Další aktuality
22.1.2021
Žádná technologie nenahradí osobní setkání
Pandemie koronaviru se také výrazně promítá do duševního rozpoložení lidí...

20.1.2021
Kaspersky vydal dekodér, který pomáhá obětem backdooru Sunburst
Dekodér, který umožní společnostem a úřadům napadeným backdoorem pro software SolarWinds Orion zjistit, na co přesně útočníci cílili...

13.1.2021
Internetové hrozby v prosinci v České republice
Čtvrtina útoků v prosinci cílila na hesla...

8.1.2021
ESET varuje před podvodnými investičními stránkami
Po nárůstu hodnoty kryptoměn bude přibývat podvodů, jejichž cílem jsou často začínající investoři...

7.1.2021
Pozor na mobilní verzi hry Cyberpunk 2077! Jde o falešnou stránku s ransomwarem
Falešná mobilní verze Cyberpunk 2077 šíří vyděračský ransomware...

5.1.2021
Vývoj vakcín proti Covid-19 čelí bezpečnostním incidentům od skupiny Lazarus
Skupina Lazarus se před několika měsíci zaměřila i na subjekty, které se zabývají bojem s Covid-19...

4.1.2021
Chcete získat AVG Internet Security zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

22.12.2020
Používáte tato rozšíření do prohlížeče? Raději je odinstalujte nebo dočasně vypněte
Rozšíření v prohlížečích Google Chrome a Microsoft Edge poškodila 3 miliony uživatelů...

17.12.2020
Pour féliciter 2021
Tým Amenit přeje všem hodně štěstí, zdraví i úspěchů v roce 2021...

16.12.2020
Internetové hrozby v listopadu v České republice
Nejvážnější kybernetickou hrozbou v listopadu zůstaly trojské koně, které kradou hesla...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Společnost McAfee, Inc. varuje spotřebitele před "Dvanácti nejčastějšími vánočními podvody"

Sdílej na Facebooku
26.11.2009

Dvanáct nejčastějších Vánočních podvodů podle McAfee:

 • Podvod I: phishing s tématikou charity – rozdávejte s rozvahou
  Během vánoc hackeři těží ze solidarity a štědrosti lidí. Rozesílají e-maily, které působí, že pocházejí od ligitimních charitativních organizací. Ve skutečnosti se jedná o falešné webové stránky určené ke krádežím darů, informací o kreditních kartách a totožnosti dárců.
 • Podvod II: falešné faktury od doručovacích služeb
  Dalším vánočním nešvarem je zasílání falešných faktur a dodacích oznámení, ty se tváří jako dokumenty od společností Federal Express, UPS nebo US Customs Service. Dotazují se spotřebitelů na informace o kreditních kartách, bankovních účtech nebo nabádají uživatele k otevření online faktury nebo celního prohlášení a po jejich vyplnění jsou údaje odcizeny nebo je na počítač automaticky nainstalován malware.
 • Podvod III: sociální sítě – kyber zločinec "chce být Vaším přítelem"
  Zločinci využívají tohoto ročního období tak, že rozesílají důvěryhodně vypadající emailové žádosti o zařazení mezi přátele v rámci sociálních sítí. Uživatelé internetu by si měli uvědomit, že kliknutí na odkaz v takovémto emailu může vést k automatické instalaci malwaru na jejich počítači a následné krádeži osobních údajů.
 • Podvod IV: nebezpečí vánočních elektronických pohlednic
  Kyber zločinci vydělávají na spotřebitelích, kteří posílají vánoční elektronická přání ve snaze chovat se ekologicky. McAfee Labs objevily během loňské vánoční sezóny červa maskovaného jako elektronická přání od firemHallmark, McDonald a Coca-Cola. Mezi zločinci jsou oblíbené i PowerPointové  e-maily s tématikou vánoc. Dávejte pozor, na co klikáte.
 • Podvod V: „luxusní“ vánoční šperky vyjdou pěkně draho
  McAfee Labs nedávno odkryla nové vánoční kampaň, která vede nakupující na stránky zamořené malwarem, které nabízejí "zlevněné" luxusní dárky od značek Cartier, Gucci, a Tag Heuer. Zločinci dokonce falšují logo organizace Better Business Bureau, čímž navádějí zákazníky, aby si koupili výrobky, které nikdy nedostanou.
 • Podvod VI: naučte se bezpečně nakupovat - krádeže online identit jsou na vzestupu
  Forrester Research Inc. předpovídá, že on-line prodeje se o letošních vánocích zvýší, díky hledačům výhodných nákupů, kteří se soustřeďují na nabídky na internetu. Zatímco uživatelé nakupují a surfují připojení k otevřeným hotspotům, mohou hackeři sledovat jejich činnosti a pokusit se o krádež osobních informací. McAfee uživatelům radí, aby nikdy nakupovali na internetu z veřejného počítače, nebo z otevřené Wi-Fi sítě.
 • Podvod VII: text vánoční koledy může být nebezpečný - Rizikové vánoční vyhledávání
  Během vánoc vytvářejí hackeři falešné webové stránky pro lidi hledající vánoční vyzvánění vyzvánění, tapety, texty vánočních koled nebo slavnostní šetřič obrazovky. Stahování takovýchto souborů může vést k nákaze počítače spywarem, adwarem a dalšími potenciálně nežádoucími programy.
 • Podvod VIII: bez práce - podvodné e-maily s pracovními nabídkami
  Míra nezaměstnanosti  se v poslední době vyšplhala na 8,4 procenta, nejvyšší úroveň od roku 1983. Podvodníci číhají v dnešní ekonomicky težké době na zoufalé uchazeče o zaměstnání s příslibem dobře placené práce a na pracovní příležitosti z domova. Jakmile podvedené osoby zadají své informace a zaplatí "zprostředkovací" poplatek, hackeři jej místo pracovní příležitosti okradou o peníze.
 • Podvod IX: příhozy pro zloděje - podvody na aukčních stránkách
  Během vánoc podvodníci často číhají na aukčních webech. Kupující by se měli mít na pozoru před takovými nabídkami, které se jeví až příliš výhodné, než aby to byla pravda. Častokrát se totiž stává, že tyto nákupy nikdy nedosáhnou svého nového majitele.
 • Podvod X: krádeže hesel
  Krádeže hesel jsou během vánoc na denním pořádku, zloději používají k odhalování hesel nízkonákladové nástroje, kdy odešlou oběti malware zaznamenávající stisky kláves, tzv. keylogger. Jakmile mají zločinci přístup k jednomu nebo více heslům, získají přístup k bankovním účtům a kreditním kartám spotřebitelů a vybílí je během několika minut. Obvykle také rozešlou spam všem kontaktům oběti.
 • Podvod XI: podvodné e-maily z bank
  Zločinci se snaží spotřebitele obelstít tak, aby vyzradil své bankovní údaje zasláním falešných e-mailů od finančních institucí. Žádají po uživatelích, aby potvrdili své informace o účtu, včetně uživatelského jména a hesla, s upozorněním, že jejich účet bude zrušen, pokud tyto informace nesplní. Pak se tyto informace často na černém trhu.
  McAfee Labs se domnívá, že zločinci tuto metodu využívají aktivnějí během vánoc a to z toho důvodu, že lidé pečlivěji sledují své nákupy.
 • Podvod XII: výkupné za Vaše soubory - Ransomware
  Hackeři získají prostřednictvím některých z výše zmíněných vánočních podvodů kontrolu nad počítači svých obětí. Můžeme je označit za jakési „virtuální únosce“, kteří se dostanou do Vašeho počítače a zašifrují soubory v něm, čímž se stanou tyto soubory nečitelnými a nepřístupnými. Hacker pak drží soubory uživatele jako „rukojmí“ a požaduje zaplacení výkupného výměnou za jejich opětovné zpřístupnění.


Společnost McAfee doporučuje uživatelům Internetu následujících pět tipů na ochranu svých počítačů a osobních údajů:

 • Nikdy neklikejte na odkazy v e-mailech: Jděte přímo na na stránky společnosti nebo charity zadáním adresy do prohlížeče nebo pomocí vyhledávače. Nikdy neklikejte na odkazy v e-mailu.
 • Používejte aktualizovaný bezpečnostní software: Chraňte svůj počítač před malware, spyware, viry a dalšími hrozbami s aktualizovaným bezpečnostními aplikacemi. McAfee ® Total Protection software poskytuje plně vybavenou ochranu před současnými a nově vznikajícími hrozbami. Nabízí také technologii McAfee SiteAdvisor ®, bezpečný vyhledávací nástroj, který upozorňuje uživatele na hodnocení bezpečnosti dané stránky, ale nabízí i ochranu před phishingem. Používá intuitivní červené, žluté a zelené značení, kterým hodnotí potenciálně nebezpečné internetové stránky při vyhledávání prostřednistvím Google, Yahoo! nebo Bing.
 • Nákupy a bankovní transakce provádějte na zabezpečených sítích: Kontrolu bankovního účtu i online nákup provádějte zásadně na zabezpečených sítích doma nebo v práci, kabelové nebo bezdrátové. Wi-Fi sítě by měly být vždy chráněny heslem, aby k nim hackeři nemohli získat přístup a sledovat Vaše na aktivity na internetu.
  Pamatujte také, abyste nakupovali v e-shopech, které začínají https: // namísto http:// a hledejte webové stránky s bezpečnostní značkou důvěry, jako je McAfee Secure ™.
 • Používat různá hesla: Nikdy nepoužívejte stejné heslo pro několik on-line účtů. Používejte různá hesla a používejte složité kombinace písmen, čísel a symbolů.
 • Dejte na zdravý rozum: Pokud jste někdy na pochybách, že nabídka nebo produkt není legitimní, neklikejte na to. Zločinci stojí za mnoha zdánlivě "výhodnými" nabídkami na internetu, takže buďte při hledání a nakupování na internetu opatrní.

*Tento článek byl převzat z oficiálních stránek společnosti McAfee.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2021 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumYouTube - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
Instagram - Antivirové Centrumtumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma