V chytrých telefonech HTC, které obsahují výrobcem modifikovaný operační systém Android, je vážná bezpečnostní díra. Díky chybě lze smartphony celkem jednoduše napadnout a ukrást z nich data - alespoň to tvrdí výzkumníci.
Podle vědců jsou postiženy přístroje řady HTC EVO 3D a HTC EVO 4G a pravděpodobně také řada HTC Sensation. Zranitelnost "otevírá" telefon tak, že dovoluje jakékoliv aplikaci komunikující přes internet přistupovat k důležitým informacím v telefonu - například ke GPS souřadnicím, emailovým adresám a vůbec kontaktům v adresáři nebo textovým zprávám či technickým údajům o přístroji.
Chyba byla údajně způsobena modifikací operačního systému Android pro telefony EVO a Thunderbolt. Změny v systému přidaly sadu "logovacích nástrojů", které sbírají informace a ukládají je do souboru. Nicméně chyba způsobí to, že jakákoliv aplikace se k těmto datům jednoduše dostane a navíc má také právo odeslat libovolnou informaci kdekoliv do internetu.