Další aktuality
Dnes
Kryptoscamů přibývá. Jak je poznat?
Typicky na takový podvod narazíte na sociálních sítích, zpravidla ve formě placené inzerce...

Dnes
Chcete získat Sticky Password Premium zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

7.5.2025
Dramaticky roste hrozba e-mailových útoků s využitím personalizovaných taktik na bázi AI
Počet e-mailových útoků odhalených ve druhé polovině roku 2024 vzrostl o 197 % ve srovnání s druhou polovinou roku 2023...

6.5.2025
Statistiky o heslech, které změní vaše online návyky
V roce 2024 bylo malwarem odcizeno přes 1 miliardu přihlašovacích údajů...

28.4.2025
Hrozby pro Android: Lidé nechtějí platit za prémiové služby, zneužívají toho hackeři
Podle bezpečnostních expertů stahují uživatelé z neoficiálních internetových stránek a fór škodlivou modifikaci pro aplikaci Spotify...

25.4.2025
Jak poznat podezřelé přílohy a podvodné e-maily?
Útočníci často maskují podvodné přílohy pomocí tzv. zdvojené přípony. Například: V e-mailu vám odesílatel sděluje, že je nutné proplatit fakturu po splatnosti nebo dojde k zahájení exekuce...

23.4.2025
ESET: Snake Keylogger nebo Infostealer Formbook? Kyberhrozby se v Česku každý měsíc rychle střídají
Infostealer Formbook se v březnu objevil se stejným počtem detekcí, jako v únoru Snake Keylogger alias Agent.AES...

15.4.2025
Kyberútočníci exfiltrují data firem již za tři dny
Již druhý rok po sobě byla hlavní příčinou útoků právě kompromitace přihlašovacích údajů...

9.4.2025
Hrozby pro macOS: Rizikem byl v prvním čtvrtletí 2025 adware zneužívající SEO
Nejčastěji detekovaným škodlivým kódem pro platformu macOS v Česku a na Slovensku byl od ledna do března 2025 adware MaxOfferDeal...

7.4.2025
Týká se vás NIS2?
Příklady firem, kterých se může dotknou nový kybernetický zákon, aniž to možná tuší...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Počet útoků šifrovacích potvor se v roce 2015 ve firemním prostředí zdvojnásobil

Sdílej na Facebooku
12.1.2016

Počet útoků šifrovacích potvor se ve firemním prostředí v roce 2015 zdvojnásobil.

Kaspersky logo

Podle společnosti Kaspersky Lab se v roce 2015 počet útoků šifrovacích potvor v roce 2015 zdvojnásobil.

Počet cryptolocker útoků se v roce 2015 zdvojnásobil

Kybernetické útoky směřující na firmy v roce 2015 zahrnovaly, na rozdíl od těch cílících na uživatele, ve větší míře zneužívání legitimního softwaru a malwaru podepsaného platným digitálním podpisem. To mělo udržet škodlivé soubory skryté po delší dobu. Analytici Kaspersky Lab také vypozorovali stabilní růst počtu korporátních uživatelů napadených ransomwarem. Zjistili také, že v letošním roce byla více než polovina (58 %) korporátních počítačů zasažena nejméně jedním pokusem o infekci malwarem. To je o tři procentní body více než v roce 2014. Téměř jeden ze tří podnikových počítačů (29 %) byl vystaven alespoň jednou internetovému útoku. Útočníci zneužívali standardní kancelářské aplikace při napadení firem třikrát více, než při útocích na běžné uživatele. Téměř polovina (41 %) podnikových počítačů čelila lokálním hrozbám, jako jsou infikované USB disky nebo jiná vyměnitelná média. Analytici také zaznamenali sedmiprocentní nárůst podílu exploitů cílících na platformu Android. To potvrzuje rostoucí zájem hackerů o data uložená na mobilních zařízeních zaměstnanců.

Kybernetické útoky byly v letošním roce pečlivě plánovány. Kyberzločinci si udělali čas na zjištění a zacílení na kontakty a dodavatele společností, a dokonce i na osobní zájmy jednotlivých zaměstnanců a jejich zvyklosti při prohlížení webu. Tyto poznatky pak využili k určení a napadení legitimních webových stránek a distribuci malwaru, s tím, že útoky se často v průběhu doby opakovaly.

„Útoky na podnikové kybernetické prostředí budou mít v budoucnu nový cíl – infrastrukturu. Organizace totiž ukládají téměř všechna cenná data na servery v datových centrech. Očekáváme také přísnější bezpečnostní standardy ze strany regulátorů, které by mohly v příštím roce vést k zatčení většího počtu kybernetických zločinců,“ řekl Yury Namestnikov, analytik týmu GReAT Kaspersky Lab.

V letošním roce se kyberzločinci a skupiny využívající APT soustředili na organizace poskytující finanční služby, jako jsou banky, investiční fondy či burzy a směnárny. A to včetně těch zabývajících se kryptoměnami. Například útočníci stojící za loupeží Carbanak vnikali do sítí bank a vyhledávali kritické systémy, které by jim dovolily vybrat peníze. Jediný úspěšný útok by sám o sobě přinesl od 2,5 do 10 milionů dolarů. Také kyberšpionážní skupina Wild Neutron strávila většinu letošního roku honem na investiční společnosti, organizace zabývající se Bitcoiny a firmy působící v oblastech fúzí a akvizic.

Dalším cílem útoků byly platební (POS) terminály užívané obchodníky a jinými firmami orientovanými na zákazníky. Produkty Kaspersky Lab zablokovaly více než 11,5 tisíce pokusů o hacknutí těchto zařízení. Kaspersky Lab ví o deseti rodinách programů vyvinutých ke krádeži dat z POS terminálů a sedm z nich se objevilo v roce 2015 poprvé. Analytici Kaspersky Lab také vypozorovali rostoucí diverzifikaci v cílení útoků. Například čínská APT Winnti střídala cíle od těch zabývajících se počítačovými hrami až po firmy působící ve farmacii nebo telekomunikacích.

Během roku 2015 se také zdvojnásobil počet útoků typu cryptolocker. Kaspersky Lab detekovala napadení na více než 50 tisících korporátních zařízeních. Výkupné obdržené od organizací totiž může být mnohem vyšší než od jednotlivců. Je zde také větší pravděpodobnost, že podniky výkupné zaplatí. Mnoho společností totiž nemůže fungovat, pokud jsou informace na několika kritických počítačích či serverech zašifrované a nedostupné.

Analytici Kaspersky Lab doporučují, aby firmy podnikly kroky ke snížení rizika a zvýšení znalostí o nejnovějších hrozbách. Mezi základní principy bezpečnosti patří školení zaměstnanců, vytvoření bezpečnostních procesů a využívání nových technologií a technik. Každá dodatečná vrstva ochrany snižuje riziko proniknutí do sítě. K eliminaci napadení ransomwarem by měly podniky používat k tomu určené zabezpečení a zajistit, že jejich bezpečnostní řešení obsahuje metody behaviorální detekce, jako je například System Watcher od Kaspersky Lab.

 



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma