Další aktuality
Dnes
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

30.11.2022
ESET: Dvě třetiny malých a středních firem se v uplynulém roce setkaly s únikem dat
Společnost ESET zveřejnila závěry nejnovějšího průzkumu, SMB Digital Security Sentiment Report 2022.

23.11.2022
Hrozby pro Android - Útočníci se zaměřují na uživatele, kteří stahují software z veřejných internetových úložišť
Nejčastějšími škodlivými kódy pro platformu Android v Česku byly i v říjnu adware Andreed, adware Hiddad.AYF a dropper Agent.KEQ. Šíří se především prostřednictvím her a aplikací.

16.11.2022
ESET: V říjnu šířily spyware falešné faktury
Bezpečnostní specialisté upozornili na možné provázání všech nejčastějších říjnových útoků v Česku.

10.11.2022
Přehled hrozeb pro macOS: Adware koncem roku nabírá na síle
Adware Pirrit, dlouhodobě přítomný škodlivý kód pro platformu macOS v Česku, detekovali bezpečnostní specialisté v říjnu téměř ve třetině všech případů.

3.11.2022
Upozorňujeme na zranitelnosti knihovny OpenSSL ve verzi 3
Byla vydaná knihovna OpenSSL ve verzi 3.0.7, která opravuje zranitelnosti CVE-2022-3602 a CVE-2022-3786,obě zranitelnosti jsou označené na stupnici závažnosti na stupni Vysoká.

1.11.2022
Chcete získat Sticky Password Premium zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

27.10.2022
Hrozby pro Android: Útočníci maskují malware k nepoznání, v září zneužívali hry nebo titulky k filmům
Na platformě Android v Česku opět dominovala škodlivá reklama – adware Andreed v září doplnil také trojský kůň Hiddad.AYF. Překvapením byl tentokrát dropper Agent.KEQ.

19.10.2022
ESET odhalil dosud neznámý špionážní malware, jeho cílem jsou izraelské organizace.
Podle posledních zjištění bezpečnostních analytiků ze společnosti ESET se skupina POLONIUM zaměřila výlučně na izraelské cíle.

13.10.2022
Počet útoků na uživatelská hesla v září opět vzrostl
Počet detekcí spywaru Agent Tesla i spywaru Formbook v září vzrostl a u obou škodlivých kódů se objevovaly útočné kampaně namířené na české uživatele.


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Naučte děti, jak bezpečně na selfíčka

Sdílej na Facebooku
29.3.2022

Fotky sebe sama má v telefonu každý, tedy i děti. Shrnuli jsme pár pravidel, která se při pořizování selfie hodí dodržovat

Selfie není nic nového pod sluncem. Vlastní autoportréty tvořily už slavní umělci jako DaVinci, Rembrandt nebo VanGogh jen štětci na plátno. Na vlastních portrétech bylo prostě vždy něco působivého.

Dávní malíři ovšem každé dílo – včetně svých selfíček – museli důkladně promyslet, uvážit kompozici a připravit konkrétní požadované barvy (řada umělců si totiž z pigmentů vytvářela vlastní odstíny). Dnešní děti, i jejich rodiče, nepřemýšlejí nad tím, co fotografie obsahuje, a jedním klepnutím selfie zveřejní. Přes publikovanou selfie tak lidé často neúmyslně odhalí i citlivé informace, jako například místo, kde se právě pohybují nebo jaké cennosti s sebou mají.

U spontánně vyfocených a zveřejněných selfie na děti číhají i další nástrahy, jako je například kyberšikana. Pokud dítě (nebo jeho rodič) zveřejní svoji fotografii v trapné situaci, může se snadno stát terčem posměchu. Pro děti a teenagery přitom může být takový veřejný výsměch zdrcující.

Naučte děti fotit a sdílet kouzelné životní momenty bezpečně. Co můžete udělat?

Selfíčko

Jděte příkladem
V první řadě je důležité, aby mohl rodič být pro děti vzorem. I my dospělí bychom měli věnovat pozornost tomu, co zveřejňujeme. Mladší děti často napodobují své rodiče, takže máte skvělou možnost dítě naučit, jak se selfie zacházet, aby se vyhnulo rizikům.

Nesdílejte například selfie z dovolené či výletu ihned, ale až po návratu (v případě dovolené totiž říkáte zlodějům, že váš byt či dům je prázdný). Nesdílejte zbytečně selfie s příliš drahými šperky nebo vybavením. Vyvarujte se intimních nebo trapných fotografií.

Neriskujte zdraví pro fotku
Každý rok zemře několik lidí kvůli originální selfie. Často se tak fotí mladí lidé na nebezpečných útesech nebo třeba u toxického jezera. Je proto důležité, aby rodiče vysvětlili svým dětem, že život se nevyplatí riskovat pro žádnou fotografii.

Děti by vždy měly dávat pozor, co se děje kolem nich, ať už když si hrají hry nebo něco fotí – je třeba se dívat kolem sebe, ne jen dolů na obrazovku.

Děti si mohou osvojit dost jednoduché pravidlo: pokud tuhle fotku nemají vidět rodiče, tak ji nemá vidět ani zbytek internetu.

Z internetu nic nejde smazat
Co děti jednou na internet zveřejní, tam už navždy zůstane. Neexistuje žádné mazací tlačítko. Proto je vždy lepší se zdržet a příspěvek nezveřejnit, než toho později litovat. Mimochodem sociální sítě běžně kontrolují i zaměstnavatelé, takže nevhodná selfie může pěkně zavařit i dospělým při hledání nového zaměstnání. I když děti bude spíše zajímat, jak neztratit tvář před novými kamarády a potenciálními protějšky.

Věnujte dětem svůj čas
Pokud vaše děti na sociálních sítích začínají, věnujte jim čas. Společně se naučte, jak si chránit soukromí. Každou fotku můžete zkoumat jako detektivové a hledat sebemenší stopu, která by mohla prozradit nějaké citlivé informace. Při rozhovoru s vaším dítětem na toto téma je vhodné volit nekonfrontační přístup. Vždy mějte na paměti, že zakázané ovoce chutná nejlíp.

Mluvte o vlastních zážitcích a učte příklady. Zkušenosti z online světa jsou stejně důležité jako ty ze skutečného světa. Jak budou vaše děti dospívat, připravte se vést s nimi otevřený dialog, který je často účinnější než neústupnost a přísné zákazy.

Článek je součástí projektu Safer Kids Online
Safer Kids Online je celosvětová iniciativa společnosti ESET. Cílem této iniciativy je přinášet informace, které mohou rodiče, vychovatelé, děti a učitelé využít k otevření diskuze o bezpečnosti na internetu a poskytnout nástroje pro vytváření bezpečného online prostředí pro všechny děti.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma