Další aktuality
19.6.2024
Přehled hrozeb pro Android: V květnu byly zdrojem adwaru a bankovního trojského koně hry pro nejmenší uživatele
Nejčastěji zachycenými hrozbami byly v Česku adware, bankovní trojský kůň a downloader se špionážními funkcemi...

11.6.2024
Letní festivaly 2024: Jak chránit chytré telefony, osobní údaje a finance?
I hudební festivaly se můžou stát terčem hackerů a podvodníků. Na co si dát pozor?

10.6.2024
Na odolnost proti kybernetickým podvodům má vliv věk, ale rozhodující je přístup zaměstnavatele
Lidé, u kterých jejich zaměstnavatel klade důraz na osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti, dokážou s jistotu rozeznat i promyšlené útoky s pětkrát větší pravděpodobností...

5.6.2024
Jakou hodnotu mají vaše data?
Předpokladem efektivního zabezpečení je analýza rizik a vyčíslení jejich hodnoty...

3.6.2024
Chcete získat AVG PC TuneUp zdarma?
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

3.6.2024
Výhody a nebezpečí lásky v AI světě
Pomáhají nám technologie a umělá inteligence v pocitu spojení s ostatními, nebo nám v něm naopak brání...

31.5.2024
Vytěžování informací z dokumentů pomocí AI
Vytěžování dat z dokumentů je proces, který se snaží extrahovat a strukturovat data z dokumentů pomocí různých metod a technik...

27.5.2024
AI v oblasti kyberbezpečnosti: Příležitost i hrozba
Z hlediska kybernetické bezpečnosti se umělá inteligence stala dvojsečnou zbraní...

24.5.2024
Přehled hrozeb pro Android: V dubnu na české telefony cílil adware, bankovní malware i spyware
V čele pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku byl i v dubnu adware Andreed...

23.5.2024
Firmy by neměly vyčkávat, co jim přikáže zákon o kybernetické bezpečnosti
Tisíců tuzemských firem se v příštím roce dotkne zákon, který určí, jak se budou muset chránit před kyber­ne­tic­ký­mi útoky...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Jak bojovat proti AI útokům?

Sdílej na Facebooku
22.1.2024

Kdybyste se zeptali skupiny gene­rálních ředitelů na tři jejich největší obavy v tomto roce, byla by mezi nimi i kybernetická bezpečnost? Podle nedávné studie provedené společností Gartner nikoliv, protože ředitelé uváděli jako prioritní oblasti růst, technologie a nové talenty. Tutéž odpověď byste od nich zřejmě dostali i na otázku ohledně pokroku v oblasti umělé inteligence a její využití k útokům na firemní kybernetickou bezpečnost.

Vzestup nástrojů, jako je ChatGPT, činí organizace zranitelnějšími vůči hrozbám kybernetické bezpečnosti, které využívají umělé inteligence více než kdykoli předtím. A ke zmírnění těchto hrozeb se sofistikovanými nástroji potřebnými k jejich úspěšnému odvrácení jsou zapotřebí chytře zaměřené investice.

Umělá inteligence

Tři hlavní oblasti využití AI
Generativní nástroje umělé inteligence zejména pak ChatGPT zažily v roce 2023 velký nástup. Organizace používají AI k automatizaci úloh a k zefektivnění pracovních postupů. Bohužel stejně tak i kyberzločinci. Sociální inženýrství a tvorba malwaru s podporou ChatGPT jsou na vzestupu, takže následující útoky jsou sofistikovanější a hůře odhalitelné:

  • Phishingové / nevyžádané e-maily: ChatGPT je nástroj založený na jazykovém modelu LLM, který kyberzločincům poskytuje mnohem lepší jazykové a kódovací schopnosti. Ti mohou pomocí ChatGPT a podobných nástrojů vytvářet realistické, přesvědčivé phishingové e-maily, které neobsahují gramatické a pravopisné chyby v mnoha jazycích.
  • BEC e-mailové podvody: ChatGPT může hackerům poskytnout schopnost napodobit styl e-mailů konkrétních vedoucích pracovníků a automaticky reagovat v reálném čase, aby mohli realizovat přesvědčivější útoky. Technologii hlasového deep fake postavenou na umělé inteligenci lze také použít ke klonování hlasu manažera při útocích založených na hlasových hovorech a k překonání hlasové autentizace při online bankovních transakcích.
  • Automatizace: Nejvíce znepokojivým prvkem kybernetických bezpečnostních hrozeb využívající AI je schopnost ChatGPT zefektivnit, personalizovat a rozšiřovat útoky nebývalou rychlostí. Do budoucna lze očekávat více útoků ve větším objemu, protože generativní AI je stále dokonalejší.

EDR jako klíčová zbraň
Kybernetické hrozby s podporou umělé inteligence využívají skrytost a vytrvalost, aby se vyhnuly systémům kybernetické bezpečnosti. A kyberzločinci se nezastaví u prvního systému, který prolomí. Číhají a pokoušejí se napadnout další koncové body, přičemž se šíří pomalu, aby se vyhnuli odhalení.

Jak se lze proti nim ochránit? Novou generací kybernetické bezpečnosti je ochrana koncových bodů (EDR). Poskytuje možnost odhalit pokročilé, skryté hrozby a zabránit jim v průniku do systémů s využitím přímé viditelnosti všech koncových bodů. EDR chrání před generativními hrozbami využívajícími AI následujícími způsoby:

  • Proaktivní vyhledávání hrozeb a reakce na ně: Sofistikovaný EDR využívá podrobné údaje o detekci hrozeb k proaktivní analýze činnosti systému a k eliminaci hrozeb. Po identifikaci hrozeb pak radí bezpečnostním týmům, jak nejlépe postupovat při nápravě incidentů dříve, než dojde k jakémukoliv narušení bezpečnosti.
  • Průběžný monitoring a historické záznamy: Řešení EDR nepřetržitě monitoruje všechny koncové body sítě a zazname­ná­vá aktivitu, aby identifikovalo potenciální kybernetické hroz­by nebo zranitelnosti. Prostřednictvím průběžného sledování a historických záznamů poskytuje EDR ucelený pohled na síť v reálném čase a nejkomplexnější dostupnou ochranu.
  • Jistota dodržení zákonných požadavků: V případě působení v oblasti nebo odvětví, které podléhá úředním nebo soukromým regulacím, je narušení bezpečnosti nejen noční můrou pro pověst organizace, ale také pro její finance, protože sankce za porušení předpisů mohou být velmi nákladné. Nově vznikající oborové předpisy navíc vyžadují dodržování konkrétních směrnic pro zabezpečení koncových bodů a ochranu dat, jinak hrozí sankce.

Ohněm proti ohni
Umělá inteligence je tu s námi a každou minutou je stále sofistikovanější. Úspěšné kybernetické útoky už nejsou otázkou kdyby, ale kdy. Pokud je třeba organizaci ochránit před zranitelnostmi a náporem útoků s podporou AI, nelze než bojovat ohněm proti ohni. Tedy chránit před útoky postavenými na AI s využitím nástrojů založených na umělé inteligenci.

Zdroj: SystemOnLineCena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma