potřebujete poradit? - jsme tady

Norton Online Family

Sdílej na Facebooku
24.6.2010

Norton Online FamilySpolečnost Symantec, výrobce oblíbených bezpečnostních produktů Norton, uvedla novou verzi služby na podporu bezpečnosti rodiny a dětí surfujících na internetu - Norton Online Family. Produkt je k dispozici ve 25 jazycích a čeština samozřejmě nechybí. Pro mnohé rodiče bude zajímavá i informace o ceně - služba je poskytována zcela zdarma.

Stále více rodičů si začíná uvědomovat nutnost chránit své děti před škodlivým obsahem internetu. Služba Norton Online Family jim to umožní rychle a jednoduše. Po krátké registraci do systému stačí stáhnout malinký instalační soubor, který do počítače nainstaluje agenta Norton Safety Minder. Tato část produktu zodpovídá za to, aby posílala požadavky na vyhodonocení obsahu na servery výrobce, na kterých jsou umístěny databáze již kategorizovaných webových stránek. Kategorií je celkem 47 a naleznete mezi nimi například kategorie typu pornografie, drogy, komunitní weby (Facebook, Twitter...), zbraně, hazardní hry a další. Jednoduše stačí v nastavení zakřížkovat kategorie, které mají být blokovány, a ratolest si ani neškrtne :)) V případě, že se snaží dítě otevřít stránky s blokovaným obsahem, zobrazí se mu varovná stránka - nezbývá, než se vrátit zpět. Pokud se ale stane, že jsou stránky blokovány omylem, může na varovné stránce dítě napsat, že stránka by neměla být blokována a poslat rodičům žádost o odblokování. Tato funkce se samozřejmě může hodit, protože žádný systém kategorií není neomylný.

Rodiče jsou o šmejdění své ratolesti na internetu informováni buď na webových stránkách služby Norton Online Family, souhrnné informace jsou ovšem také zasílány na email rodičů. Kromě vyhodnocování navštívených stránek mají rodiče také možnost časově omezit rejdění dětiček po internetu a také omezit zobrazení nevhodných stránek ve výsledcích hledání. Tato funkce se jmenuje Safe Search a je k dispozici pro vyhledávače Google, Ask, YouTube, Yahoo, Bing a Binkx.

Samozřejmostí je i sledování online chatovacích programů (Instant Messaging - ICQ, Skype, MS Messenger apod.). Rodiče tak mají možnost definovat povolené a schválené kamarády (kontakty) a samozřejmě také schvalovat kamarády nové. Sledovat také lze používání citlivých osobních informací, jako jsou například telefonní čísla, které se dítě snaží odeslat přes IM nebo se je snaží vložit třeba do profilu nebo zprávy na společenském webu (Facebook).

No a protože děti rostou a také jich doma bývá více, lze každému dítěti nastavit profil zvlášť a navázat jej na uživatelský účet ve Windows. Kromě toho lze samozřejmě takto vytvořený profil Norton Online Family používat na více počítačích najednou, pokud dítě "cestuje" mezi více počítači - stačí v nastavení vybrat příslušné počítače a uživatelské účty Windows. Při vytváření profilu dítěte se systém ptá na věk dítěte a v závislosti na tom přednastavit profil výchozími hodnotami pro danou věkovou skupinu.

Služba Norton Online Family je k dispozici na adrese http://onlinefamily.norton.com/  a ke jejímu použití se stačí zaregistrovat. Registrace je krátká a rychlá a nejsou s ní žádné problémy. Požadavky na hardware a operační systém jsou naprosto "normální" a zjednodušeně lze říct, že na dnes běžných počítačích nebudete mít žádný problém s kompatibilitou a provozem. Agent Norton Safety Minder funguje v operačních systémech Windows (XP SP2 a vyšší) a Mac OS X 10.5.

 

Norton Online Family - porušení pravidel

Norton Online Family - dítě se snaží zobrazit stránku s blokovaným obsahem

Norton Online Family - kategorie

Norton Online Family - seznam kategorií

Norton Online Family - definice časů připojení 

Norton Online Family - nastavení povolených a nepovolených časů na internetu

Norton Online Family - povolení zabezpečení vyhledávačů

Norton Online Family - povolení funkce Safe Search

Norton Online Norton Online FamilyFamily


Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8

Velmi oceňuji přístup firmy k řešení mého problému. Jednalo se o poměrně složitou věc. Díky serióznímu přístupu firmy AntivirovéCentrum jsem problém skutečně vyřešil k mé spokojenosti.


František Farář
Karlovy Vary

#9


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma