Návod na stažení a spuštění
potřebujete poradit? - jsme tady

Spam nezná hranic...

Sdílej na Facebooku
28.7.2010

Koukám se takhle do své mejlové schránky a najednou vidím na první pohled celkem nenápadný email. Ten, stručně řečeno, praví něco ve smyslu, že pisatelka je panáčkyně z firmy XY, a že nás našla na webu a že chce spolupracovat, ALE že nás taky našla v nějaké databázi dlužníků blabla... Celý text mejlu zde:

Dobrý den.

Našla jsem vás na seznamu a rádi bychom s vámi začali spolupracovat, protože nás vaše služby zaujali a naše společnost by je právě ráda využila. Zeptala bych se tedy na bližší informace či i reference máte-li.

Ještě bych se ráda zeptala na to, že jsem vás včera nalezla na mapě dlužníků, se kterou spolupracujeme a do které vkládáme dlužníky i my, že máte nesplacené závazky, dnes jsem vás již na této mapě nenalezla (zato firmy podobného jména). Je možné, že se jednalo jen o nějakou nezaplacenou fakturu, omyl nebo tak, ale můžete se prosím k tomu vyjádřit. Solventnost našich partnerů je pro nás samozřejmě důležitá.

S přátelským pozdravem,

Alena Srbová
Trust (CZE) s.r.o.
srbova.ali@seznam.cz

Taky vám to příjde podivné??? Jaká mapa dlužníků??? A proč himbajs bychom v nějaké databázi dlužníků, tedy přesněji "mapě dlužníků", vůbec měli figurovat???

Takže mejl sám o sobě poněkud zvláštní - a až následně jsem zjistil, že jsem nebyl rozhodně sám, komu mejl nešel pod nos :))  Takže jsem se začal zajímat o paní Alenku a firmu Trust (CZE) s.r.o. Firmu jako takovou jsem neobjevil, v žádném registru nefiguruje. Ale pokud se zeptáte strejdy Gugliho, zobrazí vám samé zajímavé odkazy, které vás jen utvrdí v tom, že celé je to pitomost :))  Alenka jako taková je možná existující osoba, ale to se již zjišťuje dost těžko.

Pokud nic nezjistím o firmě TRUST (CZE) s.r.o., těžko mě bude zajímat její nabídka spolupráce, takže na email samozřejmě odpovídat nebudu. Vy samozřejmě raději taky ne :)) Tak v čem to tedy je? Kde je zakopaný pes a o co tedy paní Alence vlastně jde, když je jasné, že obchod s námi neudělá? Je potřeba ještě trošku zapátrat - taky vás v mejlu zaujala ta "mapa dlužníků"? Mě tedy jo, protože jsem o ní nikdy neslyšel. A tímpádem mejlík od paní Alenky patrně dosáhl svého účelu, protože jsem se o onu slavnou "mapu dlužníků" začal zajímat. Stránky graficky povedené, mapa s připínáčky za každého dlužníka taky super. Tím ale pozitiva asi končí. Jakmile se začnete zajímat o to, jak zadat nového dlužníka, zjistíte, že stačí krátká registrace a pak do mapy můžete zapíchnout špendlíček s jakýmkoliv jménem. Jinými slovy - až mě třeba Franta Jouda z Hornej Dolnej něčím naštve, udělám z něj obratem dlužníka a již mu to nikdo neodpáře.

Ještě pár detailů o doméně "mapa dlužníků.cz"... Registrátorem domény je IGNUM (český registrátor), držitelem domény je pak něco, co se jmenuje LOREM IPSUM LLC a má to sídlo v USA ve státě Wyoming, město Cheyenee. Pak ještě zjistíte jméno osoby - Christina M. Straw a dále to, že za LOREM IPSUM LLC se skrývá další subjekt, tentokráte Lorem Development odněkud z Izraele. No, takže to bychom měli - zmatek nad zmatek, ale ještě se zmatkem nekončíme - pokud se budete na "mapě dlužníků" pohybovat, zjistíte, že většina odkazů vede na další domény, a to doménu "nedlužím.cz" a pak ještě "uhrazeno tečka cz" (nepíšu schválně URL domén, nechci jim zvedat popularitu :)) ). Uhrazeno patří již známému LOREM IPSUM LLC, ta druhá pak české firmě z Prahy, která se specializuje na vymáhání pohledávek. Tím se kruh patrně uzavírá a dostávám se po dalším pátrání na zajímavou stránku, která moje poznatky jen a jen potvrzuje :)) Na pozadí všeho je společnost DEREDES, která je svým jednáním a způsoby v oblasti dlužníků patrně dost profláknutá, o čemž svědčí i reportáž z Černých ovcí, kterou na uvedeném odkaze můžete také shlédnout...

Co je tedy snahou autorů emailu? Jednoznačně dostat vás na jejich stránky a zlákat vás do svých osidel. Jest to krásnou ukázkou toho, jak je člověk tvor vynalézavý a zvídavý na straně jedné a jak je těmto trikům bezmocný na straně druhé.

 

Přejeme vám tedy pevné nervy v boji s nevyžádanou poštou a šmejdy, kteří vám ji podstrkují...Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI


Štefan Margita
operní pěvec

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha


Doporučujeme
Sleva 35- 50% - chraňte to, na čem Vám záleží!

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

SecIT.sk
© 1998 - 2019 Amenit s.r.o.

Facebook - Antivirové CentrumGoogle Plus - Antivirové CentrumTwitter - Antivirové CentrumPinterest - Antivirové Centrum
tumblr - Antivirové CentrumREDDIT - Antivirové CentrumStumbleupon - Antivirové CentrumNapište nám - kontaktní formulář

www.Amenit.cz
Ochrana osobních údajů
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma