřebujete poradit? - jsme tady

Microsoft System Sweeper

Sdílet na Facebook
6.6.2011

Popis programu Microsoft System Sweeper.

Jak se zdá, myslí to Micorosft s počítačovou bezpečností naprosto vážně a ke svým "čistícím nástrojům" (MS Security Essentials,MS Safety Scanner, MSRT) přidává další nástroj, pomocí kterého můžete zatočit s potvorami, které našly odvahu proplížit se do vašeho počítače a dělat v něm problémy :))

Na rozdíl od již zmíněných nástrojů MS System Sweeper umožní vytvořit bootovatelné médium (CD, DVD, USB...), pomocí kterého můžete počítač nastartovat a provést kontrolu počítače. Vytvořené medium má necelých 300MB.

Má to jednu výhodu - při startu počítače z jiného media, než je pevný disk počítače, je téměř na 100% jisté, že se potvory v počítači neaktivují a že při svém odstranění budou klást podstatně menší odpor. Jakmile se totiž počítač nastartuje z jiného zdroje, než je již zmíněný pevný disk, zůstanou potvory pouze tiše sedět na disku, nic neprovádějí a jsou to v daný moment v podstatě pouze "obyčejné soubory", které lze v případě úspěšné detekce jednoduše smazat. Totéž platí i o infikovaných registrech.

Než se dostaneme k popisu programu, upozorníme, že ani tento nástroj  NESLOUŽÍ JAKO NÁHRADA KLASICKÉHO ANTIVIRU, ale pouze k hašení již existujícího průseru...¨

Program je k dispozici ve verzi pro 32bitové i 64bitové operační systémy Windows. Takže je potřeba nejprve zjistit, jaké windowsy vlastně máte - informace se skrývá ve vlastnostech systému (pravou krysou klik na Tento počítač a pak klik na Vlastnosti). Jakmile zjistíte tuto drobnost, vyberte si správný soubor:

Microsoft System Sweeper pro 32bitové počítače
Microsoft System Sweeper pro 64bitové počítače

Jakmile program stáhnete a uložíte na disk, připravte si médium, ze kterého budete chtít počítač nastartovat. Do úvahy připadají CD nebo DVD disky, USB flešky ("klíčenky") nebo můžete vytvořit bitový obraz disku (ISO soubor), který pak můžete vypálit na CD/DVD disk. Zdůrazňujeme, že při tvorbě bootovacího média musí mít počítač přístup k internetu - instalačka má totiž asi jen 0,5MB a vše potřebné si stáhne automaticky z internetu! Prográmek mluví pouze anglicky, ale jeho použití je tak jednoduché, že ho zvládne i dítě z mateřské školky.

A ještě jedna věc - stejně jako u programu MS Safety Scanner má i tento program určitou "platnost", takže pokud budete potřebovat něco řešit třeba za půl roku, určitě si bootovací medium vyrobce vytvořte znovu s aktuálními virovými databázemi!!

Po spuštění programu se objeví okno, ve kterém se objeví základní informace - ty, o kterých jsme psali výše :))

MS System Sweeper - 1. krok

Tady nemáme moc co řešit - zkontrolujeme, zda je internet OK a zda máme opravdu po ruce potřebné medium. Pokud ho nemáme, tak si pro něj rychle zaběhneme a pak klikneme na tlačítko Next. Program zobrazí další zbytečnost v angličtině - licenční ujednání, které samozřejmě musíme odsouhlasit, aby program pokračoval v krasojízdě:

MS System Sweeper - licencni ujednani

Ani zde nebudeme přemýšlet a klikneme na tlačítko I accept. Nyní vám prográmek zobrazí možnost výběru typu média, na které bude vytvořen bootovací systém. Klikneme tedy na požadovanou možnost a pak na tlačítko Next. Já jsem si pro svoje testy vybral jako medium USB flešdisk.

MS System Sweeper - vyber media

 Program zobrazí varování, že všechna data na vybraném médiu budou smazána (prográmek si flešku naformátuje a pak na ní nakopíruje vše potřebné). I na této obrazovce jednoduše klikneme na tlačítko Next. Teď se nějakou chvíli bude program bavit formátováním flešky, stahováním potřebných souborů z internetu a kopírováním na flešku. Takže si zajdeme uvařit kafe a nějakou chvíli se budeme nudit...

MS System Sweeper - stahovani a kopirovani souboru

Jakmile prográmek dokončí co je potřeba, zobrazí informaci o tom, že skončil svou činnost a pak zbývá jediné - kliknout na tlačítko Finish, čímž dojde k ukončení programu.

MS System Sweeper - ukonceni programu

Jakmile bude medium hotovo, stačí jej vložit do mechaniky, či zasunout do USB portu a pak z něj nastartovat počítač. Další činnost po nastartování počítače z vytvořeného media je již jasná, takže ji zde rozebírat nebudeme.

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI


Štefan Margita
operní pěvec

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumGoogle Plus - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
tumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumStumbleupon - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma