potřebujete poradit? - jsme tady

Jak funguje modul Ochrana financí (Safe Money) v produktech Kaspersky?

Sdílet na Facebook
1.2.2015

Jak funguje modul Ochrana financí (Safe Money) v produktech Kaspersky?

Kaspersky Safe Money

Modul Ochrana financí (Safe Money) v produktech Kaspersky slouží k zabezpečení online finančních operací prováděných v internetovém prohlížeči. Poskytuje ochranu finančních operací jak v klasickém internetovém bankovnictví, tak i při platbách přes online služby Paypal nebo Skrill. Modul je součástí produktů Kaspersky Internet Security a Kaspersky Pure.

!!! Produkt Kaspersky Antivirus modul Ochrana financí neobsahuje !!!

Princip funkce je velice jednoduchý - při instalaci antiviru se do internetového prohlížeče nainstaluje doplněk Safe Money, který pak hlídá finanční operace v prohlížeči. Safe Money chrání například před těmito typy hrozeb:

  • Nedůvěryhodné moduly. Pokaždé, když navštívíte web banky nebo platebního systému, spustí aplikace kontrolu nedůvěryhodných modulů
  • Rootkity. Při spuštění chráněného prohlížeče aplikace kontroluje přítomnost rootkitů.
  • Známá slabá místa operačního systému. Při spuštění chráněného prohlížeče aplikace kontroluje zranitelnosti operačního systému.
  • Neplatné certifikáty webů bank a platebních systémů. Pokaždé, když navštívíte web banky nebo platebního systému, spustí aplikace kontrolu certifikátů. Kontrola se provádí porovnáním s databází ohrožených certifikátů
  • Ochrana před odposlechem komunikace
  • Ochrana před snímáním obrazovky


Jakmile se uživatel pokusí přistoupit na webové stránky bankovnictví, antivir vyzve k otevření bankovnictví v chráněném režimu prohlížeče. Chráněnýn režim je speciální režim provozu, který má za cíl ochranu osobních údajů uživatele a spouští se v izolovaném prostředí, které neumožňuje odposlouchávat či modifikovat komunikaci s bankou.

 

1. Jak Ochranu financí nakonfigurovat?

Modul Ochrana financí má určitou inteligenci, která uživateli automaticky nabídne po zadání "bankovní" webové adresy do prohlížeče otevření nového okna v chráněném prohlížeči a uložení této adresy do seznamu bankovních webů. Postup automatického vložení bankovní adresy je následující:

Otevřete okno internetového prohlížeče (Internet Explorer, Firefox nebo Chrome) a přejděte na stránku internetového bankovnictví. Za normálních podmínek antivir zjistí, že se snažíte přistoupit na stránky internetového bankovnictví a zobrazí stránku s nabídkou otevření chráněného prohlížeče a uložení adresy do seznamu bankovních adres:

(Obrázky se po kliknutí zvětší)

 

V příkladu jsme použili webovou adresu www.skrill.com. Skrill je poskytovatel služeb pro převod peněz pro uživatele v mnoha zemích. Antivir nabídne otevření nového okna se Skrillem v chráněném prohlížeči a zároveď nabídne uložení adresy do seznamu bankovních adres.
Pokud akci povolíte, otevře se nové chráněné okno prohlížeče. Chráněné okno mimo jiné poznáte podle toho, že je orámováno barevným rámečkem. Barva rámečku označuje stav ochrany:

Zelený rámeček - všechny kontroly jsou v pořádku, bankovnictví je plně chráněno.
Žlutý rámeček - některé kontroly odhalily potíže, které je potřeba vyřešit. Může se jednat o detekci nedůvěryhodného modulu, zjištení přítomnosti rootkitu, detekci slabého místa v oeračním systému a podobně. Je potřeba zajistit přesnou detekci problému a zajistit nápravu. Internetové bankovnictví v tomto případě nedoporučujeme používat. Pokud není Ochrana financí funkční, zkontrolujte nastavení podle návodu k aplikaci Kaspersky od strany 48.
Pokud je vše v pořádku, chráněné okno je orámováno zeleně a antivir v pravém dolním rohu zobrazil hlášení že KIS poskytuje úplnou ochranu dat, můžete pokračovat v bankovních operacích na chráněném webu bez jakýchkoliv omezení.
Postup můžete opakovat pro libovolný počet bankovních webů.

 

Pokud antivir z jakéhokoliv důvodu nedetekuje zadanou webovou adresu jako bankovní, je potřeba adresu zadat do seznamu bankovních adres ručně. postupujte takto:

Na ploše Windows najděte ikonku Ochrana financí a dvojklikem modul Ochrana financí spusťte. Pokud ikonka na ploše není, otevřete hlaví okno antiviru dvojklikem na systémovou ikonu antiviru (v liště vpravo dole u hodin) a v dolní části okna antiviru klikněte na Ochrana financí. V obou případech se otevře okno Ochrana financí.

(Obrázky se po kliknutí zvětší)

 

V okně Ochrana financí při prvním spuštění není vložena žádná webová adresa, která by měla být modulem chráněna. V prvním kroku tedy musí uživatel nejprve "naučit" Ochranu financí KTERÉ WEBOVÉ STRÁNKY CHRÁNIT.

Klikněte na položku "Přidat web do součásti Ochrana financí". V pravé části okna se zobrazí řádek pro vložení webové adresy:

 

Do pole Webové stránky pro ochranu financí zadejte adresu webu, který chcete otevírat v chráněném prohlížeči. Před adresou webu musí být předpona protokolu https://, kterou ve výchozím nastavení používá chráněný prohlížeč. Vyberte možnost Spustit chráněný prohlížeč!!
Po kliknutí na volbu Popis můžete zadat stručný popis webové stránky, kterou právě ukládáte.
Uložte nastavení tlačítkem Přidat.
Postup můžete opakovat pro libovolný počet bankovních webů.

 

2. Jak Ochranu používat?

Po nakonfigurování modulu Ochrana financí je použití velice jendoduché. Stačí otevřít modul Ochrana financí se seznamem bankovních adresy a kliknutím na požadovanou adresu otevřít okno s internetovým bankovnictvím:

Na ploše Windows najděte ikonku Ochrana financí a dvojklikem modul Ochrana financí spusťte. Pokud ikonka na ploše není, otevřete hlaví okno antiviru dvojklikem na systémovou ikonu antiviru (v liště vpravo dole u hodin) a v dolní části okna antiviru klikněte na Ochrana financí. V obou případech se otevře okno Ochrana financí.
(Obrázky se po kliknutí zvětší)

 

Klikněte na vybraný web internetového bankovnictví, otevře se chráněné okno internetového prohlížeče s vybraným bankovním webem. Sledujte, zda je kolem okna prohlížeče zelený rámeček.

 

Pokud antivir zjistí jakékoliv nesrovnalosti, upozorní zobrazením žlutého rámečku a zobrazením varovného okna:

 

!!! V případě, že antivir detekoval jakékoliv potíže a zobrazil varování, důrazně doporučujeme okno prohlížeče zavřít a na bankovní web nepokračovat !!!

 

3. Za jakých podmínek bude Ochrana financí správně fungovat?

Moduly Ochrana financí v internetových prohlížečích fungují zcela automaticky a "nastartují se" po prvním restartu počítače po instalaci produktu Kaspersky. Automatická aktivace doplňků do prohlížeče má tato omezení:

Moduly plug-in jsou integrovány do prohlížečů a aktivovány, pouze pokud aplikace prohlížeče podporuje. Moduly plug-in funkce Ochrana financí podporují následující prohlížeče:

  • Internet Explorer 8.0 - 11.0. Internet Explorer 10 ve stylu Modern UI a Internet Explorer 11 ve stylu Modern UI nejsou podporovány.
  • Mozilla Firefox 9.x -34.x.
  • Google Chrome 15.x - 38.x.

Aktuální přehled o kompatibilitě internetových prohlížečů naleznete na stránce výrobce http://support.kaspersky.com/kis2015#requirements

Moduly plug-in prohlížeče Google Chrome se neaktivují automaticky, pokud nebyl v prohlížeči vytvořen žádný profil uživatele. K vytvoření profilu uživatele ukončete prohlížeč a znovu jej spusťte. Při prvním spuštění prohlížeče Google Chrome po instalaci aplikace Kaspersky Internet Security vás webový prohlížeč vyzve k instalaci ochranného doplňku Kaspersky, který aktivuje moduly plug-in součásti Ochrana financí. Pokud instalaci doplňku Kaspersky odmítnete, můžete jej nainstalovat později kliknutím na tento
odkaz: http://support.kaspersky.com/interactive/google/en/kisplugin.

V případě aktualizace prohlížeče se moduly plug-in aktivují automaticky, pouze pokud nová verze podporuje aktivační metodu modulů plug
-in stejně jako předchozí verze. Pokud nová verze prohlížeče podporuje stejnou aktivační metodu modulů plug-in jako předchozí verze, moduly plug-in se aktivují automaticky.

Pokud nejsou moduly plug-in aktivovány automaticky při opětovném spuštění prohlížeče, je nutné je aktivovat ručně. Zkontrolovat, zda jsou moduly plug-in aktivovány, a provést ruční aktivaci lze v nastavení prohlížeče. Další podrobnosti o aktivaci modulů plug-in najdete v systému nápovědy k vašemu aktuálnímu prohlížeči.

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma