Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Pozor na aplikaci SafeChat

Sdílej na Facebooku
3.8.2023

Dávejte si pozor na aplikaci SafeChat, která slibuje bezpečnou textovou komunikaci, ale místo toho vás může připravit o vaše soukromí na WhatsAppu. Buďte obezřetní a nevěřte všem tvrzením o bezpečnosti, protože některé aplikace mohou být pouze klamavé a zaměřené na získání vašich osobních údajů.

Komunikace

Vypadá to, že aplikace SafeChat chystá útok na Evropu. Nevěřte tvrzením o nejbezpečnější textové komunikaci a nedávejte své důvěrné informace do této aplikace. Její skutečný záměr je jasný - ukrást vaše osobní údaje. Buďte opatrní a nedovolte, aby vás tato podvodná aplikace oklamala.

Varujeme uživatele Android smartphonů před aplikací SafeChat, která se tváří jako nejzabezpečenější mobilní komunikační aplikace a začíná být populární. Avšak nedejte se nachytat na její klamavé tvrzení. Tato aplikace vás naláká, abyste přenesli své chaty z jiných messengerů. Její skutečným účelem je krást zajímavá uživatelská data z vašich telefonů, včetně protokolů volání, textových zpráv, historie polohy GPS a dokonce i data z ostatních komunikačních aplikací, jako jsou Messenger, Telegram nebo WhatsApp.

Zatímco aplikace SafeChat cílí na uživatele v Jižní Asii, dle Singapurské bezpečnostní společnosti CYFIRMA je pravděpodobné, že se brzy začne nabízet i v Evropě. Je důležité si uvědomit, že tato podvodná aplikace se maskuje velmi nenápadně, avšak první podezření vzbudí už při svém prvním otevření. Hned na začátku žádá o oprávnění k běhu na pozadí, což jí umožní koordinovat útoky ze vzdáleného serveru. Teprve po vašem povolení vás navede k obrazovce pro registraci nebo přihlášení. Buďte opatrní a nedávejte aplikaci přístup k těmto oprávněním, abyste ochránili své osobní údaje a soukromí.

Pokud se někdy setkáte s touto podezřelou přihlašovací stránkou ve vašem smartphonu, neváhejte a okamžitě se od ní distancujte. Nepovolte aplikaci žádná oprávnění a okamžitě ji odinstalujte. Následně se může objevit obrazovka, která vás bude nutit povolit režim Usnadnění. Váhavost v tomto případě by mohla mít fatální následky, neboť aplikace bude schopna zachytávat, ukládat a odesílat obsah vašeho displeje a vše, co napíšete na klávesnici.

SafeChat je zároveň schopný interagovat s dalšími nainstalovanými messengery a odcizit z nich vaše data, která pak budou poslána na vzdálený server. Bezpečnostní analytici stále neznají způsob, jakým se tato aplikace šíří, ale je důležité, abyste byli předem informováni o její existenci, abyste se nestali jejími oběťmi.

Buďte opatrní, pokud se někdo neznámý začne snažit vás přesvědčit o užitečnosti určité mobilní aplikace. To může být prvním signálem, že se jedná o podezřelou situaci. Dalším varováním je, pokud aplikace vynucuje režim Usnadnění bez jakéhokoliv jasného zdůvodnění. Obzvlášť u specifických aplikací, které tento režim skutečně potřebují pro své fungování, by měli vývojáři o tomto požadavku informovat již na úvodní kartě aplikace. Myslete na svou bezpečnost a soukromí, a pokud vás něco znepokojuje, raději aplikaci nepoužívejte, dokud nebudete mít jistotu, že je bezpečná a důvěryhodná.

Je důležité, abychom aplikacím neudělovali oprávnění automaticky, ale až po pečlivém zvážení. Doporučuje se také před stažením aplikace prostudovat recenze ostatních uživatelů, kteří již aplikaci vyzkoušeli. Tímto způsobem si můžete udělat lepší představu o její důvěryhodnosti a kvalitě.

Stahování balíčků z neznámých zdrojů na internetu je velmi rizikové, neboť nemáte žádnou jistotu, co do nich vlastně instalujete. Tímto způsobem si můžete do telefonu nechtěně přivést malware nebo viry. Většina těchto neověřených balíčků může být infikována škodlivým softwarem, což představuje vážné riziko pro bezpečnost a soukromí vašeho zařízení. Proto je nejlepší držet se oficiálních zdrojů, jako jsou Google Play nebo App Store, kde jsou aplikace důkladně prověřovány a testovány na bezpečnost.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma