Další aktuality
26.11.2014
Bezpečnostní produkty Eset zatěžují počítač nejméně ze všech antivirů...
Srovnávací test společnosti AV-Comparatives ukázal, že bezpečnostní produkty Eset jsou stále "nejúspornějším" řešením a jejich chod má nejmenší vliv na výkon počítače.

25.11.2014
Šifrovací potvora znovu v novém kabátě - tentokrát jako výzva k úhradě dluhu v bance...
Včera se začala šířit nová varianta podvodného emailu, který má v příloze škodlivý kód šifrující data na disku. Obsahem zprávy je je výzva k uhrazení dluhu v nejmenované bance...

21.11.2014
Poslední varianta šifrovací potvory používá neprolomitelnou šifru...
Poslední varianta hrozby, která po spuštění zašifruje data na pevném disku, je o proti dřívějším výskytům upravena a používá již velmi bezpečnou šifrovací metodu.

20.11.2014
Technologie NFC, používaná při mobilních platbách, má vážné bezpečnostní chyby.
Bezpečnostní specialisté nalezli několik chyb v mobilní platební technologii NFC, které kyberlumpi mohou zneužít a ukrást data z telefonů nic netušících uživatelů...

19.11.2014
Třetí čtvrtletí v kyberbezpečnosti: špionážní kampaně a nárůst útoků
Analytici Kaspersky Lab sestavili zprávu o IT hrozbách ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zprávám o IT bezpečnosti dominovala extrémně nebezpečná zranitelnost Bash/ShellShock. Je lehce zneužitelná a poskytuje plný přístup do operačního systému na běžných zařízeních (routerech, bezdrátových přístupových bodech, apod.).

18.11.2014
Podvodný email od České pošty a jemu podobné - jak alespoň trochu omezit riziko?
Většina podvodných emailů ala Česká pošta či exekutoři spoléhá mimo důvěřivosti lidí ještě na jednu drobnost - díky výchozímu nastavení Windows uživatele nevidí skutečnou příponu souboru, který je v příloze emailu.

13.11.2014
Nová vlna podvodných e-mailů nejen od České pošty
V nové vlně podvodných e-mailů, které se dnes začaly šířit, různé instituce uživatele informují, že mají připravenou zásilku k vyzvednutí.

12.11.2014
Bezkontaktní platební karty mohou být nebezpečné...
Bezpečnostní experti z Newcastle university našli způsob, jak z bezkontaktních platebních karet Visa díky jejich chybě ukrást během několika sekund peníze...

11.11.2014
Špionážní kampaň Darkhotel útočila na šéfy velkých firem. Stačilo se ubytovat v luxusním hotelu...
Analytici Kaspersky Lab provedli rozbor špionážní kampaně „Darkhotel“. V posledních minimálně čtyřech letech její autoři sbírali citlivé údaje od vybraných šéfů velkých podniků cestujících po světě. Darkhotel na ně zaútočil ve chvíli, kdy se ubytovali v luxusním hotelu.


více v archivu
potřebujete poradit? - jsme tady

Přibývá zavirovaných počítačů s Windows 7

Sdílej na Facebooku
16.5.2011

Podle statistik Microsoftu roste počet nakažených Windows 7, u Windows XP je vývoj opačný.

MS logo

 Podle statistik Microsoftu přibývá nakažených počítačů s operačním systémem Windows 7, naopak u počítačů s Windows XP míra infikování klesá. Podle statistik je ale pravděpodobnost nakažení počítače s Windows 7 zhruba 5x nižší, než u počítačů s Windows XP.

Uvedená data pocházejí z aktuálního vydání microsoftí studie Microsoft Security Intelligence Report. Na vývoji u Windows 7 není nic překvapivého, protože instalací Windows 7 rapidně přibývá, naopak počítačů s Windows XP ubývá stejně rychlým tempem. S přibývajícími instalacemi Windows 7 se tento systém pochopitelně stává pro útočníky daleko zajímavější a proto mu začali věnovat podstatně větší pozornost.

Studie uvádí, že v druhém pololetí roku 2010 byl malware zjištěn u 32bitových verzí Windows 7 v průměru na 4 počítačích z 1000, u 64bitových verzí byl podíl infikovaných počítačů přibližně 2,5 z 1000. U Windows XP byl poměr samozřejmě stále vyšší, zde se pohybuje kolem 8 počítačů z 1000.Cena:    0 Kč

Štefan Margita
Něco navíc
Chraň svůj počítač. My ochráníme data v něm.máme pro Vás dárek

Doporučujeme
získejte plnou verzi antivirového programu zdarma


Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

SecIT.sk
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25