Další aktuality
26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...

14.2.2024
V lednu se nově objevila falešná aplikace slibující prolomení zabezpečení iPhonu
Útočníci v lednu lákali české a slovenské uživatele na falešnou aplikaci MinaUSB patcher s funkcemi k provedení tzv. jailbreaku...

1.2.2024
Chcete získat Bitdefender Total Security zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

29.1.2024
Velké množství uniklých hesel
Existuje pravděpodobnost, že mezi těmito záznamy mohou být i vaše osobní údaje.

23.1.2024
Polovina firem vloni zažila kybernetický útok nebo incident, který jim znemožnil přístup k datům
Data jsou v dnešním digitálním světě klíčová...

22.1.2024
Jak bojovat proti AI útokům?
Umělá inteligence je tu s námi a každou minutou je stále sofistikovanější...

17.1.2024
V závěru roku zůstal největší hrozbou spyware Agent Tesla
Nejvíce škodlivých kódů pro operační systém Windows v Česku zachytili bezpečnostní specialisté v prosinci kolem vánočních svátků...

12.1.2024
Hrozby pro macOS: Detekce adwaru Pirrit se v závěru roku vyšplhaly až ke 40 % všech zachycených případů
Adwaru se nejen v Česku daří dlouhodobě...

1.1.2024
Chcete získat Norton 360 Standard?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Zapomeňte na mýty o modelu nulové důvěry

Sdílej na Facebooku
28.2.2023

Jedním z nejnovějších "módních trendů" v oblasti kybernetické bezpečnosti je model zabezpečení s nulovou důvěrou, označovaný jako "Zero Trust" (Zero Trust Network Access, ZTNA). Stručně řečeno, model nulové důvěry v podstatě znamená, že nenecháváte vůbec žádný prostor pro chyby a nevěříte nikomu a ničemu.

Díky hybridnímu pracovnímu prostředí, k němuž nás přivedly následky pandemie a různé, nově vznikající technologie, jako jsou Metaverse, Web 3.0 nebo rozšířená a virtuální realita, se odvětví kybernetické bezpečnosti jako obvykle usilovně snaží být co nejlépe připraveno na budoucnost. Protože ale na vývoj těchto technologií a jejich dopad teprve čekáme, musíme při jejich používání postupovat opatrně

Co je vlastně znamená nulová důvěra? Je to nový produkt? Jde o certifikaci? Nebo je to jen módní výraz z oblasti kybernetické bezpečnosti?

Důvěra

Některé organizace si mohou model nulové důvěry splést se skutečným produktem nebo certifikací. Ve skutečnosti však není ani kyberbezpečnostním produktem ani novou certifikací, ale přístupem, který se aplikuje za účelem zajištění komplexní kybernetické a cloudové bezpečnosti. Je nasazován pro zabezpečení interních i externích uživatelů, přičemž jedním z nejdůležitějších konceptů, kterými se řídí, je "nikdy nedůvěřuj, vždy ověřuj". Přístup nulové důvěry mimo jiné zahrnuje i nasazení vícefaktorové autentizace za účelem udělení přístupu k jakékoli aplikaci nebo platformě, a mikrosegmentaci bezpečnostních perimetrů, aby se zabránilo rozšíření jakéhokoliv narušení bezpečnosti.

Žádné nové bezpečnostní prvky nebo přístupy nejsou zcela bez rizika, dokud nevybudujeme pravidla jejich používání a správné návyky mezi zaměstnanci. Stejně tak i přístup nulové důvěry je o budování dobrých návyků u zaměstnanců. Je zde důležité zajistit, aby zaměstnanci při přístupu k jakýmkoli aplikacím nebo platformám zapnuli vícefaktorové ověřování. Mluvíme zde o formě další vrstvy ověřování, kterou by neměl obcházet ani správce IT, někdo na nejvyšší úrovni nebo dokonce implementátor. Aby si organizace vybudovala lepší bezpečnostní pozici, je třeba zajistit přístup shora dolů a průběžně ověřovat a validovat všechny zaměstnance.

Model nulové důvěry ale není jen o vícefaktorovém ověřování. Vyžaduje, aby pro přístup k jakýmkoli aplikacím nebo datům byli průběžně ověřováni a autorizováni všichni uživatelé i jejich konfigurace zabezpečení. To se provádí další vrstvou zabezpečení, přičemž tento model má i různé výhody, jako možnost vzdálené autentizace a ověřování vašimi zaměstnanci, což jim umožní bezpečně pracovat na dálku nebo hybridním způsobem.

Lze přijmout model nulové důvěry kdykoli?
Před nasazením jakéhokoli nového modelu zabezpečení musíme znát návratnost investice. Musíme také vědět, zda jej skutečně potřebujeme. Je třeba pochopit, že model nulové důvěry je sice přístupem k zajištění zabezpečení nejdůležitějších aktiv podniku, ale stejně důležité je vědět, zda se nám nasazení tohoto modelu vyplatí.

Již ve chvíli, kdy se rozhodnete nasadit zabezpečení s nulovou důvěrou, musíte být digitální organizací, která má digitální aktiva, která potřebují cloudovou a kybernetickou ochranu. Současně by vaši zaměstnanci měli mít digitální zařízení, prostřednictvím kterých se mohou ověřit.

Nemusíme následovat každý módní trend a nasazovat každou novou technologii, která je právě uvedena na trh. Nejprve musíme pochopit své bezpečnostní potřeby a pak podle nich jednat. Investice do kybernetické bezpečnosti se vyplatí pouze tehdy, pokud se jí vy i vaši zaměstnanci budete ochotni dlouhodobě věnovat a vybudujete si správné návyky, abyste zajistili komplexní kyberbezpečnost.

Zdroj: SystemOnLine.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma