potřebujete poradit? - jsme tady

Jak správně nastavit antivir Kaspersky - kontrola síťových disků, výjimky na adresáře a soubory

Sdílet na Facebook
15.1.2014

Nastavení výjimek v Kaspersky Internet Security a Kaspersky Antivirus:

Nastavení výjimek v kontrole je dostupné buď z hlavního okna programu po kliknutí na Nastavení vpravo dole, nebo přes systémovou ikonu antiviru (v liště vpravo dole u hodin) pomocí volby Nastavení:

 

KIS2014 - do Nastavení z ikony 

nebo

 

 KIS2014 - do Nastavení z aplikace

 

 

V Nastavení následně klikněte na volbu Rozšířené a pak na Hrozby a výjimky:

KIS2014 - Hrozby -> Výjimky

 

V dalším okně si lze vybrat, zda chcete konfigurovat pravidla výjimek, nebo spravovat důvěryhodné aplikace:

KIS2014 - Pravidla výjimek a Správa důvěryhodných aplikací

 

Konfigurovat pravidla výjimek:

Pravidla výjimek v zásadě antiviru říkají, které konkrétní soubory, složky nebo případně celé disky nebude vůbec kontrolovat. Výjimky zásadně použijte pouze tehdy, když antivir detekuje jako hrozbu soubor či program, o kterém jste si na 100% jisti, že skutečně není škodlivý! I tak nejprve doporučujeme daný soubor zkontrolovat na webových stránkách www.virustotal.com.

Pokud chcete například vyloučit z kontroly adresáře či soubory uložené na konkrétním USB flešdisku, musí být tento flešdisk nejprve vložen do počítače, nebo musíte cestu zadat ručně!

Další možností je definovat výjimky podle konkrétního objektu (typu či názvu hrozby) uloženého v Encyklopedii virů společnosti Kaspersky. Antivir na základě takovéto výjimky přestane danou hrozbu detekovat. Tuto variantu doporučujeme nepoužívat!

Seznam výjimek se zobrazí po kliknutí na Konfigurovat pravidla výjimek - viz předchozí obrázek. Ve výchozím stavu je seznam výjimek prázdný. Novou výjimku přidáme kliknutím na tlačítko Přidat vpravo dole:

KIS2014 - seznam výjimek

 

Nejprve se otevře prázdné okno pro zadání definice výjimky:

KIS2014 - vytvoření pravidla - výjimky

 

Pokud chceme vytvořit pravidlo pro disk, adresář nebo konkrétní soubor, klikneme na tlačítko Procházet a následně "proskáčeme" do požadovaného umístění:

KIS2014 - definování výjimky na konkrétní soubor

 

Tím nastavíme výjimku na tento jeden konkrétní soubor (v našem případě spustitelný soubor Total Commanderu), což znamená, že si antivir nebude všímat pouze tohoto jednoho souboru, ALE bude kontrolovat například všechny knihovny či soubory, které soubor TOTALCMD.EXE bude potřebovat ke správné funkci sama sebe a bude je postupně otevírat.

Pokud takto nastavená výjimka nestačí a antivir následně vyhodnocuje jako škodlivé i další soubory spojeneé například s Total Commanderem, pak je vhodnější nastavit Total Commander jako důvěryhodnou aplikaci - pak antivir nechá na pokoji všechny soubory dané aplikace.

 

Správa důvěryhodných aplikací:

Důvěryhodnou aplikaci bude antivir považovat za bezpečnou a nebude ji kontrolovat. Důvěryhodnost je dána jednak tím, co si "myslí antivir", a jednak může mezi důvěryhodné aplikace cokoliv zařadit uživatel ručně. Stejně jako výjimky doporučujeme i důvěryhodné aplikace používat s rozmyslem a pouze tehdy, pokud je k tomu skutečně závažný důvod!

Do správy důvěryhodných aplikací se dostaneme kliknutím na Správa důvěryhodných aplikací z menu Nastavení hrozeb a výjimek. Ve výchozím stavu zde rovněž nejsou definovány žádné důvěryhodné aplikace. Pokud chcete přidat nějakou aplikaci, klikněte na tlačítko Přidat vpravo dole:

KIS2014 - seznam důvěryhodných aplikací

Po kliknutí na tlačítko Přidat se objeví dialog pro výběr požadované aplikace. Apliakci lze zadat jednak na základě toho, které aplikace v systému detekoval antivir, nebo po kliknutí na Procházet v levém dolním rozhu zvolilt aplikaci ručně. V našem příkladě budeme chtít nastavit jako důvěryhodnou aplikaci Adobe FlashPLayer Updater - tedy proces aktualizace produktu Adobe Flash Player. V seznamu označíme požadovaný proces a pak klikneme na tlačítko Další v pravém dolním rohu:

KIS2014 - výběr důvěryhodné aplikace

V dalším kroku pak budeme antiviru říkat, jak se má k aplikaci chovat a detailně nastavit požadované parametry. Můžeme nastavit tyto parametry:

  • Nekontrolovat soubory před otevřením - spustitelné soubory aplikace se před otevřením nebudou kontrolovat
  • Nesledovat činnost aplikace - antivir nebude sledovat, jaké operace aplikace provádí a neupozorní na podezřelé chování
  • Nedědit omezení nadřazeného procesu - pokud má důvěryhodná aplikace nějakou nadřazenou aplikaci s nějakým omezením, pak tato volba omezení vypne
  • Nesledovat činnost dceřinné aplikace - pokud si důvěryhodná aplikace spouští nějaké podřízené aplikace nebo procesy, nebude je antivir sledovat
  • Kontrola síťového provozu - definuje, zda a jak bude kontrolovat síťový provoz důvěryhodné aplikace (buď na konkrétních IP adresách nebo portech)

KIS2014 - nastavení důvěryhodné aplikace

 

Jakmile nastavíme vše potřebné, klikněme na tlačítko Přidat v pravém dolním rohu, výjimka se uloží.

 

Na závěr ještě jednou zopakujeme doporučení - ve výjimkách je dobré se hrabat jen v případě nezbytném a pokud se při nastavování na něčem zaseknete nebo něco nebude fungovat tak, jak byste předpokládali, zavolejte nám na 556 706 203, nebo pošlete email na podpora@amenit.cz, určitě něco vymyslíme :))

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma