Další aktuality
8.12.2022
Hrozby pro macOS: Adware Pirrit je opět nejsilnější závěrem roku, rizikem je pro naše soukromí na internetu
Adware Pirrit, nejčastěji detekovaný škodlivý kód pro platformu macOS v Česku, překročil v listopadu hranici třetiny všech detekcí.

6.12.2022
Viry se teď nejčastěji schovávají v archivních souborech ZIP a RAR
Společnost HP vydala zprávu, na základě analýzy skutečných kybernetických útoků za třetí čtvrtletí tohoto roku.

5.12.2022
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

30.11.2022
ESET: Dvě třetiny malých a středních firem se v uplynulém roce setkaly s únikem dat
Společnost ESET zveřejnila závěry nejnovějšího průzkumu, SMB Digital Security Sentiment Report 2022.

23.11.2022
Hrozby pro Android - Útočníci se zaměřují na uživatele, kteří stahují software z veřejných internetových úložišť
Nejčastějšími škodlivými kódy pro platformu Android v Česku byly i v říjnu adware Andreed, adware Hiddad.AYF a dropper Agent.KEQ. Šíří se především prostřednictvím her a aplikací.

16.11.2022
ESET: V říjnu šířily spyware falešné faktury
Bezpečnostní specialisté upozornili na možné provázání všech nejčastějších říjnových útoků v Česku.

10.11.2022
Přehled hrozeb pro macOS: Adware koncem roku nabírá na síle
Adware Pirrit, dlouhodobě přítomný škodlivý kód pro platformu macOS v Česku, detekovali bezpečnostní specialisté v říjnu téměř ve třetině všech případů.

3.11.2022
Upozorňujeme na zranitelnosti knihovny OpenSSL ve verzi 3
Byla vydaná knihovna OpenSSL ve verzi 3.0.7, která opravuje zranitelnosti CVE-2022-3602 a CVE-2022-3786,obě zranitelnosti jsou označené na stupnici závažnosti na stupni Vysoká.

1.11.2022
Chcete získat Sticky Password Premium zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

27.10.2022
Hrozby pro Android: Útočníci maskují malware k nepoznání, v září zneužívali hry nebo titulky k filmům
Na platformě Android v Česku opět dominovala škodlivá reklama – adware Andreed v září doplnil také trojský kůň Hiddad.AYF. Překvapením byl tentokrát dropper Agent.KEQ.


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Předvánoční Black Friday za pandemie představuje žně pro podvodníky

Sdílej na Facebooku
26.11.2020

Rekordní sumy plánují během letošních předvánočních nákupů poslat e-shopům zákazníci z evropských zemí. Podle průzkumu společnosti Kaspersky více než polovina respondentů (52 %) hodlá utratit více peněz než v loňském roce, který nebyl poznamenán vládními opatřeními proti šíření koronaviru Covid-19. Ačkoli nebudou otevřeny kamenné obchody, nebo jejich provoz bude výrazně omezen, lidé chtějí nakupovat více než loni, a to téměř výhradně přes internet. S tím však počítají podvodníci, kteří se soustředí na vytváření falešných slevových nabídek a důvěryhodných kopií známých e-shopů.

Black Friday

Za slevu udělá zákazník téměř cokoli. Bohužel
Důležitou roli při rozhodování o koupi vánočních dárků hrají slevy. Právě na nich podvodníci staví většinu svých aktivit. Z průzkumu společnosti Kaspersky vyplývá, že 84 % zákazníků nevidí jako problém sdílet s prodejcem podrobnější osobní data, například e-mailovou adresu a telefonní číslo, oplátkou za získání velkých slev na vánoční nákupy. Pouze čtvrtina (25 %) dotázaných si uvědomuje, že se podvodné nabídky objevují častěji během období vánočních svátků a výprodejů, a není ochotna riskovat kvůli větším slevám. Méně než pětina (17 %) spotřebitelů tvrdí, že budou nakupovat výhradně u zavedených značek, aby se vyhnuli ohrožení bezpečnosti.

"Falešné kampaně a phishingové útoky se nevyhýbají ani Česku. Nejvíce je pociťují především banky a přepravní společnosti, ale i české e-shopy představují pro útočníky velkou motivaci. Hlavním důvodem je fakt, že u nakupujících na konkrétním e-shopu je velká pravděpodobnost, že na něm budou brzy nakupovat znovu. Útočník má tedy větší šanci, že oběť udělá chybu. Lidská zvědavost je jednou z nepopulárnějších hackerských taktik," říká Michal Lukáš, Presales Manager ve společnosti Kaspersky pro region střední a východní Evropy.

Nákupy na poslední chvíli? Riziko podvodu stoupá
Slevy dokáží potlačit obezřetnost i u zákazníků, kteří by se jinak nad podezřele nízkými cenami pozastavili. Pouze třetina (33 %) dotazovaných není ochotna nakupovat na e-shopu, který nevypadá důvěryhodně, a ještě menší počet (29 %) si je jist, že si uvědomuje potenciální bezpečnostní rizika, která souvisejí s nákupy od neznámých značek nabízejících značné slevy, jež se mohou ukázat jako podvodné. Nedá se přitom říci, že by některá skupina zákazníků byla ohroženější než zbytek populace. "Pozor si musí dávat úplně každý, protože stačí pouze chvilka nepozornosti a útok může být úspěšný. Je to jako řídit auto - pokud dodržujete pravidla silničního provozu, riziko nehody je výrazně nižší... Snadným cílem může být také někdo, kdo sice používá kvalitní bezpečnostní software na svém počítači, kde byl útok detekován a zablokován, ale otevře si phishingový e-mail na mobilním zařízení, kde ochranu neřeší," varuje Michal Lukáš. Ochranu mobilních zařízení totiž uživatelé používají výrazně méně než u počítačů a notebooků.
Riziko nákupu na podvodném e-shopu roste s blížícími se Vánocemi. Z průzkumu společnosti Kaspersky vyplývá, že asi třetina uživatelů (34 %) nechává nákupy vánočních dárků na poslední chvíli, protože doufají, že tak získají vyšší slevy. Ve stresu pak věnují méně pozornosti tomu, zda je daný e-shop důvěryhodný a soustředí se výhradně na lov co nejvýhodnějších cen. Přes internet chce přitom většinu vánočních dárků letos nakupovat na 60 % evropských zákazníků. To představuje desítky a stovky milionů potenciálních obětí internetových podvodníků.

Několik rad, jak nenaletět podvodníkům
Společnost Kaspersky naléhá na lovce výhodných nabídek, aby si při nákupech na internetu byli vědomi potenciálních podvodů, jež Black Friday a vánoční slevové akce mohou přinášet. Vypadá-li nabídka příliš výhodně, než aby to mohla být pravda, pak jde s největší pravděpodobností o podvod. Nakupujte o těchto Vánocích online s důvěrou, stačí se držet našich rad, jak se vyhnout podvodným prodejním nabídkám:

  • Nakupujte výhradně u ověřených internetových obchodů. Vždy je bezpečnější zadat webovou adresu ručně nebo ji vyhledat mezi uloženými záložkami, než kliknout na zaslaný odkaz. V adresním řádku vašeho internetového prohlížeče si zkontrolujte, zda navštěvujete skutečně zamýšlený e-shop a zda je spojení zabezpečené.
  • Vybrané zboží plaťte prostřednictvím bezpečných platebních způsobů. Plaťte přes kreditní karty nebo robustní platební služby, abyste měli jistotu, že vaše transakce budou ochráněné.
  • Slevy si ověřujte. Dostanete-li slevu e-mailem nebo přes textovou zprávu SMS, zkontrolujte odesílatele a ověřte si, zda jsou webové odkazy legitimní dříve, než na ně kliknete.
  • Dbejte na to, aby software a aplikace na vašem zařízení byly aktualizované a chraňte všechna svá zařízení pomocí některého z uznávaných produktů v oblasti internetové bezpečnosti. Řešení pro kybernetické zabezpečení obsahující technologie pro odhalování phishingu založeném na způsobech chování, například Kaspersky Total Security, vám mohou posílat upozornění, pokud se pokusíte vstoupit na phishingovou webovou stránku.
  • Mějte pod kontrolou svá hesla. Aplikace pro správu hesel vám mohou pomoci s nakupováním u více prodejců díky tomu, že vaše osobní údaje mají bezpečně uložené a pro každý váš přihlašovací účet na internetu používají jedinečné heslo.

"Riziko nepředstavují pouze falešné e-shopy, ale také phishingové domény, nebezpečné a nežádoucí aplikace. Seznam těchto podvodných stránek a aplikací máme k dispozici a neustále jej aktualizujeme, takže veškeré bezpečnostní produkty Kaspersky jej využívají a přístup k tomuto škodlivému obsahu blokují. A je jedno, zda jde o ochranu počítače, tabletu, serveru nebo mobilního zařízení," uzavírá Michal Lukáš ze společnosti Kaspersky.

Data k podvodným e-shopům čerpají firmy zaměřené na kyberbezpečnost také z lokálních organizací jako je Česká obchodní inspekce (ČOI). Ta pravidelně do svých seznamů přidává nové a nové adresy, které se snaží zákazníky připravit o peníze - a spousta z nich na první pohled vypadá naprosto důvěryhodně.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma