Další aktuality
Dnes
Sedm tipů, jak poznat škodlivou aplikaci
Pojďme se podívat, podle čeho poznáte bezpečnou aplikaci a jak naopak poznat, která aplikace by mohla být škodlivá...

13.3.2025
ESET: Nejoblíbenější zbraní kyberútočníků byl v únoru keylogger, zaznamenává stisky kláves na klávesnici
Keylogger byl nejvíce aktivní 14. a 20. února. Jako ostatní škodlivé kódy pro operační systém Windows jej útočníci šířili v infikovaných e-mailových přílohách...

11.3.2025
Jen třetina malých a středních firem dokáže komplexně řešit ochranu dat
Z pohledu prevence ochrany dat před kybernetickými útoky se musí firmy umět připravit na to, že se útočníci dokážou nepozorovaně infiltrovat do firemní IT infrastruktury...

7.3.2025
Dramaticky roste hrozba e-mailových útoků s využitím personalizovaných taktik na bázi AI
Není překvapením, že preferovaným vektorem útoku, kterým útočníci pronikali do sítí MSP, byl phishing...

4.3.2025
Upozornění na podvodné telefonáty
NÚKIB dlouhodobě upozorňuje na podvodné telefonáty (vishing), které zneužívají telefonní čísla (spoofing) a identity důvěryhodných institucí...

3.3.2025
Chcete získat Norton 360 Standard?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

26.2.2025
Hrozby pro Android: Zdrojem škodlivého kódu byly v lednu verze populárních her a falešná VPN
Kromě škodlivého kódu Agent.GKE, který se vydával například za Spotify, Minecraft či aplikaci Flightradar, na sebe v lednu upozornil i trojský kůň Agent.EQD...

24.2.2025
Roste poptávka po službách kybernetické bezpečnosti
Ze služeb kybernetické bezpečnosti je největší zájem o zabezpečení elektronické pošty...

20.2.2025
Malware Banshee krade uživatelům macOS přihlašovací údaje a citlivá data
Vzestup malwaru Banshee Stealer připomíná, že žádný operační systém není zcela imunní vůči kybernetickým hrozbám...

18.2.2025
ESET: Více než polovina lednových útoků na Česko měla za cíl naše přihlašovací údaje
Infostealer Formbook se v lednu opět objevil ve více než 40 procentech případů a vrátil se tak na hodnoty z loňského listopadu...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Kaspersky si patentovala sandbox, který je schopný se přizpůsobit malwaru

Sdílej na Facebooku
20.8.2019

Společnost Kaspersky získala patent (US10339301) od Úřadu pro patenty a ochranné známky USA pro svoji technologii usnadňující detekci škodlivých funkcionalit ve virtuálních strojích. Díky vytvoření přesných podmínek, které spouštějí malware, mohou odborníci analyzovat podezřelý soubor v jediném pokusu. Po uvedení této technologie do praxe odborníci předpokládají, že zvýší detekční rychlost sandboxu a automatizují práci, kterou by jinak museli dělat ručně.

Sandbox

Jednou z metod, jak odhalit škodlivé chování souboru, je jeho spuštění v izolovaném virtuálním stroji, známém také jako sandbox. Tato metoda automatizuje analýzu malwaru, ale zároveň v určité míře vyžaduje manuální zásah odborníků, kteří vytvoří vhodné prostředí, ve kterém malware odkryje svou "skutečnou tvář". Kyberzločinci ale často používají techniky, díky nimž se dokáží sandboxu vyhnout – škodlivý soubor například před svým spuštěním nejdříve zkontroluje, jestli se nenachází ve virtuálním stroji nebo zůstane tak dlouho neaktivní, až přestane sandbox fungovat.

Nový patent nazvaný "Systém a metoda analýzy souborů pro škodlivost ve virtuálním stroji" popisuje technologii, která automaticky spouští provedení souborů a pro každý z nich navozuje vhodné podmínky.
Tyto podmínky se mohou lišit. Malware nemusí odhalit své škodlivé chování, pokud je zacílen na specifické aplikace – například e-mailového klienta, který v sandboxu chybí. Aby si odborník mohl s tímto problémem poradit, musí projít logy, zjistit co chybí, přidat to do prostředí virtuálního stroje a celý proces zopakovat.

Pokud bude chtít nyní malware proniknout do aplikace, adresáře nebo souboru, nově patentovaný systém tento pokus zastaví. Nečeká ale, až bude zpracování souboru dokončeno, nýbrž tento proces přeruší a vytvoří požadovanou aplikaci spolu s obsahem (například hesla prohlížeče). Poté celý proces může pokračovat.

Patentovaná technologie může také obelstít snahy malwaru, kterými se snaží obejít své detekování. Nejčastější z nich je režim "spánku", kdy je malware před svým spuštěním po určitou dobu neaktivní. Tato doba je většinou delší než doba, po kterou je funkční sandbox. V těchto případech patentovaná technologie urychluje plynutí času uvnitř virtuálního stroje, čímž donutí škodlivý kód ke svému dřívějšímu spuštění. Tento trik ale zůstane malwarem neodhalen, protože všechny časovače a hodiny byly vytvořeny uvnitř sandboxu.

Pravidla detekce popisující, jak reagovat na konkrétní událost, nejsou předinstalované ani implementované uvnitř enginu. Lze je naopak snadno aktualizovat a doplňovat. Jakákoliv nová logika tedy nemusí obnášet změnu celého enginu, ale pouze obohacuje dostupné škodlivé scénáře chování.

"Protože kyberzločinci neustále přicházejí s novými technikami, díky nimž se jejich škodlivé programy vyhýbají detekci, musíme i my vyvíjet sofistikovanější technologie, které je odhalí. Například "časovače spánku" jsou u hackerů stále populárnější – což dokazuje i naše malwarová analýza, podle níž až polovina vzorků, které nebyly zachyceny automatickými nástroji, používala zpožďovače spuštění. Naše patentovaná technologie chytře řídí tok souborů v sandboxu, čímž mu umožňuje získat veškeré informace, které potřebuje," komentuje Vladislav Pintiysky, jeden z vynálezců technologie ze společnosti Kaspersky.

Kaspersky technologii využije k interní analýze malwaru a bude implementována do bezpečnostních řešení obsahujících sandboxy.

Společnost Kaspersky neustále vyvíjí nové bezpečnostní technologie, které si nechává patentovat. Na začátku srpna měla v Rusku, USA, Číně a Evropě zaregistrovaných 814 patentů, přičemž dalších 407 patentů má přihlášených.



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma