potřebujete poradit? - jsme tady

Zaměstnanci začínají být opatrnější a omezují soukromé aktivity na pracovních počítačích

Sdílej na Facebooku
29.7.2010

Cyclope Employee Surveillance SolutionStále více soukromých firem začíná dohlížet na to, jestli jejich zaměstnanci v pracovní době na firemních počítačích dělají to, co mají... Tuto "dohledovou službu" dnes nabízí mnoho firem, a to jak prostřednictvím externího auditu, tak i formou dohledového software nainstalovaného na firemní počítače. Druhá varianta má většinou více příznivců - jednak je levnější, a hlavně lze nad zaměstnani dohlížet kontinuelně.

Pokud se tedy dostanete do situace, kdy vám vedení oznámí, že je na "vašem firemním počítači" nainstalován monitorovací program, bude lepší zaměstnavatele příliš nedráždit a přestat sledovat v pracovní době pornografii, surfovat po Facebooku a jiných komunitních webech a rovněž vám prospěje omezení hraní windowsích karet.

Z výsledků dosavadních průzkumů vyplývá, že zájem soukromých firem o monitorování práce svých zaměstnanců intenzivně roste a některé subjekty provádějí vyhodnocení jejich práce několikrát týdně. Výjimkou již nejsou ani každodení reporty práce zaměstnance na firemním počítači. Poněkud odlišná situace je ve státní správě - zde je, jak říká klasik, pole neorané. Produktivita a efektivita práce státních úředníků při práci na počítačích prozatím příliš vyhodnocována není a to dává vzniknout prostoru pro takovou činnost, která by v soukromém sektoru byla okamžitě důvodem pro kázeňské postihy a při opakovaném přistižení takového hříšníka i k rozvázánaí pracovního poměru.

Z odpovědí dotázaných dále vyplývá, že majitelé firem jsou ochotni tolerovat určité soukromé aktivity zaměstnance na počítačích, ale za doržení určité "rozumné hranice". Většinou to znamená, že pokud si ráno zaměstnanec vyřídí během pár minut soukromou poštu, podívá se na nějaký zpravodajský portál nebo si přes internet něco objedná, není to pro majitele důvod k okamžitému razantnímu zásahu.

Společnost Amenit nabízí monitorovací software Cyclope Emloyee Monitoring Solution již několik let. Monitorovací software je jednoduše instalovatelný i konfigurovatelný, přináší řadu automatických reportů, umožňuje vícevrstvý přístup k datům (administrator, manažer, zaměstnanec) a samozřejmě zcela respektuje legislativu domácí i "evropskou" - jedná se tedy o neinvazivní monitoring, který neporušuje práva zaměstnance na uchování soukromí.

Další informace naleznete také na webu věnovaném speciálně monitorovacímu software - www.Cyclope-Series.cz.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma