Návod na stažení a spuštění
potřebujete poradit? - jsme tady

FAQ - často kladené otázky

1. Jak mám nainstalovat AVG verze 9, když mám v počítači nainstalovanou verzi 8.5?
2. Jak dočasně deaktivovat AVG nebo některou jeho část?
3. Mám starší verzi produktu AVG a jsem s ní naprosto spokojený. Teď mě ale nutíte přejít na verzi novou a já nevím, proč bych to měl udělat.
4. Chci prodloužit licenci AVG. Jak to nejlépe mohu udělat?
5. Komponenta Firewall, není funkční, hlásí chyby nebo není aktivní. Co s tím?
6. Jak se zbavím AVG Security Toolbaru? Při instalaci jsem ho zapomněl zrušit...
7. Ztratil jsem (zapomněl) svou licenci AVG, jak mám postupovat?

 

1. Jak mám nainstalovat AVG verze 9, když mám v počítači nainstalovanou verzi 8.5?

Nejprve je potřeba stáhnout instalační soubor nové verze AVG 9 (je potřeba si pouze vybrat odpovídající edici programu). Po uložení instalační soubor spusťte. Pak se proklikejte instalačním procesem (viz instruktážní video). Předchozí verze AVG B.x bude při instalaci automaticky odinstalována. Pokud vás o to instalace požádá, zadejte licenční klíč. Po ukončení instalace vás počítač může vyzvat k restartování. No a po restartu již bude fungovat nová verze AVG 9.

Poznámka:

Nastavení AVG 8.x bude automaticky přeneseno do verze 9.

NAHORU

 

2. Jak dočasně deaktivovat AVG nebo některou jeho část?

AVG má, stejně jako jiné antiviry, několik komponent (modulů), které se dají samostatně ovládat. Pokud chce některou část vypnout, mějte pro to vždy raději velmi dobrý důvod, protože vypnutím některého modulu, případně celého AVG, se vystavujete většímu riziku. Moduly AVG, jejich ovládání a účel:

AVG Rezidentní štít

Rezidentní štít je hlavní komponenta programu a jejím účelem je ochrana před viry a jiným svinstvem. Rezident testuje soubory, které se otvírají, a pokud je nalezen virus, zablokuje přístup k nakaženému souboru. Kontrola se týká nejen spouštění programů, ale i otevírání dokumentů a obecně VŠECH souborů. Vypnutí Rezidentu může být občas doporučeno před instalací nových programů, testování počítače jinými antivirovými nástroji (typicky ComboFix nebo HijackThis).

Rezidenta vypnete následujícím postupem:

1. Otevřete hlavní okno AVG,
2. v seznamu komponent najděte Rezidnentí štít a klikněte na něj,
3. odfajfkujte volbu "Rezidentní štít je aktivní",
4. uložte provedené změny.

Jakmile nebude nutné mít Rezidenta v deaktivovém stavu, nezapomeňte jej zase "nahodit"!

AVG Identity Protection

Komponenta AVG Identity Protection je ochranou před různými šmejdy (obecně proti malware) - například proti spyware nebo krádeži identity. Identity Protection zjišťuje, jak se konkrétní testovaná aplikace (program, kód) chová, a pokud objeví podezřelou činnost, upozorní uživatele na podivné a podezřelé chování.

Identity Protection vypnete takto:

1. Otevřete hlavní okno AVG,
2. v seznamu komponent najděte Identity Protection a klikněte na něj,
3. odfajfkujte možnost "Identity Protection je aktivní",
4. uložte provedené změny.

Až nebude nutné mít Identity Protection vypnuto, nezapomeňte jej znovu aktivovat!

AVG Firewall

Firewall je součást AVG, která má na starosti kontrolu síťové komunikace a ochranu před průnikem do počítače zvenčí.navržena pro kontrolu a filtrování síťového provozu na základě daných pravidel. Firewall může být nutné vypnout pro zjištění příčiny některých problémů, nebo pro instalaci aplikace ovlivňující síťový provoz. Pamatujte prosím, že instalace programu se stejnou či podobnou funkcí jako Firewall může mít za následek konflikt a selhání jednoho nebo obou programů/komponent.

Vypnutí AVG Firewallu:

1. Otevřete hlavní okno AVG,
2. v seznamu komponent najděte Firewall a klikněte na něj,
3. zvolte "Firewall zastaven",
4. uložte změny.

Firewall znovu aktivujte co nejdříve.

AVG Kontrola pošty

Funkcí AVG Kontroly pošty je kontrola e-mailů. Pro její umožnění musí AVG k e-mailům přistupovat, což může ovlivnit jejich příjem a odesílání. Způsob přístupu k e-mailům se liší dle Vašeho e-mailového klienta. Jen doplněk Obecná kontrola pošty může ovlivnit vlastní proces komunikace mezi Vaším počítačem a poskytovatelem e-mailové schránky.

Pro vypnutí Obecné kontroly pošty (pokud je nainstalována) prosím:

1. Otevřete hlavní okno AVG,
2. v menu "Nástroje" zvolte "Pokročilé nastavení",
3. přejděte do Kontroly pošty - Servery - POP3 a klikněte na POP3 server,
4. zrušte možnost "Aktivovat tento server a použít k přijímání pošty",
5. zopakujte tento postup pro SMTP server.

AVG Webový štít

AVG Webový štít je komponenta, která testuje komunikaci HTTP a proxy a kontroluje soubory stáhnuté do počítače přes odpovídající porty/rozhraní. Zároveň dokáže kontrolovat soubory stahované pomocí komunikačních programů ICQ, MSN a Yahoo!.

Vypnutí Webového štítu:

1. Otevřete hlavní okno AVG,
2. v seznamu komponent najděte Webový štít a klikněte na něj,
3. zrušte zatržení u možnosti "Zapnout Webový štít"
4. přejděte na zálořku "Online komunikace" a zrušte zatržení u možnosti "Ochrana online komunikace".

Komponentu zase co nejdříve zapněte.

NAHORU

 

3. Mám starší verzi produktu AVG a jsem s ní naprosto spokojený. Teď mě ale nutíte přejít na verzi novou a já nevím, proč bych to měl udělat.

Udělat to nemusíte, nesete ale určitá rizika, která jsou s tím spojena. Starší verze jsou zkrátka již dávno překonané a nové verze produktů obsahují podstatná vylepšení. Některé starší verze AVG jsou dokonce již zcela nepodporované (nevycházejí do ní ani aktualizace virové databáze), takže je z ní jen kus software, který je zcela na nic.

Navíc vás přechod na novou verzi ani nebude nic stát, protože každý uživatel vlastnící platnou licenci, má nárok na bezplatný přechod na nejnovější verzi produktů AVG. Stačí si jen stáhnout instalačku nové verze a pak spustit instalaci. Instalační proces udělá vše za vás, stačí jen párkrát kliknout myší :))

NAHORU

 

4. Chci prodloužit licenci AVG. Jak to nejlépe mohu udělat?

Pokud máte produkt AVG zakoupen u nás, dostanete emalem dostatečně dopředu upozornění na blížící se konec platnosti licence produktu AVG. Mejlů může přijít i více.

V mejlu jsou obsaženy podrobné pokyny jak licenci prodloužit. Pro každého klienta je v mejlu připravena konkrétní nabídka s několika variantami prodloužení licence. Základní variantou je pouhé prodloužení licence produktu o jeden nebo dva roky, můžete se ale rozhodnou i pro přechod mezi produkty AVG a tím pádem pro vylepšení ochrany vašeho počítače - používáte-li například AVG Antivirus, můžete přejít na AVG Internet Security a získat tak vykepšenou ochranu vašeho počítače.

Jakmile od nás obdržíte emailem nové licenční číslo, je potřeba jej zadat do AVG. Pokud jste pouze prodloužili licenci a ponechali si stejný produkt, stačí otevřít hlavní okno AVG, pak ve správci komponent najít komponentu Licence, otevřít ji a kliknout na Přeregistrovat - zde zadáte své licenční číslo a je to :))

AVG - hlavní okno programu...

AVG - komponenta licence

AVG - zadání licenčního čísla

NAHORU

 

5. Komponenta Firewall, není funkční, hlásí chyby nebo není aktivní. Co s tím?

Tohle chování může mít více příčin - od kolize AVG Firewallu s jiným produktem, přes poškozenou instalaci AVG nebo zcela obecnou chybu. Můžete vyzkoušet znovu spustit konfiguračního průvodce, můžete zkusit Firewall znovu zavést do systému (reaktivovat) nebo AVG jednoduše rozvou přeinstalovat.

Pokud se rozhodnete pro první krok a zkusíte problém řešit přes konfiguračního průvodce, postupujte takto:

1. otevřete hlavní okno AVG,
2. v seznamu komponent najděte konponentu Firewall a dvojklikem ji otevřete,
3. klikněte na tlačítko "Průvoce nastavením" a proklikejte se průvodcem,
4. pokud se vás AVG, zeptá, zda chcete existující konfiguraci Firewallu přepsat, potvrďte že ji skutečně chcete přepsat.

Druhá varianta je reaktivace Firewallu. Dostanete se k ní přes nastavení síťové karty:

1. otevřete přes Start/Nastavení/Síťová připojení správce síťových karet a dalších síťových drobností,
2. v seznamu najděte síťovou kartu, většinou se bude jmenovat "Připojení k místní síti", klikněte na ni pravou krysou a zvolte Vlastnosti,
3. v okně "Toto připojení používá následující položky" zrušte fajfku u AVG Network Filter Driver,
4. potvrdíte změny kliknutím na OK,
5. znovu otevřete nastavení a AVG Network File Driver znovu povolte,
6. znovu uložte změny kliknutím na OK,
7. restartujte počítač.

Reinstalace AVG je asi nejjednodušší možností.

Nejdříve použijte "totální odinstalovadlo AVG, které je popsána na této stránce. Pak stáhněte instalační soubor poslední dostupné verze a proveďte kompletně novou instalaci.

NAHORU

 

6. Jak se zbavím AVG Security Toolbaru? Při instalaci jsem ho zapomněl zrušit...

Pokud nechcete AVG Security Toolbar používat, můžete jej vypreparovat buď přímo při instalaci v kroku, kdy se vás instalační proces ptá, jestli chcete AVG ST používat - stačí zrušit fajfku a je klid...

Pokud jste tento krok propásli, můžete se AVG ST zbavit i za provozu. Můžete ho buď naprosto odinstalovat, nebo pouze vypnout ve webovém prohlížeči - já osobně doporučuju jej odinstalovat.

Pokud chcete AVG ST odinstalovat, stačí znovu spustit instalační soubor AVG, ze kterého jste instalaci prováděli. Instalačka pozná, že je již v počítači AVG nainstalováno a nabídne volbu Přidat/Odebrat komponenty, Opravná instalace a Odinstalovat produkt. Můžete zvolit Opravnou instalaci nebo klidně i Přidat/Odebrat komponenty. Spustí se další kroky instalačního průvodce. V nějakém třetím či čtvrtém kroku se AVG bude ptát na AVG Security Toolbar, a zde je to místo, kde řeknete své rezolutní NE a zrušíte fajfku. Tím se AVG ST dekativuje, zbytek funkcí zůstane nezměněn, pokud tedy při volbě Přidat/Odebrat komponenty neprovedete nějaké změny v naisntalovaných komponentách.

Pro ty, kteří se spokojí s deaktivací AVG ST, je určen následující postup. Týká se uživatelů prohlížečů Internet Explorer a Mozilla FireFox.

Internet Explorer:

1. Klikněte pravou myškou do lišty prohlížeče nad AVG ST,
2. zrušte fajfku u položky AVG Security Toolbar

Protože by tohle bylo příliš jednoduché, je ve výchozím stavu AVG ST nastaven tak, aby se po týdnu SÁM ZNOVU AKTIVOVAL. Takže je potřeba se ještě zbavit této úžasné vlastnosti. Proto předtím, než AVG ST vypnete, kliněte nejprve pravou myškou na AVG ST a zvolte Nastavení Toolbaru. V otevřeném okně přejděte na záložku Pokročilé nastavení a zrušte fajfku u volby "Znovu zobrazit AVG ST, pokud je skrytý (týdně)".

Mozilla FireFox

Ve FireFoxu je to trošku jednodušší. v Menu Nástroje klikněte na Správce doplňků. V otevřeném okně najděte doplněk AVG ST (na záložce Rozšíření) a klikněte u něj na Zakázat. To je vše :))

NAHORU

 

7. Ztratil jsem (zapomněl) svou licenci AVG, jak mám postupovat?

Postup je velice jednoduchý - stačí jít na stránky výrobce, do formuláře o zaslání licence vyplnit registrovanou emailovou adresu a to je vše. Stránka pro zaslání licence je zde:

http://www.avg.com/cz-cs/license-retrieval

Pokud nemáte z jakéhokoliv důvodu u výrobce svůj email zaregistrovaný, pak se zkuste obrátit na firmu, kde jste licenci AVG zakoupili.

NAHORU

Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI


Štefan Margita
operní pěvec

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumGoogle Plus - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
tumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumStumbleupon - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma