Další aktuality
Dnes
Společnost Eset uvolnila k testování novou generaci bezpečnostních produktů pro domácnosti...
Zájemci o novou generaci domácích produktů Eset NOD32 Antivirus 9 a Eset Smart Security 9 se mohou od včerejška zapojit do betatestu...

Dnes
Společnost Avira oznámila vydání nového bezpečnostního balíčku s ochranou veřejných WiFi sítí...
Společnost Avira oznámila vydání nového balíčku, který uživatelům přináší špičkovou ochranu zařízení proti malwaru a možnost šifrovaného surfování ve veřejných sítích WiFi.

27.5.2015
Phishingové útoky stále více míří na střední management...
Phishingové útoky se stále více zaměřují na pracovníky na středních manažerských pozicích. Podle odhadů právě střední management rád kliká na odkazy v podvodných emailech!

26.5.2015
Ani reset do továrního nastavení nemusí ze zařízení s Androidem smazat všechny citlivé údaje
Nová studie ukázala, že ani reset mobilních zařízení s operačním systémem Android nemusí odstranit všechny citlivé údaje.

25.5.2015
DesLock+ - silné šifrování pro firmy pod hlavičkou Eset Technology Alliance
DESlock+ je jednoduchý produkt s unikátní architekturou a kvalitní technologií na šifrování dat. Poskytuje malým i velkým firmám ochranu před různými typy narušení dat a umožňuje tak bezpečné sdílení dat a tedy bezpečnou spolupráci.

22.5.2015
ESET Technology Alliance - první dva "nové" produkty pod hlavičkou Esetu...
V rámci partnerství ESET Technology Alliance byly uvolněny první dva produkty - nástroj DESLock+ pro šifrování a StorageCraft pro kompletní zálohování a obnovení stanic a serverů...

20.5.2015
Seznam.cz na svých stránkách otestuje Asistenta, který má umět zařídit téměř cokoliv..
Během příštích dvou týdnů bude Seznam.cz na své domovské stránce zkoušet novou službu Asistent, pomocí které bude možné třeba rezervovat třeba stůl v restauraci.

19.5.2015
Jak to vypadá s online sexuálním harašením a výhružkami na sociálních sítích?
Sexuální harašení, vyhrožování fyzickým násilím nebo rasistické útoky. Taková je realita sociálních sítí.

18.5.2015
Čínští kyberlumpi začali pro své útoky využívat microsoftí portál TechNet...
Podle společnosti FireEye začali čínští hackeři ke svým kybernetickým útokům využívat technický portál TechNet, který provozuje Microsoft...


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Přibývá zavirovaných počítačů s Windows 7

Sdílej na Facebooku
16.5.2011

Podle statistik Microsoftu roste počet nakažených Windows 7, u Windows XP je vývoj opačný.

MS logo

 Podle statistik Microsoftu přibývá nakažených počítačů s operačním systémem Windows 7, naopak u počítačů s Windows XP míra infikování klesá. Podle statistik je ale pravděpodobnost nakažení počítače s Windows 7 zhruba 5x nižší, než u počítačů s Windows XP.

Uvedená data pocházejí z aktuálního vydání microsoftí studie Microsoft Security Intelligence Report. Na vývoji u Windows 7 není nic překvapivého, protože instalací Windows 7 rapidně přibývá, naopak počítačů s Windows XP ubývá stejně rychlým tempem. S přibývajícími instalacemi Windows 7 se tento systém pochopitelně stává pro útočníky daleko zajímavější a proto mu začali věnovat podstatně větší pozornost.

Studie uvádí, že v druhém pololetí roku 2010 byl malware zjištěn u 32bitových verzí Windows 7 v průměru na 4 počítačích z 1000, u 64bitových verzí byl podíl infikovaných počítačů přibližně 2,5 z 1000. U Windows XP byl poměr samozřejmě stále vyšší, zde se pohybuje kolem 8 počítačů z 1000.Cena:    0 Kč

Štefan Margita
Něco navíc
Chraň svůj počítač. My ochráníme data v něm.máme pro Vás dárek

Doporučujeme
získejte plnou verzi antivirového programu zdarma


Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

SecIT.sk
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25