diskuze

Diskuze

Zpět


Zjevně zvláštní vir, co konkrétního s tím??21.01.2008 16:35:30
Jaram 
Dobrý den,
sice jsem na své předešlé dotazy dosud nedostal žádnou odpověď, ale protože nevím kam jinam se obrátit, tak to zkouším znovu tady.

Před pár dny jsem brouzdal zjevně někde, kde jsem neměl. Výsledkem je velmi zvláštní chování, které se od té doby projevuje v mém počítači a které jsem dokázal napravit jen z části (viz. moje předešlé příspěvky). V současné době se "svchost.exe" neustále periodicky pokouší navázat TCP spojení s IP adresami 77.91.227.194 a 77.91.228.186. Pokud se to podaří, je poslán "Request: 77.91.227.194/dw.php?code=00-50-56-C0-00-08&hash=9C7DA76DD5521EA13E31CAD2B69F793F", příp. "Request: 77.91.227.194/soft/install_cn.exe". (Místo IP 77.91.227.194 je občas kontaktována 77.91.228.186) Pokud je spojení navázáno, následuje download desítek MB, které se ukládají kamsi na můj lokální disk - kam konkrétně, to jsem nedokázal zjistit. "Googlováním" jsem zjistil, že obě výše uvedené adresy jsou označené jako nebezpeční distributoři malware. Bohužel, žádné bližší info jsem nenašel.

Info o mém počítači: OS Win2K, SP4 Antivir Avast, anti adware - "Spybot - Search & Destroy" a "Ad-Aware SE Personal" – vše pravidelně aktualizuji. Na internet chodím přes Firefox, navíc používám Privoxy. Včera jsem vyměnl firewall Sygate za Comodo 2.4 (poslední verze pro Win2K)

ŽÁDNÝ z výše uvedeného antimalware software mi nehlásil nic neobvyklého. Avastu jsem nařídil boot-time test, který proběhl aniž aby bylo cokoliv odhaleno. V safe-modu jsem taky spustil vámi doporučovaný SmitFraudFix – bez výsledku. Přesto však je jisté, že můj počítač by se popsaným způsobem chovat neměl.

Můžete mi prosím poradit co s tím? Jak mám tento problém vyřešit? Jaký mám zvolit postup aniž by musel přeinstalovávat celý OS, což se mi rozhodně nechce? Jsem z toho docela zoufalý – jakmile se připojím k internetu, tak je okamžitě nastává connect na uvedené IP a cosi se kamsi začne downloadovat. Předem děkuji za vaše odpovědi.
odpovědět
 
RE: Zjevně zvláštní vir, co konkrétního s tím??21.01.2008 21:06:33
Raptorhttp://raptor.cestiny.cz
Dodejte hijackthis log, bez nej se da vetsinou jen hadat. Dle logu se uvidi co dale.
odpovědět
 
RE: Zjevně zvláštní vir, co konkrétního s tím??22.01.2008 0:43:16
jaroslav 
Zkuste ze Stahuj.cz antivir na měsíc free Trojan Hunter a sustit ho v nouzovém režimu/restart+F8 mačkat/
odpovědět
 
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma