Podle společnosti Bloomberg spolupracují tisíce amerických firem s tajnými službami. Nejde přitom o předávání osobních údajů, ale o předávání informací technologických. Tyto kroky s největší pravděpodobností nijak neporušují zákony, nicméně také nepodléhají žádnému oficiálnímu dohledu.
Postup je jednoduchý - když kupříkladu Microsoft ve svých produktech objeví nějakou zranitelnost, předá informací některé z vládních agentur (MSA, CIA, FBI...) dříve, než na tuto chybu vydá záplatu. Jak s touto informací agentury naloží, o to se Microsoft již pochopitelně nezajímá. Mluvčí Microsoftu podle Bloombergu pouze potvrzuje, že "americké vládě tak dává náskok". Další americký gigant, bezpečnostní společnost McAfee poskytuje agenturám detailní informace o pohybu škodlivých kódů a o celkovém provozu na Síti.
Technologický šéf společnosti McAfee Bloombergu poskytl vyjádření ve smyslu, že "McAfee poskytuje pouze bezpečnostní technologie, vzdělávání a samozřejmě varování před hrozbami" a že se v žádném případě nelze bavit o jakémkoliv předávání osobních či citlivých informací. O podobné spolupráci ve firmách ví jen několik lidí, většinou úzké vedení. Šéfové firem jsou ke spolupráci údajně motivováni "vlastenectvím". Kromě toho je zde však i jiný motiv - agentury své přispěvatele odměňují na oplátku poskytnutím jiných informací, které pro společnosti bývají velice užitečné.