potřebujete poradit? - jsme tady

Ztrácejí se vám v Outlooku kontakty?

Sdílej na Facebooku
11.12.2013

Ztrácejí se vám v Outlooku kontakty?

Outlook

Pokud se vám čas od času v Outlooku ztratí nějaký kontakt, o kterém jste si na 100% jisti, že jste ho uložili a rozhodně nesmazali, mohla by na vině být funkce Automaticky uložené kontakty.

Co jsou Automaticky uložené kontakty (Suggested Contacts)?

Mnoho uživatelů poštovního klienta MS Outlook často při práci bojuje s kontakty a nemá přehled o tom, kde má kontakty vlastně uloženy. Situace se může komplikovat zejména tehdy, pokud se jedná o uživatele ve firmě, která používá poštovní server MS Exchange. Ten kontakty může ukládat na více umístění.

Další komplikací byla v MS Outlook 2010 existence funkce, která se jmenuje Automaticky uložené kontakty (Suggested Contacts). Pomocí této funkce Outlook 2010 sám aktivně "vytváří" kontakty s adresami, na které pošlete nějakou mejlovou zprávu (ručně napsaná nebo dopověď). Kontakty ale nevytváří ve složce s kontakty, kde by to běžný uživatel čekal, ale v samostatné složce Automaticky vtvořené kontakty (Suggested Contacts). Dlužno podotknout, že se tato funkce objevila pouze v MS Outlook 2010 a pak ji Microsoft v další verzi MS Outlook 2013 opět zrušil.

Složka Automaticky uložené kontakty obsahující automaticky založené "pseudokontakty" zůstane zachována i v Outlooku 2013 – pokud byla funkce povolena v Outlooku 2010, který byl upgradován na Outlook 2013.

Složka Automaticky uložené kontakty standardně není nikde příliš moc vidět, kterýmžto pádem uživatelé mohou tápat. Pokud si složku Automaticky uložené kontakty budete chtít zkontrolovat, bude se postup lišit podle verze Outlooku. V Outlook 2010 stačí otevřít složku Kontakty a v ní najdete složku Automaticky uložené kontakty (Suggested Contacts):

Outlook 2010 - složka Automaticky uložené kontakty

Tato složka se chová jako samostatná složka s kontakty, takže pokud v ní začnete nějaký kontakt editovat a upravovat, zůstane tento kontakt zde a rozhodně se nepřesune do klasické složky Kontakty, jak by se dalo očekávat. Problém je hlavně to, že pokud začnete takový kontakt editovat, vůbec nemusíte tušit, že se nejedná o kontakt ze složky Kontakty.

V Outlooku 2013 se do složky Automaticky uložené kontakty dostanete pouze ze seznamu složek, do kterého se dostanete kliknutím na zástupce Složky v dolní liště Outlooku:

Složka Automaticky uložené kontakty

 

 

Lze funkci Automaticky uložené kontakty (Suggested Contacts) zrušit?

Ano, funkci Automaticky uložené kontakty lze v Outlooku 2010 vypnout. Pro Outlook 2010 i 2013 pak platí, že lze již uložené kontakty přesunovat či smazat, stejně jako lze smazat celou složku. Pokud chcete "mocnou funkci" Automaticky uložených kontaktů vypnout, můžete to v Outlooku 2010 celkem jednoduše udělat takto:

  1. Klikněte na volbu Soubor a pak na volbu Možnosti
  2. V možnostech klikněte vlevo na položku Kontakty
  3. V pravé dolní části najděte položku na Automaticky uložené kontakty a zrušte označení (fajfku):

Vypnutí funkce Automaticky uložené kontakty

 

Vypnutí funkce Automaticky uložené kontakty

 

Tímto postupem donutíte Outlook 2010, aby přestal ukládat kontakty na adresy, kterým napíšete nějakou zprávu, nicméně složka v Outlooku zůstane a automaticky uložené kontakty v ní také. Dalším krokem tedy je kontakty přemístit – což ale může být poměrně velké sousto bez ohledu na zkušenosti uživatele. Proč? Například jen proto, že uživatelé mohou mít v automaticky uložených kontaktech klidně i několik tisíc položek:

Zobrazení automaticky uložených kontaktů

Bohužel je nezbytně nutná stará dobrá ruční práce. Složku je potřeba projít ručně kontakt za kontaktem, samozřejmě pokud si myslíte, že se v automaticky uložených kontaktech skrývají nějaké poklady, které stojí za to uchovat pro časy příští. Kontakty, které si chcete ponechat, můžete po jednom (nebo i hromadně – lze standardně označit více kontaktů myší), přesunout do složky ve které svoje kontakty schraňujete. Zde pak můžete kontakty i dále upravovat – zkrátka se k nim chovat tak, jak jste u kontaktů zvyklí. Zbytek kontaktů, které jsou beztak v drtivé většině případů jen emailovou adresou bez jakékoliv smysluplné vazby na jméno a příjmení, lze patrně bez jakýchkoliv potíží jednoduše smazat.

Smazání položek ze složky samozřejmě lze provést jak v Outlooku verze 2010, tak i ve verzi 2013. V obou verzích Outlooku lze složku smazat pouze v seznamu složek:

Smazání složky Automaticky uložené kontakty

Po smazání se složka samozřejmě již nebude nikde objevovat. Výjimkou je samozřejmě Outlook 2010, kde se po opětovném zapnutí funkce Automaticky uložené kontakty složka znovu objeví a začne se plnit uloženými kontakty.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma