Další aktuality
18.10.2019
Internetové hrozby v září v České republice
Nejčastější hrozbou v září zůstává pro Čechy trojský kůň kradoucí hesla...

17.10.2019
IoT pod náporem kyberútoků
Množství útoků na IoT zařízení neustále stoupá...

16.10.2019
Jak mohou roboti zneužít naši důvěřivost
Roboti mohou od lidí získat citlivé informace...

9.10.2019
ESET zaznamenal útoky na klienty českých bank, vedeny byly z Indie
Analytici společnosti ESET detekovali zvýšenou intenzitu tzv. phishingových útoků...

9.10.2019
Pozor na phishingový email "od DHL"...
Pokud se vám v poště objeví anglicky psaný email "od DHL" s přílohou ve formátu IMG, nezkoumejte ho a rovnou ho smažte...

8.10.2019
Hackeři se zaměřili na energetický průmysl
Útoky na průmyslové podniky patří mezi nejnebezpečnější...

3.10.2019
Rodiče se s dětmi téměř nebaví o jejich online aktivitách
O bezpečí svých dětí na internetu má obavy 84 % rodičů napříč všemi státy...

2.10.2019
Chcete získat Eset Smart Security Premium zdarma?
Zúčastněte se soutěže o antivirové řešení s magazínem IT Kompas...

1.10.2019
Phishingové útoky zacílené na "jablíčkáře"
Vzrostl počet phishingových útoků zacílených na uživatele Mac počítačů, mobilních zařízení s iOS a přidružené internetové služby...

30.9.2019
Česká spořitelna varuje před novou verzí phishingu
Česká spořitelna upozorňuje na novou podobu podvodného e-mailu (tzv. phishingu), kterou v posledních dnech zaznamenali...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Co děti vyhledávají na internetu? Dominují videa, stoupá obliba e-shopů

Sdílej na Facebooku
18.7.2019

Děti mají čím dál větší zálibu v nakupování na internetu. Vyplývá to z výročního reportu společnosti Kaspersky, podle kterého se jejich zájem o oblast e-komerce více než ztrojnásobil. Zájem dětí o e-shopy stoupl ze 2 na 9 %. Report, vycházející z anonymizovaných dat z produktů Kaspersky obsahujících funkci rodičovské kontroly, se zabývá bezpečností dětí na síti.

Z reportu vyplývá, že si děti začínají stejně jako jejich rodiče osvojovat výhody nakupování přes internet. Děti většinou stránky e-shopů jenom navštíví a žádné zboží nenakoupí, v řadě případů ale přistoupily i k naplnění a zaplacení nákupního košíku. Proto by se rodiče měli se svými potomky o online nakupování bavit. Jedině tak zajistí, že jejich děti omylem nesdělí své osobní údaje podvodníkům nebo se nestanou obětí sociálního inženýrství. Společnost Kaspersky přináší aktuální pohled na online chování dětí.
Jak statistiky odhalují, online nákupy jsou čím dál populárnější u dětí po celém světě. Jejich obliba se ale v různých koutech planety zásadně liší. Největší nárůst online nákupů a zároveň nejvyšší podíl z celkových online aktivit byl zaznamenán u dětí z Ruska a bývalých sovětských republik – 23 %. Dychtivé po online nakupování byly také děti ze Severní Ameriky (15 %), Evropy a Blízkého východu (shodně 11 %). O nákupy na e-shopech mělo zájem také devět procent dětí z Asie a Latinské Ameriky.

Děti na internetu

Ve statistikách nejvyhledávanějších online obchodníků celosvětově panuje shoda. Děti a mladiství nejraději nakupují na AliExpressu, Amazonu a Ebay. Obzvláště v případě čínského obchodu statistiky popularity každoročně narůstají. Mezi nejvyhledávanější také patří značky sportovního vybavení Nike a Adidas nebo elektroniky Apple a Samsung. Velké oblibě se těší také módní značky Gucci, Vans, Supreme, Zara a Bershka.

Je nutné ale zmínit, že fakt, že děti na internetu vyhledávají zboží a navštěvují e-shopy neznamená, že na nich hned nakupují. Ve většině případů si děti produkty jen prohlížejí nebo dávají dohromady seznam svých přání, který pak předají rodičům. Proto stoupající obliba online obchodů nemusí vést k zákazům a omezením ze strany rodičů, ale spíše ke zvýšené pozornosti a debatě o tom, s čím se mohou děti setkat a jak nepřijít o své soukromí či úspory.

"Už i děti mladší než 10 let propadli kouzlu internetu a tráví podstatnou část dne online. Není proto divu, že právě na ně cílí celá řada online obchodů. I když většinou zboží sami nenakupují, měli by rodiče o těchto jejich aktivitách vědět. Děti se totiž mohou setkat nejen s nevhodným obsahem, ale stát se oběťmi podvodníků, kteří z nich vymámí osobní a finanční údaje, nebo přímo peníze. I když existují softwarová řešení s funkcí rodičovské kontroly, měli by hlavní část odpovědnosti za ochranu dětí převzít rodiče. Důležité je bavit se s potomky o tom, co na síti dělají a být jim v tomto prostředí spíše partnerem než kontrolorem. Aby se rodiče mohli v tématice lépe zorientovat, mohou využít stránku zelenymedved.cz, která jim umožní detailněji nahlédnout na online svět svých dětí," komentuje Miroslav Kořen, generální ředitel Kaspersky pro východní Evropu.

Aby rodiče mohli minimalizovat rizika spojená s online nakupováním svých dětí, mohou se řídit následujícími doporučeními:

  • Varujte děti před používáním veřejných Wi-Fi sítí během online nakupování. Tato připojení mohou být jednoduše napadena a hackerům sloužit k ukradení přenášených dat.
  • Domluvte se, že Vám řeknou o svých nákupech dopředu. Zezačátku by bylo ideální, abyste na internetu nakupovali společně – budete tak mít šanci jim vysvětlit, jaké stránky vypadají podezřele a proč by tam děti neměly zadávat detaily o platební kartě.
  • Ujistěte je, že za Vámi mohou kdykoliv přijít, když budou mít na internetu jakékoliv trable, nejen při nakupování.
  • Zákazy nejsou obecně dobrým nástrojem, ale v určitých případech jsou nevyhnutelné. Obzvláště když by děti chtěly sdělovat platební údaje (číslo platební karty, platnost, PIN nebo CVV) svým kamarádům nebo cizím lidem. Vysvětlete jim, že nikdo jiný kromě Vás a jich nemá důvod tyto údaje znát.
  • V nastavení jejich zařízení/prohlížeče znemožněte ukládání platebních detailů. Pokud by děti zařízení ztratily, nepoctivý nálezce by Vám mohl nakupovat za zády.
  • Dejte Vašim dětem vyplnit krátký kvíz na adrese zelenymedved.cz, díky němuž budete mít lepší přehled o jejich online aktivitách. Konverzace na toto téma pak pro Vás bude daleko snazší, a navíc Vám do e-mailu přijdou praktické rady od odborníků.
  • Řada bezpečnostních programů, jako je Kaspersky Security Cloud nebo Kaspersky Total Security, zahrnuje funkci rodičovské kontroly. Ta umožňuje rodičům sledovat online aktivity dětí na všech zařízeních, která používají. Aplikace monitoruje nejen prohlížeče, ale i aplikace a rodičům poskytuje i tipy, jak děti navádět k obezřetnému chování na internetu.
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumYouTube - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
Instagram - Antivirové Centrumtumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma