Další aktuality
1.4.2024
Získejte AVG Internet Security zdarma
Zúčastněte se soutěže s magazínem IT Kompas...

21.3.2024
Přehled hrozeb pro Android: Adware Andreed v únoru posílil, v Česku ho nejvíce stahovali fanoušci aut
Reklamní škodlivý kód se v únoru ukrýval ve falešných hrách různých žánrů. Největší oblibě se v Česku těšila falešná verze hry Car Factory Simulator...

15.3.2024
Kyberpodvodníci se schovávají za hlasový automat a zneužívají jméno virtuální asistentky Kate
Internetoví podvodníci Volač a Klikač opět spojili své síly. Dejte si pozor ať jim nenaletíte...

14.3.2024
V únoru se v Česku objevil škodlivý kód, který nahrává záznamy přes mikrofon a webkameru
Spyware Agent Tesla a spyware Formbook v únoru doplnil malware Rescoms. Útočníkům nabízí řadu špionážních funkcí...

13.3.2024
Antivirové Centrum mezi nejlépe hodnocenými na Mapy.cz!
Ceníme toho, když najdete čas a ohodnotíte naši snahu napsáním recenze.

13.3.2024
Velké odhalení ukáže, jak bojovat proti podvodným telefonátům
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policie České republiky a Česká bankovní asociace zahájily novou osvětovou kampaň týkající se podvodných telefonátů, jejichž počet a kvalita v posledních letech výrazně narůstá...

12.3.2024
Hrozba deepfake podvodů roste, obranou je především pozornost zaměstnanců
Podle odhadů české společ­nosti Analytics Data Factory se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake...

7.3.2024
Hrozby pro macOS: Zdrojem adwaru byly v únoru falešné aplikace pro stažení torrentů
Nejčastěji detekovanými škodlivými kódy v Česku a na Slovensku byly v únoru pro platformu macOS adware Pirrit, Bundlore a MaxOfferDeal...

26.2.2024
Přehled hrozeb pro Android: Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware
Hry, fitness trackery i aplikace ke čtení z ruky – škodlivé kódy pro platformu Android se v lednu objevily opět v celé řadě falešných aplikací...

15.2.2024
Spyware v lednu posílil na pětinu všech detekcí
Nebezpečnými e-mailovými přílohami se i v lednu šířil spyware Agent Tesla a spyware Formbook. Nejvíce českých příloh zaznamenali bezpečnostní specialisté u password stealeru Fareit...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

APT report společnosti Kaspersky – falešné úniky a krádeže mezi hackerskými skupinami.

Sdílej na Facebooku
2.8.2019

APT report společnosti Kaspersky – falešné úniky a krádeže mezi hackerskými skupinami.

Kasperky

Část operací spadajících do kategorie pokročilých trvalých hrozeb (APT) ve druhém čtvrtletí tohoto roku buď pocházela, nebo byla zaměřena na oblast Blízkého východu a Jižní Koreje. Většina z nich měla za cíl kybernetickou špionáž a finanční krádeže, přinejmenším jedna se ale soustředila i na šíření dezinformací. V květnu odborníci Kaspersky analyzovali únik údajných kyberšpionážních nástrojů patřících íránským aktérům. Ukázalo se, že pocházejí od skupiny Hades, která je mimo jiné spojovaná s červem ExPetr a útoky na zimní olympijské hry v roce 2018. Tato a další zjištění přináší čtvrtletní report společnosti Kaspersky.

Od dubna do června tohoto roku věnovali odborníci z Kaspersky svoji pozornost řadě zajímavých aktivit na Blízkém východě. Příkladem za všechny je online únik informací, který obsahoval zdrojový kód, detaily o skupině a její infrastruktuře či obětech. Tyto detaily měly patřit známým persky mluvícím kyberzločineckým skupinám OilRig a MuddyWater. Úniky pocházely z různých zdrojů a jejich uveřejnění dělilo jen pár týdnů. Třetí únik, který podle všeho vyzrazoval informace o subjektu nazvaném „RANA institut“, byl uveřejněn v perštině na stránce nesoucí jméno „Hidden Reality“. Na základě analýzy dostupných materiálů, infrastruktury a použité internetové stránky se odborníci z Kaspersky domnívají, že má s tímto únikem co do činění hackerská skupina Hades. Ta byla v minulosti zodpovědná za incident pojmenovaný OlympicDestroyer, který byl zacílen na ZOH v roce 2018. Na svém kontě má také červa ExPetr a řadu dezinformačních kampaní, jako například únik e-mailové komunikace vztahující se k prezidentské kampani Emanuela Macrona v roce 2017.

Další zajímavá zjištění APT reportu za druhé čtvrtletí 2019:

  • Ruskojazyčné skupiny neustále vylepšují své nástroje, které používají ve svých škodlivých kampaních. Například skupina Zebrocy nově zaměřuje své aktivity na pákistánské a indické vládní představitele, diplomaty a vojenské subjekty. Zároveň se snaží udržet si přístup k vládním sítím středoasijských států. Skupina Turla ve svých útocích také používala velmi pokročilé nástroje a v jednom případě se zdá, že dokonce zcizila infrastrukturu jiné zločinecké skupiny – OilRig.
  • Kyberzločinci útočící na Jižní Koreu zůstali velmi aktivní, zatímco útoků na ostatní státy z jihovýchodní Asie v porovnání s předchozími obdobími ubylo. Za zmínku stojí především útok skupiny Lazarus, který byl zacílený na jihokorejskou společnost vyvíjející mobilní hry. „Dceřiná podskupina“ Lazarusu, pojmenovaná BlueNoroff, napadla bangladéšskou banku a kryptoměnový software.
  • Odborníci také zaznamenali aktivní kampaň zacílenou na vládní subjekty v centrální Asii. Pachatelem je s velkou pravděpodobností čínsky hovořící APT skupina SixLittleMonkeys, která využila novou verzi Microcin trojského koně a RAT, který Kaspersky označuje jako HawkEye.

Aby se subjekty nestaly obětí cílených útoků známých nebo neznámých hrozeb, doporučují odborníci z Kaspersky následující opatření:

  • Poskytněte svému týmu odborníků na IT zabezpečení přístup k nejaktuálnějším informacím o kybernetických hrozbách. Jedině tak udržíte krok s nejnovějšími nástroji, technikami a taktikami hackerů.
  • Abyste mohli včas a efektivně detekovat, analyzovat a reagovat na kybernetické incidenty, vybavte svá koncová řešení účinnými EDR řešeními.
  • Kromě nezbytné ochrany koncových zařízení byste měli zajistit ochranu celé korporátní sítě prostřednictvím Kaspersky Anti Targeted Attack Platform.
  • Protože většina cílených útoků začíná phishingovou zprávou nebo jinou metodou sociálního inženýrství, měli bystě pravidelně školit své zaměstnance. Lidský faktor je často nejslabší součástí firemní infrastruktury.

Čtvrtletní report zabývající se APT hrozbami vychází z vlastních zjištění a informací o kybernetických hrozbách společnosti Kaspersky a dalších zdrojů. Celý report si můžete přečíst na blogu Securelist.com.

 

ZDROJ: Tisková zpráva společnosti kaspersky



Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma