potřebujete poradit? - jsme tady

Společnost ESET vydala novou generací bezpečnostních produktů pro firmy...

Sdílej na Facebooku
27.2.2015

Společnost ESET vydala novou generací bezpečnostních produktů pro firmy.

ESET logo

Nová generace firemních produktů ESET přináší mnoho novinek - v podstatě se jedná o zcela nový produkt, který je od základů přepracovaný a přináší zcela novou filosofii.

Portfolio nových produktů pokrývá kromě administračních nástrojů ESET Remote Administrator také koncové stanice s operačními systémy Windows, Linux a MAC OS X, souborové servery s OS Windows a Linux a pokrytá je také platforma mobilních zařízení s Androidem. Produkty pro ochranu emailových serverů a gatewayí budou následovat.

Největší změnou bude pro většinu uživatelů a správců přepracované grafické rozhraní antivirů i administrační konzoly. Rozhraní je vcelku přívětivé, poměrně snadno se v něm orientuje, největší přínos ale z hlediska správců vidíme ve sjednocení grafického rozhraní antiviru a konzoly - cokoliv nastavujete v antiviru, bude na straně konzoly nastavováno v naprosto shodném prostředí. Mnozí správci také jistě přivítají plnou lokalizaci do češtiny nejen na straně antiviru, ale také na straně administrační konzoly.

Kromě změn v grafice přicházejí podstatné změny také v celkové filosofii systému, která přináší rozdělení antivirového systému do více vrstev. Zcela novým prvkem je tzv. Agent, tedy malá aplikace (bez grafického rozhraní) běžící na pozadí jako služba, která se stará o veškerou komunikaci s administračním serverem nezávisle na bezpečnostních řešeních. Agent je k dispozici pro operační systémy Windows, Linux a MAC OS X.

Veškeré činnosti spojené se správou systému se nově provádějí ve webové administrační konzoli, která bude správcům dostupná odkudkoliv bez nutnosti instalace další aplikace. Nová je také funkce HTTP Proxy, dříve nazývaná "mirror", kterou lze instalovat samostatně do více lokalit. V sítích s více pobočkami již nebude nutné instalovat více ERA serverů a spojovat je do replikační struktury - na pobočce nainstalujete ESET Remote Administrator Proxy, ke kterému se budou připojovat počítače v dané lokalitě a ERA proxy zajistí spojení s administračním serverem.

Další novinkou je Eset Rogue Detector, který má na starosti zjišťování nových, nechráněných zařízení v síti, která nejsou zapojena do vzdálené správy.

Milovníci Linuxu a virtuálního prostředí jistě ocení možnost instalace ESET Remote Administrator i do Linuxu nebo možnost využít virtuální appliance s předkonfigurovanými funkcemi. Nová je také podpora virtualizovaného prostředí stanic a serverů prostřednictvím ESET Shared Local Cache, která využívá faktu, že ve virtualizovaných prostředích drtivá většina počítačů obsahuje stejné soubory. Metadata zkontrolovaných čistých souborů se uloží do Eset Shared Local Cache a při další kontrole antivir nejprve srovná metadata kontrolovaného souboru s daty uloženými ve Shared Local Cache.

Podstatnou změnou je také zcela přepracovaný systém práce s licencemi. Administrátorům je nově k dispozici licenční portál Eset Licence Administrator - ELA (https://ela.eset.com), přes který mohou spravovat všechny licence. Pro IT správce, kteří se starají o více firem pak v rámci ELA existuje možnost vytvoření uživatele s právy administrace pro více firem - pod tímto účtem tak správci mohou například sledovat využití licencí ve firmách, o které se starají.

Zcela nového modelu se také dočkaly tzv. politiky, tedy systém centrálního nastavení parametrů antivirů na stanicích či serverech. Zatímco ve starších verzích mohl jeden konkrétní počítač náležet pouze do jedné politiky, nově je nyní možné s politikami pracovat daleko sofistikovaněji, na počítače na základě jejich příslušnosti ke statickým či dynamickým skupinám přidělovat více politik a vytvářet tak propracovanější systém nastavení chování antivirů.

Majitelé platných licencí samozřejmě budou moci přejít na nové produkty Eset zdarma. Upozorňujeme ale, že přechod může být za určitých podmínek poněkud složitější. Omezení jsou například v nemožnosti provozovat ERAS verze 5 a ERAS verze 6 na jednom počítači. Dalším omezení je v migraci politik - vzhledem k naprosto rozdílné struktuře politik nové verze 6 není možné automaticky importovat nastavení z předchozích verzí. Před přechodem na novou verzi produktů Eset doporučujeme důkladně zvážit a naplánovat všechny kroky migrace do nového prostředí.

Stránku pro stažení nové generace produktů momentálně připravujene. Zájemci si ale samozřejmě mohou nové produkty stáhnout na webu výrobce.

Přijďte se prakticky seznámit s novou verzí 6 na naše školení. Registraci a obsah školení naleznete zde.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma