Podle statistik FBI si kyberlumpi na podvodných emailech přišli k více než 3 miliardám dolarů. Emailové zprávy, které dokážou přimět zaměstnance různých společností k odeslání peněz na konta kyberlumpů, jsou rozšířené po celém světě. A objem peněz kyberlumpy získaných údajně vzrostl od ledna 2015 o více než 1300%!
V USA přišli podvedení uživatelé za poslední 3 roky o nějakých 960 milionů dolarů; počet obětí se přitom pohyboval kolem 22 tisíc. Kyberlumpi se většinou vydávají za manažery či výkonné ředitele firem nebo za firemní dodavatele, což je díky poměrně snadnému prolomení poštovních účtů skutečných manažerů jednoduchá záležitost. Po napíchnutí účtu kyberlumpi rozesílají podvodné emaily s žádostmi o provedení platby.
V mnoha případech se ale o prolomení poštovních účtů kyberlumpi ani nesnaží - stačí si "založit" podobný emailový účet. Pak se vydávají například za firemní právníky a loudí peníze za poskytnutí právních služeb. Jako "pojistka" pak slouží i přílohy podvodných emailů, ve kterých se skrývá ransomware, tedy dobře známé vyděračské potvory.
Podle FBI řádí kyberlumpi téměř v 80 zemích světa, drtivá většina kyberlumpovských účtů je ale registrována v Hongkongu a Číně.