Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Buďte opatrní při online nákupech v rámci Black Friday

Sdílej na Facebooku
26.11.2019

Společně se stoupající oblibou Black Friday roste i možnost, že se zákazníci stanou obětí kyberútoků. Tuto přímou úměru potvrzuje nová zpráva společnosti Kaspersky. Míra útoků cílených na zákazníky e-shopů vzrostla oproti loňskému roku o 15 %. Amazon navíc spustil další týden speciálních nabídek před Black Friday, čímž se hrozba útoků ještě navýšila.

O Black Friday ví 95 % spotřebitelů, což z něj dělá největší každoroční prodejní událost. Zatímco dříve lidé obléhali kamenné prodejny a na internetu nakupovali až na Cyber Monday, které se poprvé objevilo v roce 2005, dnes díky vzestupu internetových obchodů nakupuje online mnohem více lidí. Čísla z průzkumu Black Friday Global ukazují, že minulý rok nakupovalo výhradně v kamenných prodejnách pouze 12 % zákazníků. Narůstající počet aplikací jednotlivých obchodů a včasnější přístup k nabídkám z pohodlí domova přiměly spotřebitele nakupovat na internetu (56 % upřednostňuje nákupy přes internet a 55 % nyní používá smartphony pro nakupování během Black Friday). Kombinace vysokého počtu nakupujících a prodloužení doby, kdy akce platí, s sebou logicky přináší i více času na kyberútoky.

Black Friday

Nová zpráva od společnosti Kaspersky zdůrazňuje zvýšené nebezpečí v období těchto nákupních dní, kdy míra phishingových útoků narůstá o 24 % v porovnání s průměrem po zbytek roku. Hackeři sázejí na sníženou ostražitost lidí během hledání těch nejlepších nabídek, a tak se bezmála stovka internetových obchodů a mobilních aplikací stala cílem škodlivých aktivit.

Podle odborníků ze společnosti Kaspersky mělo v prvním čtvrtletí tohoto roku zaútočit na zákazníky oblíbených značek patnáct rodin finančního malwaru. Letos navíc k již známým rodinám bankovního malwaru typu Zeus, Betabot či Cridex Gozi identifikovala společnost Kaspersky dva nové typy pro mobilní využití – Anubis a Gustuff. Hackeři cílí na e-shopy ve snaze získat uživatelské údaje zákazníků jako jsou loginy, hesla, čísla karet, telefonní čísla a další. Data od obětí získávají několika způsoby – jejich zachycením při zadávání na cílové stránce, upravováním obsahu na stránce či přesměrováním zákazníků na phishingové stránky. To jasně dokazuje, že spotřebitelé musí být velmi opatrní a že prodejci musí klást zvláštní důraz na bezpečí svých zákazníků.

"S blížícím se Černým pátkem by neměli být ve střehu jen zákazníci, ale především prodejci. Tento svátek nakupování se stává čím dál větší loveckou sezónou pro kyberzločince, kteří se snaží ulovit co možná nejvíce osobních údajů nebo čísel platebních karet od nic netušících zákazníků. Prodejci by proto měli zhodnotit své zabezpečení a být si jisti, že jejich služby poskytují maximální ochranu. Měli by zajistit vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti ochrany IT, implementovat ochranu před útoky a detekci zero-day exploitů," vyjmenovává Miroslav Kořen, generální ředitel společnosti Kaspersky ve střední a východní Evropě.

Uživatelům, nakupujícím ve výhodných slevách během tohoto týdne, odborníci z Kaspersky doporučují:

  • Buďte zvláště opatrní při používání mobilního zařízení při online nákupech. Zkrácené URL adresy, které se často používají, aby byly uzpůsobené telefonu, mohou snáze skrýt riskantní web. Zároveň nenakupujte, pokud jste přihlášeni k nezabezpečené Wi-Fi síti – raději využijte svá data.
  • Vyhněte se nakupování na stránkách, které se zdají podezřelé nebo obsahují chyby. A to bez ohledu na to, jak skvělé jsou jejich slevy.
  • Neklikejte na neznámé odkazy, které vám přijdou do e-mailu nebo do zprávy na sociálních sítích. A to ani v případě, kdy vám je nečekaně pošle známý člověk.
  • Snižte si dostupný obnos peněz na svém bankovním nebo online účtu, případně pro online platby využívejte předplacené karty. Čím větší zůstatek na účtech máte, tím "větší radost" můžete udělat hackerům.
  • Omezte počet pokusů o transakci na vaší kartě.
  • Zapněte si a vždy využívejte dvoufaktorové ověřování (jako je například Verified by Visa nebo MasterCard Secure Code).
  • Na všechna zařízení, na nichž nakupuje na internetu, si nainstalujte účinné bezpečnostní řešení.
  • Pravidelně si zálohujte svá data, abyste se vyhnuli jejich ztrátě, pokud byste se stali obětí kybernetického útoku.
  • Pravidelně aktualizujte Windows a všechny aplikace.
  • Pro každý online účet používejte unikátní silné heslo. Pokud máte problém si všechna hesla pamatovat, kupte si v rámci Black Friday program správce hesel – password manager.
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma