Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Staronová technika hackerů pro kyberšpionáž

Sdílej na Facebooku
21.8.2017

Analytici společnosti Kaspersky Lab oznámili, že se stále častěji setkávají s novou technikou hackerů, kteří pro zvýšení úspěšnosti svých kyberšpionážních kampaní používají steganografii – digitální formu staré techniky ukrývání informací do obrazu. Hackeři se tak snaží skrýt stopy své aktivity v infikovaných počítačích a sítích. V poslední době se prý podařilo zachytit několik aktivit v oblasti kyberšpionáže a krádeže finančních informací využívajících techniku steganografie.

V průběhu běžného cíleného kyberútoku si útočníci po úspěšné infiltraci napadené sítě snaží vybudovat komunikační kanál s napadenou sítí a sbírají informace, které posílají na příkazový a řídicí server C&C (Command and Control). Takové nežádoucí aktivity jsou kvalitní bezpečnostní řešení ve většině případů schopna zaznamenat zejména ve finální fázi, kdy informace opouští systém. Během ní totiž útok v systému zanechá své stopy, jako jsou například protokolovaná připojení k neznámé nebo zakázané IP adrese. Když je ale v průběhu útoku využita steganografie, stává se detekce této finální fáze velmi obtížnou.

zabezpečení

Při takovém scénáři útočníci vloží informace, které chtějí ukrást, přímo do kódu jednoduchého vizuálního obrazového nebo video souboru, který následně odešlou do C&C. Kvůli tomu je velmi nepravděpodobné, že podobná událost bude detekována bezpečnostním řešením. Je to způsobeno tím, že po zásahu útočníkem nedojde k vizuální změně obrázku, ani ke změně jeho velikosti a dalších parametrů, čímž tedy nevyvolají žádný poplach. steganografie je tak velmi lákavou technikou pro hackery především v situaci, kdy chtějí dostat ukradená data z napadené sítě.

V průběhu několika posledních měsíců pozorovali odborníci Kaspersky Lab minimálně tři kyberšpionážní operace, které tuto techniku využily. Setkali se s ní u pokročilých verzí trojských koní Zerp, ZeusVM, Kins, Triton a dalších. Většina z těchto malwarových rodin útočí převážně na finanční instituce a uživatele finančních služeb.

"I když to není poprvé, co se setkáváme s využitím pokročilé zákeřné techniky běžnými kyberzločinci, je tento případ se steganografií v něčem odlišný. Bezpečnostní průmysl totiž doposud nenašel způsob jak spolehlivě detekovat data vyváděná z napadeného systému touto cestou. Obrázky využívané kyberzločinci pro vyvedení ukradených informací jsou velmi velké. Ačkoliv existují algoritmy schopné automaticky detekovat tuto techniku, jejich masové využití by bylo velmi nákladné a vyžadovalo by obrovské množství výpočetního výkonu.

Na druhou stranu je poměrně snadné identifikovat obrázek obsahující ukradená cenná data za pomoci manuální analýzy. Tato metoda má nicméně svá omezení vzhledem k tomu, že je bezpečnostní analytik schopný za den zanalyzovat pouze omezené množství obrázků. Řešením je tak kombinace obojího – stoje a lidského faktoru. Naším cílem je zaměřit se více na tento problém a prosadit lepší vývoj spolehlivých a dostupných technologií, které by umožnily odhalení steganografie v malwarových útocích," říká Alexey Shulmin, bezpečnostní odborník ve společnosti Kaspersky Lab.

 



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma