Další aktuality
27.5.2024
AI v oblasti kyberbezpečnosti: Příležitost i hrozba
Z hlediska kybernetické bezpečnosti se umělá inteligence stala dvojsečnou zbraní...

24.5.2024
Přehled hrozeb pro Android: V dubnu na české telefony cílil adware, bankovní malware i spyware
V čele pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku byl i v dubnu adware Andreed...

23.5.2024
Firmy by neměly vyčkávat, co jim přikáže zákon o kybernetické bezpečnosti
Tisíců tuzemských firem se v příštím roce dotkne zákon, který určí, jak se budou muset chránit před kyber­ne­tic­ký­mi útoky...

17.5.2024
Spyware se v Česku stále šíří prostřednictvím spamu
Spyware Agent Tesla se v dubnu objevil ve více než pětině zachycených případů u operačního systému Windows v České republice a je tak nejsilnější od začátku letošního roku...

13.5.2024
Antispam: jak poznat nebezpečnou komunikaci a škodlivé e-maily?
Když jde o spam, spoléháme se na filtry v e-mailových schránkách. Útočníci jsou však mistry nebezpečných e-mailů, a tak není od věci hledat spolehlivý antispam k ochraně naší online komunikace...

10.5.2024
Čeština už nás před hackery nechrání – kvalitní překladače zvyšují úspěšnost kybernetických útoků
Dokonalejší automatické překladače znamenají i dokonalejší kybernetické útoky. Kvalita textů phishingových zpráv je totiž stále lepší a není tak často vůbec poznat, že je nepsal rodilý Čech...

7.5.2024
Hlavně si je dobře pamatovat – jak moc riskujeme s hesly?
Podle posledního průzkumu od ESET se více než polovina z nás spoléhá na to, že si hesla bude pamatovat z hlavy. To však v kybersvětě není úplně dobrý nápad...

2.5.2024
Získejte Avast Premium Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

1.5.2024
Máte rádi trojské koně? Pořiďte si čínskou fotovoltaiku!
To, že je Čína hrozbou, se lze dočíst pravidelně ve zprávách BIS, či o tom slyšet hovořit hlavu státu. Do praxe to ale nemá prakticky žádný dopad. Patrně se čeká na první velký problém...

29.4.2024
Falešné hry v březnu ukrývaly adware i bankovní malware
Adware Andreed, přední kybernetická hrozba pro platformu Android v Česku, se i nadále drží v čele pravidelné statistiky od společnosti ESET...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Máte ve firmě zákaz hraní her? Tuhle vám zaměstnavatel určitě rád povolí...

Sdílej na Facebooku
31.1.2022

Máte ve firmě zákaz hraní her? Tuhle vám zaměstnavatel určitě rád povolí.

Kaspersky Disconnected Game

Novou mobilní kyberbezpečnostní hru [Dis]connected, která doplňuje standardní firemní školení o kybernetické bezpečnosti, vydala společnost Kaspersky. Interaktivní dobrodružství je sondou do každodenního rutinního života člověka v blízké budoucnosti, který se snaží udržet optimální rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a být úspěšný v kariéře i ve vztazích. Hra zároveň posiluje povědomí uživatelů o bezpečném chování na internetu, takže ji lze využít jako doplněk ke standardním firemním bezpečnostním školením.

Podle nedávného průzkumu společnosti Kaspersky mezi pracovníky v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti pořádá kurzy kybernetické hygieny pouze 50 % velkých firem . Zaměstnanci se však mohou takovým školicím programům vyhýbat, protože si mohou myslet, že by pak byli nuceni dělat práci za někoho jiného. Za tuto oblast je podle nich zodpovědné specializované oddělení a oni prostě nevidí souvislosti, jak kybernetická bezpečnost ovlivňuje i jejich život. Kvůli tomu se může stát, že se i po absolvování kurzu o osvědčených postupech budou chovat stejně jako předtím. 


Vizuální román jako život v blízké budoucnosti

Společnost Kaspersky je uznávaný lídr v oblasti školení o kybernetické bezpečnosti. V roce 2021 byla zařazena ve zprávě Now Tech  společnosti Forrester do segmentu dodavatelů komplexních funkcí SA&T, neustále zlepšuje svá vzdělávací řešení a zavádí nové aktuální výukové techniky. Aby bylo školení atraktivnější a zvýšil se zájem zaměstnanců o informační bezpečnost, představila svoji interaktivní hru typu „vizuální román“ – [Dis]connected.

V této hře prožijí hráči jeden fiktivní den (24 hodin) v budoucnosti, kdy inteligentní domácí asistenti umí připravit snídani a kde jsou podvodní domy a lidé jsou běžně vybaveni chytrými implantáty (augmentace). Navzdory technologickému pokroku však stále existují problémy, které jsou lidem známé již dnes. Například postava, za kterou můžete hrát, musí současně řešit řadu podnikatelských a pracovních úkolů. Ráda pracuje u průkopníka výroby implantátů. Toho se však chystá získat konkurent a podmínky akvizice velmi závisejí na tom, jak úspěšně se podaří realizovat hráčův projekt. V soukromém životě je cílem hráče nerozejít se s partnerem, který je naštvaný, že spolu tráví méně času, a zároveň udržovat dobré vztahy s kolegy a zůstat produktivní. 
 
Ukazuje se, že volby prováděné hráči v různých oblastech jsou navzájem propojené. Například, pokud dojde ke konfliktu s kolegy, nebudou informováni o důležitých změnách ve svém projektu. A naopak, pokud povídání s kolegy trvá příliš dlouho, hráči promeškají termín dokončení své práce. 


I malé rozhodnutí může mít dalekosáhlé následky

Do děje jsou přirozeně začleněny prvky kybernetické bezpečnosti, aby ukázaly, jak rozhodnutí související s touto sférou mohou pomoci dosáhnout nebo zmařit cíle postavy. Například hráči, kteří se rozhodnou šetřit čas a neaktualizovat své implantáty, nezvýší svoji produktivitu, a tudíž nebudou schopni dokončit projekty včas. Celkem bude muset hráč během hry vyřešit 24 případů pokrývajících témata, jako jsou hesla a účty, e-maily, prohlížení webu, sociální sítě a messengery, zabezpečení počítače a mobilní zařízení.
Příběh má několik alternativních konců v závislosti na učiněných rozhodnutích. Hráči obdrží přehled o tom, jak úspěšně se s projektem vypořádali, co se děje v jejich osobním životě a také hodnocení jejich bezpečnostních dovedností a znalostí.

Asi hodinová hra se odehrává po částech, přičemž každá trvá maximálně deset minut. Díky tomu se dá snadněji dohrát a pomáhá hráči udržet si znalosti. Hru je možné nabídnout zaměstnancům po absolvování školení, aby si upevnili všechny získané znalosti z oblasti kybernetické bezpečnosti a motivovala je k uplatnění jejich dovedností v praxi. Při použití v rámci obecních a celostátních projektů zlepšuje povědomí lidí o kybernetické bezpečnosti.


Demo verzi hry si můžete stáhnout zdarma

„Tato hra s bohatým příběhem je o rozhodování a problémech moderního světa. Měli bychom pro svůj prospěch využívat nejnovější technologie, i když přinášejí další bezpečnostní rizika? Nebo bychom se jich měli v zájmu bezpečnosti vzdát a stát se méně efektivními v naší práci? Pohodlí versus bezpečnost – je možné mezi nimi najít rovnováhu? Taková rozhodování pomohou hráčům osvojit si, jak používat technologie bezpečným způsobem, ale také lépe pochopit, jak je kybernetická bezpečnost provázána s jejich každodenní rutinou a jak vlastně ovlivňuje jejich životy,“ vysvětluje Denis Barinov, vedoucí Kaspersky Academy. 

Hra [Dis]connected je v současné době dostupná pouze pro firemní zákazníky. Funguje na chytrých telefonech se systémy Android a iOS. 

Bezplatná demoverze této hry je k dispozici na App Store a Google Play

Více se o hře [Dis]connected můžete dozvědět zde.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma