Další aktuality
24.7.2024
Přehled hrozeb pro Android: Falešné hry Českem stále šíří adware a bankovní malware
Adware Andreed, dlouhodobě přítomná hrozba pro platformu Android v České republice, v červnu opět posílil...

22.7.2024
Vyjádření NÚKIB ke globálním výpadkům IT systémů
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost v tuto chvíli mapuje dopady způsobené chybnou aktualizací...

19.7.2024
ESET: Velký návrat spywaru Agent Tesla, v červnu se jeho detekce vyšplhaly ke třetině všech případů
Po dočasném květnovém útlumu se do čela pravidelné statistiky vrátil spyware Agent Tesla. Cílil přímo na Česko v nejsilnější kampani letošního roku...

17.7.2024
12 věcí, které byste nikdy neměli sdílet na sociálních sítích
Za ochranu soukromí je odpovědný především každý uživatel. Jakkoli to zní banálně, není to snadné...

16.7.2024
Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů
Útočníci podporují šíření těchto neoficiálních nebezpečných aplikací také online reklamou a optimalizací pro vyhledávače...

15.7.2024
Tipy pro kyberbezpečnost na cestách
Kybernetická hygiena je jako ta osobní – základem je mít každodenní rutinu...

12.7.2024
Kyberzločinci mají také oblíbené nástroje s umělou inteligencí
Jedná se o velmi nebezpečný trend, který mění digitální svět...

11.7.2024
Strategie, které mají smysl v komunikaci značek směrem ke Generaci Z
Generace Z oceňuje autentickou a upřímnou komunikaci. Její členové jsou skeptičtí vůči přehnaným marketingovým sdělením...

9.7.2024
Občanka v mobilu: Pohodlí a rychlost nebo nebezpečí pro data?
Již polovina z nás v Česku využívá, nebo plánuje využívat aplikaci eDoklady...

8.7.2024
Na nový zákon o kybernetické bezpečnosti se většina firem zatím nepřipravuje
Přes 70 % oslovených společností se zatím na nový zákon o kybernetické bezpečnosti nepřipravuje...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Lidé utratili miliony za dárky, které nikdo nepoužívá

Sdílej na Facebooku
3.1.2020

Podle řady průzkumů utrácíme za vánoční dárky každý rok víc a víc peněz. Někdy se stane, že se vybraný dar dotyčnému nelíbí, urazí ho, nebo už podobnou věc má. Mnohdy ale doslova peníze za dárek vyhodíme z okna. Takovým případem jsou moderní technologie, které najdou pod stromečkem starší členové rodiny. Většinou totiž neví jak je zprovoznit a nastavit, a tak za ně pouze slušně poděkují a zastrčí na dno skříně.

Jeden z deseti rodičů (12 %), kteří se považují za nezkušené v oblasti technologií, v průzkumu přiznali, že jim trvalo více než měsíc zprovoznit a nastavit technologický dárek, který dostali. Na tuto problematiku se ve svém průzkumu "Mohl bys jenom…" zaměřila společnost Kaspersky. Zjistila přitom, že rodiče bez pomoci svých kamarádů nebo mladších příbuzných nejsou s to dostat to nejlepší z technologických dárků nebo digitálních hraček.

Starší generace

Na vině je z velké části nezkušenost a rezervovanost k moderním technologiím. K té se v průzkumu přihlásilo celých 49 % rodičů, jejichž dětem je více než 16 let. Více než třetina z nich (35 %) se každodenně potýká s technologickými nesnázemi, se kterými jim obvykle pomáhají jejich děti.

"Moderní technologie se staly důležitou součástí našich všedních životů. Spousta z nás navíc nějakou elektroniku, digitální zařízení či jinou technologickou hračku našla pod stromečkem. Někteří je ale bohužel nedokáží plně využít. Nemůže za to ani tak jejich nezájem, jako spíše nedostatek sebevědomí, že se jim podaří zařízení správně spustit a využívat. Tento problém se týká především generace našich rodičů. Je škoda, že mají problémy s využitím moderních technologií, které by jim mohly zjednodušit každodenní činnosti," říká Miroslav Kořen, generální ředitel Kaspersky pro východní Evropu. "Výrobci nejnovějších chytrých hlasových asistentů nebo dotykových tabletů se snaží tyto produkty navrhovat tak, aby je bylo možné začít používat hned po vytažení z balení. S malou pomocí od svých blízkých nebo odborníků si tak starší generace mohou hned užít darované technologie bez větších obtíží," dodává Miroslav Kořen.

Rodiče a starší generace se mohou za pomoci několika návodů od odborníků z Kaspersky vyhnout zdlouhavým a frustrujícím hodinám strávených nad nastavováním svých nových digitálních zařízení:

Jak používat vhodné bezpečnostní programy na každém zařízení a chránit všechny členy rodiny

  1. Udržujte si pořádek - pravidelné čištění koše a dočasných složek vám zajistí nejenom více místa na úložišti. Také odstraní některá malwarem (škodlivý software) ohrožená místa a pomáhá v udržovat vaše soukromí v bezpečí.
  2. Chraňte každé zařízení - ujistěte se, že každé vaše zařízení je nějakým způsobem chráněno. Notebooky a klasické stolní počítače vyžadují instalaci bezpečnostního produktu. Zkontrolujte, jaké funkce mají povolené jednotlivé chytré aplikace a programy, aktualizujte je a dbejte na bezpečnost přístupových údajů.
  3. Používejte flexibilní ochranu - na trhu najdeme řadu bezpečnostních balíčků pro celou rodinu za příznivou cenu. Nebojte se ohledně jejich výběru poradit se zasvěcenými kamarády, tipy najdete také v některých magazínech (jako je například dTest).
  4. Adaptivní zabezpečení - používejte bezpečnostní řešení, která se přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Tímto způsobem zaručíte sobě a svým blízkým ochranu, ať už nakupujete online, spravujete bankovní účty nebo vaše zařízení používají děti či vnoučaty.
  5. Nebuďte nečinní - aktualizujte bezpečnostní systémy všech používaných aplikací, a to hned po uveřejnění nových verzí.

Jak resetovat wifi router a mít tak domácí síť v bezpečí

  1. Nejdříve zkuste vypnout a zapnout zařízení - všech nežádoucích procesů na routeru se zbavíte tak, že ho vypnete. Pomalu napočítejte do deseti a znovu ho zapněte.
  2. Změňte přihlašovací údaje - nepoužívejte přednastavené nebo lehce uhodnutelné přihlašovací údaje, jako je třeba "uživatel/heslo". Je důležité zvolit si opravdu silné heslo.
  3. Test paměti - když si měníte heslo, nikam si ho nepoznamenávejte. Rovnou si ho zapamatujte, nebo raději zvolte bezpečný způsob jeho uložení – existují programy pro spravování hesel (password managery).
  4. Aktualizujte - kontrolujte, jestli u vašeho routeru proběhly všechny aktualizace. Pomůžete ho tím chránit před nejnovějšími vnějšími hrozbami. Pokud si nejste jisti, jak na to, kontaktujte svého poskytovatele internetového připojení.
  5. Čestné místo pro router - postarejte se, aby byl váš router na nejlepším místě, tak aby vysílal co nejsilnější signál. Blízkost některých objektů se nevyplácí. Pozor na okna, tlusté zdi, další elektronická zařízení, ale i taková akvária na rybičky dokáží se signálem pěkně zacvičit.

Jak si zvolit silné heslo, které nikdo nerozluští

  1. Na velikosti záleží - spousta stránek vám nepovolí zadat příliš krátké heslo. Zvykněte si používat heslo o nejméně osmi znacích – nejlépe však delší.
  2. Držte si odstup - nepoužívejte hesla, která se vás týkají osobně. Některá častá hesla se nechají uhádnout již jen s malou znalostí uživatele – jméno, adresa, místo a datum narození, jméno psa nebo koníček.
  3. Hatmatilka napomůže - vyvarujte se jednoduchým heslům, jako jsou "heslo" nebo "leden". Spíše zvažte na první pohled nesouvisející kombinace slov, například "Vánoce", "kolo" a "kapr".
  4. Buďte kreativní - zkuste pracovat s různými znaky, čísly a znaménky. Zapojte svou tvořivost – výsledné heslo může mít například podobu "V@n0cEk0l0K4pr".
  5. Pracujte s programy pro správu hesel (password managery) - zvažte používání speciálních programů určených ke spravování hesel. Získáte tak jednoduchý přístup ke všem svým účtům, a navíc také bezpečný digitální trezor pro váš pas, řidičský průkaz a další.

Jak bezpečně nakupovat a platit online

  1. Optimalizujte zabezpečení - bezpečnost je na prvním místě, a proto se ujistěte se, že máte aktivní ochranu před kybernetickými hrozbami. Notebooky a klasické stolní počítače vyžadují instalaci bezpečnostního produktu. Zkontrolujte, jaké funkce mají povolené jednotlivé chytré aplikace a programy, aktualizujte je a dbejte na bezpečnost přístupových údajů.
  2. Pozor na pravost - používejte pouze oficiální aplikace získané z oficiálních zdrojů (Google Play nebo App Store). Sami zadejte URL adresu banky do prohlížeče – nenavštěvujte bankovní stránky přes odkaz od třetí strany.
  3. Ozvěte se - pokud máte pochyby o věrohodnosti zpráv, nebo máte podezření na něco nekalého během bankovních aktivit, bez váhání kontaktujte svou banku. Použijte k tomu však kontakt uvedený na platební kartě nebo v oficiální korespondenci, nikoliv ten z případné phishingové zprávy.
  4. Prověřte si dostupné nástroje - má váš antivirový software zvláštní nástroj pro zabezpečení online plateb? Využijte ho – ochrání vás při nákupech na internetu a během platebních transakcí.
  5. Čas na změnu - pokud se dozvíte, že došlo k narušení bezpečnosti u vaší banky nebo obchodníka, ihned si vytvořte nové heslo. Při volbě nového hesla zkuste pracovat s různými znaky, čísly a znaménky. Zapojte svou tvořivost – výsledné heslo může mít například podobu "V@n0cEk0l0K4pr".


Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma