potřebujete poradit? - jsme tady

Spam nezná hranic...

Sdílej na Facebooku
28.7.2010

Koukám se takhle do své mejlové schránky a najednou vidím na první pohled celkem nenápadný email. Ten, stručně řečeno, praví něco ve smyslu, že pisatelka je panáčkyně z firmy XY, a že nás našla na webu a že chce spolupracovat, ALE že nás taky našla v nějaké databázi dlužníků blabla... Celý text mejlu zde:

Dobrý den.

Našla jsem vás na seznamu a rádi bychom s vámi začali spolupracovat, protože nás vaše služby zaujali a naše společnost by je právě ráda využila. Zeptala bych se tedy na bližší informace či i reference máte-li.

Ještě bych se ráda zeptala na to, že jsem vás včera nalezla na mapě dlužníků, se kterou spolupracujeme a do které vkládáme dlužníky i my, že máte nesplacené závazky, dnes jsem vás již na této mapě nenalezla (zato firmy podobného jména). Je možné, že se jednalo jen o nějakou nezaplacenou fakturu, omyl nebo tak, ale můžete se prosím k tomu vyjádřit. Solventnost našich partnerů je pro nás samozřejmě důležitá.

S přátelským pozdravem,

Alena Srbová
Trust (CZE) s.r.o.
srbova.ali@seznam.cz

Taky vám to příjde podivné??? Jaká mapa dlužníků??? A proč himbajs bychom v nějaké databázi dlužníků, tedy přesněji "mapě dlužníků", vůbec měli figurovat???

Takže mejl sám o sobě poněkud zvláštní - a až následně jsem zjistil, že jsem nebyl rozhodně sám, komu mejl nešel pod nos :))  Takže jsem se začal zajímat o paní Alenku a firmu Trust (CZE) s.r.o. Firmu jako takovou jsem neobjevil, v žádném registru nefiguruje. Ale pokud se zeptáte strejdy Gugliho, zobrazí vám samé zajímavé odkazy, které vás jen utvrdí v tom, že celé je to pitomost :))  Alenka jako taková je možná existující osoba, ale to se již zjišťuje dost těžko.

Pokud nic nezjistím o firmě TRUST (CZE) s.r.o., těžko mě bude zajímat její nabídka spolupráce, takže na email samozřejmě odpovídat nebudu. Vy samozřejmě raději taky ne :)) Tak v čem to tedy je? Kde je zakopaný pes a o co tedy paní Alence vlastně jde, když je jasné, že obchod s námi neudělá? Je potřeba ještě trošku zapátrat - taky vás v mejlu zaujala ta "mapa dlužníků"? Mě tedy jo, protože jsem o ní nikdy neslyšel. A tímpádem mejlík od paní Alenky patrně dosáhl svého účelu, protože jsem se o onu slavnou "mapu dlužníků" začal zajímat. Stránky graficky povedené, mapa s připínáčky za každého dlužníka taky super. Tím ale pozitiva asi končí. Jakmile se začnete zajímat o to, jak zadat nového dlužníka, zjistíte, že stačí krátká registrace a pak do mapy můžete zapíchnout špendlíček s jakýmkoliv jménem. Jinými slovy - až mě třeba Franta Jouda z Hornej Dolnej něčím naštve, udělám z něj obratem dlužníka a již mu to nikdo neodpáře.

Ještě pár detailů o doméně "mapa dlužníků.cz"... Registrátorem domény je IGNUM (český registrátor), držitelem domény je pak něco, co se jmenuje LOREM IPSUM LLC a má to sídlo v USA ve státě Wyoming, město Cheyenee. Pak ještě zjistíte jméno osoby - Christina M. Straw a dále to, že za LOREM IPSUM LLC se skrývá další subjekt, tentokráte Lorem Development odněkud z Izraele. No, takže to bychom měli - zmatek nad zmatek, ale ještě se zmatkem nekončíme - pokud se budete na "mapě dlužníků" pohybovat, zjistíte, že většina odkazů vede na další domény, a to doménu "nedlužím.cz" a pak ještě "uhrazeno tečka cz" (nepíšu schválně URL domén, nechci jim zvedat popularitu :)) ). Uhrazeno patří již známému LOREM IPSUM LLC, ta druhá pak české firmě z Prahy, která se specializuje na vymáhání pohledávek. Tím se kruh patrně uzavírá a dostávám se po dalším pátrání na zajímavou stránku, která moje poznatky jen a jen potvrzuje :)) Na pozadí všeho je společnost DEREDES, která je svým jednáním a způsoby v oblasti dlužníků patrně dost profláknutá, o čemž svědčí i reportáž z Černých ovcí, kterou na uvedeném odkaze můžete také shlédnout...

Co je tedy snahou autorů emailu? Jednoznačně dostat vás na jejich stránky a zlákat vás do svých osidel. Jest to krásnou ukázkou toho, jak je člověk tvor vynalézavý a zvídavý na straně jedné a jak je těmto trikům bezmocný na straně druhé.

 

Přejeme vám tedy pevné nervy v boji s nevyžádanou poštou a šmejdy, kteří vám ji podstrkují...Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma