potřebujete poradit? - jsme tady

Žebříček deseti nejrozšířenějsích elektronických hrozeb – říjen 2009

Sdílej na Facebooku
5.11.2009

Grafu za měsíc říjen vládnou Trojské koně

Bukurešť, Rumunsko - 3.listopadu – Jedničkou mezi deseti nejrozšířenějšími hrozbami pro měsíc říjen je podle BitDefenderu Trojan.Clicker.CM, který se většinou vyskytuje na webových stránkách hostujících nelegální aplikace, jako jsou cracky, keygeny a sériová čísla k oblíbeným komerčním softwarovým aplikacím. Většinou je používán k nucené reklamě uvnitř prohlížeče. Trojan.Clicker tvoří 9,47 procenta infikovaných souborů. Druhý v pořadí s 8,54 procenty celosvětových infekcí, Trojan.AutorunInf.Gen je obecný mechanismus pro šíření malwaru přes výměnná zařízení jako flash disky, paměťové karty nebo externí hard-disky. Win32.Worm.Downadup a Win32.TDSS jsou dva z nejslavnějších druhů malwaru používající tento přístup ke spuštění novější infekcí.

Graf - říjen

Win32.Worm.Downadup se s 5,29 procenty z celkového množství infikovaných počítačů umístil na třetím místě. Červ, také známý jako Conficker nebo Kido, zamezuje přístupu na internetové stránky dodavatelů IT bezpečnostních řešení. Poslední varianta červa navíc instaluje na napadené stroje software ohrožující bezpečnost.

Trojan.Wimad je s 4,90 procenty z celkového objemu infekcí na čtvrtém místě. Využívá méně známé funkce implementované společností Microsoft pro ukládání koordinovaných digitálních médií. Trojan napadá soubory .ASF, což je rozšiřitelný souborový formát, který podporuje přenos dat po široké škále sítí a je velmi snadné jej přehrávat lokálně. Speciálně vytvořený soubor .ASF zneužívání funkce, která umožňuje stáhnout chybějící kodek k tomu,aby místo kodeku nainstalovat Trojského koně.

Exploit.PDF-JS.Gen je obecnou detekcí speciálně vytvořených PDF souborů, které využívají různé chyby nalezené v Javascriptu motoru Adobe PDF Reader za účelem spuštění nebezpečného kódu na počítači uživatele. Po otevření infikovaného souboru PDF, speciálně vytvořený kód Javascript stáhne ze vzdáleného umístění škodlivé binární soubory. Tato hrozba figuruje na pátém místě s celkovým podílem 4,84 procenta celosvětových infekcí.

Win32.Sality.OG se s 2,31 procenty infekcí celosvětově u místil na šestém místě. Jedná se o polymorfní infektor souborů, který svůj šifrovaný kód připojuje ke spustitelným souborům (binární soubory .exe a .scr). V infikovaném počítači nasazuje rootkit, kterým se pokouší zneškodnit lokálně nainstalovaný antivirový program.

Na sedmém místě nalezneme Trojan.Autorun.AET, což je škodlivý kód využívající ke svému šíření sdílené složky Windows, ale i vyměnitelná úložná zařízení. Trojský kůň využívá funkce Autorun, která je ve Windows implementována, za účelem automatického spouštění aplikací po připojení infikovaného úložného zařízení.

Worm.Autorun.VHG je Internetový/síťový červ, který využívá chybuWindows popsanou v bulletinu MS08-067, aby sám sebe spouštěl vzdáleně pomocí speciálně vytvořeného RPC (remote procedure call) balíčku (tento přístup také využívá Win32.Worm.Downadup). Červ se řadí na osmou příčku s 1,49 procenty celosvětových infekcí.

Trojan.Swizzor.6 je další variantou rodiny Swizzor, "nepozorný" downloader,který se pokusí uložit a spustit nové hrozby na infikovaných počítačích. Trojský kůň přidává svůj klíč do registru systému Windows, díky čemuž spouští svou kopii při každém spuštění systému Windows. Tato konkrétní varianta Swizzoru se podílí na celosvětových infekcích 1,22 procenty.

Žebříček pro tento měsíc uzavírá Gen: Adware.Heur.wq0 @ j4oukhei se skóre 1,21 procent z celkových infekcí. Tato běžná infekce zahrnuje širokou škálu adware aplikací, zejména rodiny NaviPromo.

Žebříček deseti nejrozšířenějsích elektronických hrozeb podle BitDefenderu:

 

1. Trojan.Clicker.CM 9,47
2. Trojan.AutorunINF.Gen 8,54
3. Win32.Worm.Downadup.Gen 5,29
4. Trojan.Wimad.Gen.1 4,90
5. Exploit.PDF-JS.Gen 4,84
6. Win32.Sality.OG 2,31
7. Trojan.Autorun.AET 2,20
8. Worm.Autorun.VHG 1,49
9. Trojan.Swizzor.6 1,22
10. Gen:Adware.Heur.wq0@j4oukhei 1,21
  DALŠÍ 58,53


Produkty od společnosti BitDefener můžete zakoupit na zde.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma