Během průzkumu počítačového systému patřícího Tibetské exilové vládě v Indii, odhalil výzkumný pracovník Munk Centra pro mezinárodní studia největší počítačově řízenou špionážní síť, jakou kdy viděl. Síť, kterou nazval GhostNet, byla řízena téměř výhradně počítači umístěnými v Číně a infiltrováno bylo 1.295 počítačů ve 103 zemích.
Podle nové studie, byl špionážní útok primárně namířen proti Indii, Tibetské exilové vládě a Organizaci Spojených Národů. Při odhalování důkazů narazili výzkumníci na dokumenty označené jako tajné a důvěrné, které patřily Indické vládě a týkaly se bezpečnostní situace v Indických provinciích a vztahů Indie s ostatními zeměmi. Od ledna do listopadu 2009 bylo rovněž zachyceno kolem 1500 emailů zaslaných kanceláří dalajlámy.
Podle studie, útočníci ke komunikaci s botnetem a špionážními roboty použili cloudové technologie a sociální sítě, jako je Twitter, Google Groups a blogy. Stopy útočníků vedou do provincie Čcheng-tu v jihozápadní Číně. Čínská vláda okamžitě odmítla jakýkoli náznak, že by mohla být na tuto aktivitu jakkoliv napojena. Mluvčí Čínského ministerstva zahraničí Jiang Yu řekla Pekingskému tisku, že Čína odmítá jakýkoliv podíl na kybernetické trestné činnosti a sama vykonává opatření proti hackerům. Dodala, že útoky tohoto typu jsou mezinárodním problémem.