potřebujete poradit? - jsme tady

Jak zprovoznit cloudovou administraci firemních produktů ESET Protect Cloud

Sdílet na Facebook
21.10.2022

Vytvoření účtu EBA - Eset Business Account

Prostřednictvím ESET Business Account (EBA) můžete spravovat všechny své licence na firemní produkty ESET z jednoho místa. Po přidání licencí do portálu ESET Business Account, nebo jejich importování z portálu ESET License Administrator (ELA) dokážete z ESET Business Account přiřadit část licencí pobočkám nebo můžete dále delegovat přístup ke správě licencí osobám, kterým důvěřujete.

Abyste mohli portál ESET Business Account (EBA) využívat, nejprve si založte EBA účet. Doporučujeme založit účet na mejlovou adresu, která není vázána na konkrétní osobu a k dané poštovní schránce má přístup více lidí (například info@firma.cz nebo IT@firma.cz a podobně). Pokud se má následně do účtu přihlašovat více uživatelů, vytvoříte je v účtu EBA. Postup vytvoření účtu EBA:

 1. Přejděte na adresu eba.eset.com a klikněte na tlačítko Bezplatný účet.
 2. Zadejte svou e-mailovou adresu a nastavte si heslo, které bude splňovat kritéria zobrazená pod formulářem. Ujistěte se, že jste použili platnou e-mailovou adresu – slouží jako uživatelské jméno a obdržíte na ni zároveň potvrzovací e-mail. Dále klikněte na tlačítko Pokračovat.
 3. Na dalších stránkách registračního formuláře vyplňte požadovaná pole. Pro přechod na další stránku použijte tlačítko Pokračovat, pro návrat na předchozí a provedení změn ve formuláři klikněte na tlačítko Zpět.
 4. Na poslední stránce vyplňte informace o společnosti, přečtěte si Podmínky použití a vybráním možnosti Přijímám ESET Podmínky použití potvrďte, že s nimi souhlasíte. Následně klikněte na tlačítko Registrovat.
 5. Klikněte na odkaz, který jste obdrželi v potvrzovacím e-mailu (jeho doručení může trvat až 15 minut) a ověřte, že jsou všechny informace správné. Zadejte heslo, které jste si nastavili, a klikněte na tlačítko Aktivovat. Pokud účet neaktivujete, do 60 minut se smaže.

COOKIES - pro správné fungování portálu musíte mít v prohlížeči povoleny cookies.

IP ZÁMEK - Po 10 neúspěšných pokusech o přihlášení dojde na 15 minut k zablokování IP adresy. Další pokusy o přihlášení tuto dobu prodlouží.

ZABEZPEČENÍ HESLEM - portál vás každých 90 dní, po úspěšném přihlášení, vyzve ke změně hesla.

 

 

Jazyk uživatelského rozhraní

V jazyce vybraném v průběhu registrace se zobrazí rozhraní portálu ESET Business Account. Jazyk si po přihlášení k portálu můžete kdykoli změnit po kliknutí na jméno uživatele v pravém horním rohu.

Import licence

Pro správu existujících firemních licencí prostřednictvím portálu ESET Business Account potřebujete licenční klíč a odpovídající heslo. Tyto údaje vám byly doručeny v samostatných e-mailech při nákupu licence. Postup přidání licence:

 1. Přejděte na adresu eba.eset.com a přejděte do sekce Licence.
 2. Klikněte na tlačítko Přidat licenci a pak na Zadejte licenční klíč.
 3. Vložte licenční klíč a klikněte na tlačítko Přidat licenci.
 4. Na e-mailovou adresu uvedenou při nákupu licence obdržíte ověřovací odkaz, který je platný 1 hodinu. Klikněte na něj, a v případě potřeby zadejte pro ověření své přihlašovací údaje k portálu ESET Business Account. V případě, že jste ke správě licence již používali portál ESET License Administrator, zobrazí se upozornění a budete vyzváni k zadání hesla do portálu ESET License Administrator . Dále klikněte na tlačítko Pokračovat.
 5. Pokud je již licencí aktivován nějaký produkt, zobrazí se upozornění. Můžete si vybrat, zda ponecháte produkty aktivovány, nebo zda je deaktivujete.

POZNÁMKA - V průběhu migrace licencí z ESET License Administrator do portálu ESET Business Account nedojde k přenesení účtů bezpečnostních administrátorů.

Uživatelé

Osobám, kterým důvěřujete můžete delegovat přístup ke správě svých licencí. Postup přidání uživatelů:

 1. Přejděte na adresu eba.eset.com a přejděte do sekce Licence.
 2. Klikněte na Správa uživatelů a pak na tlačítko Nový uživatel.
 3. Zadejte požadované informace o uživateli a nezapomeňte se ujistit, že zadáváte platnou emailovou adresu. Emailová adresa bude sloužit jako přihlašovací jméno uživatele a do 15 minut na ni přijde zpráva s aktivačním odkazem.
 4. Přidělte uživateli požadovaná oprávnění a klikněte na tlačítko Vytvořit.

Eset Protect Cloud

Eset Protect Cloud (EPC) je robustní řešení pro správu zabezpečení koncových stanic a serverů. Pro aktivaci EPC je potřeba vhodná licence, například Eset Protect Entry nebo Eset Protect Advanced (bez přídomku on-prem). Pokud máte licenci zakoupenou a vloženou do portálu EBA (viz krok 3 - import licence), pokračujte aktivací EPC:

 1. Přejděte na adresu eba.eset.com, přihlaste se (uživatel musí mít oprávnění Superuživatel) a přejděte do sekce Nástěnka.
 2. V sekci nástěnka klikněte na tlačítko Aktivovat na dlaždici ESET Protect Cloud.
 3. Průvodce aktivací EPC zobrazí licenční podmínky a v závislosti na vaší lokalitě nabídne nejvhodnější datacentrum pro vytvoření EPC. Vyberte možnost Přijímám podmínky použití a pak klikněte na tlačítko Pokračovat.
 4. Vyčkejte na oznámení Váš ESET Protect Cloud je připraven. Příprava nové instance EPC může trvat několik minut.
 5. Pokud jste oznámení zavřeli, EPC si můžete kdykoli zobrazit přímo z nástěnky. Stačí kliknout na tlačítko Otevřít na dlaždici ESET Protect Cloud.
 6. Chtete-li zapnout dvoufaktorovou autentifikaci, klikněte na tlačítko Aktivovat, případně tento krok přeskočte kliknutím na Pokračovat.
 7. Webová konzole EPC se otevře v nové záložce prohlížeče.

Průvodce prvním spuštěním EPC

Při prvním přihlášení do EPC Web Console se zobrazí průvodce prvotním spuštění. Tento průvodce vás seznámí s procesem nasazení ve vaší síti.

Průvodce prvním spuštěním vás provede procesem vytvoření instalačního balíčku EPC Live Installer, který je nutný pro instalaci komunikačního agenta (Eset Management Agent) a bezpečnostního produktu ESET Endpoint. Postupujte takto:

 1. Na úvodní stránce průvodce prvním spuštěním klikněte na tlačítko Pokračovat.
 2. V druhém kroku průvodce si vyberte obsah instalačního balíčku. K dispozici jsou následující varianty:
  • Bezpečnostní produkt a komunikační agent
  • Pouze agent
  • Full Disck Encryption - zoubrazí se pouze pokud je v EBA vložena licence produktu Eset Full Disk Encryption
 3. Pokud chcete povolit zasílání anonymních telemetrických dat a informacích o pádech instalačního balíčku do společnosti ESET, vyberte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu.
 4. Kliknutím na tlačítko Pokračovat přejděte na možnosti nasazení.
 5. Instalační balíček můžete nasadit dvěma způsoby:
  • Po vybrání možnosti Zobrazit odkaz ke stažení balíčku si můžete odkaz zkopírovat a zaslat jej uživatelům. Ti si následně balíček ECA Live Installer stáhnou a nainstalují. Vybráním možnosti Stáhnout si balíček EPC Live Installer stáhněte na své zařízení a následně osobně spusťte na cílové stanici nebo nahrajte do sdílené složky, do níž mají uživatelé přístup.
  • Po vybrání možnosti Odeslat odkaz na balíček e-mailem využijete EPC SMTP server k doručení e-mailu, obsahujícím odkaz na instalační balíček, vašim uživatelům. E-mailové adresy uživatelů zadejte do odpovídajícího pole. Volitelně můžete přidat jméno uživatele. Pro přidání dalšího pole klikněte na ikonu +. Pro hromadné přidání uživatelů klikněte na Další a použijte možnost Importovat CSV nebo Kopírovat a vložit pro zkopírování seznamu adres ze schránky.
 6. Spusťte balíček EPC Live Installer na klientské stanici. Pro více informací týkající se instalace přejděte do kapitoly EPC Live Installer – průvodce instalací.

DŮLEŽITÉ - Prostřednictvím možnosti Odeslat odkaz na instalační balíček můžete doručit e-mail pouze na stejnou doménu, na níž máte vytvořen EBA a EPC.

Další možnosti práce s ESET Cloud Administrator

Pro seznámení s dalšími možnosti práce s ESET Protect Cloud důrazně doporučujeme nastudovat uživatelskou dokumentaci.

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma