potřebujete poradit? - jsme tady

Konference Trendy v bezpečnosti 2012.

Sdílej na Facebooku
5.3.2012

Konference Trendy v bezpečnosti 2012

Bezpečnost

ZDROJ: www.lupa.cz

Za necelé čtyři roky fungování českého CSIRTu (CSIRT = Computer Security Incident Response Team) bylo podle Andrey Kropáčové týmu reportováno 2300 bezpečnostních incidentů, přičemž 73 z nich bylo prokazatelně nevyřešeno. Incidenty, které se nepodařilo vyřešit, neohrožovaly bezpečnost českého internetu, ale pouze provozovatele konkrétních postižených sítí. CSIRT by měl být místem „poslední záchrany“, kam se sbíhají hlášení o útocích, u nichž není jasné, kdo je za ně zodpovědný, na něž adresát stížnosti nereaguje, nemá snahu incident řešit nebo se jedná o velmi závažný incident.

Bezpečnostní rizika na Internetu nejsou izolovaným fenoménem. Naopak jsou silně provázána a navázána na na hrozby, které známe z reálného světa. Miloš Balabán, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky CESES na Fakultě sociálních věd UK, se ve své přednášce snažil zasadit bezpečnostní hrozby na Internetu do složitého klubka globálních rizik. V této souvislosti hovořil o narůstající důležitosti oblasti jihovýchodní Asie a možném konfliktu při snaze některé z mocností získat nebo udržet v dané oblasti svůj vliv.

Internet už dnes patří mezi klíčové infrastruktury, které lidstvo používá, stejně tak jako například rozvody elektrické energie. Jaroslav Pejčoch, předseda představenska společnosti T-Soft, hovořil o provázanosti těchto infrastruktur a nastínil případné scénáře, které by nás čekaly v okamžiku, kdyby k výpadku některé z klíčových infrastruktur došlo. Výpadek jedné z infrastruktur s sebou přináší riziko výpadku dalších, které jsou závislé jedna na druhé. Určitá bezpečnostní rizika skýtá podle Pejčocha také geografická nebo vlastnická závislost jednotlivých sítí.

Pro fajnšmekry, kteří si libují v nastavování bezpečnostních certifikátů a politik, připravil pro lepší zažívání po obědě přednášku Ondřej Mikle ze sdružení CZ.NIC.

Důvěryhodnost certifikačních autorit podle něj začala být v posledních měsících zpochybňována více než kdy předtím. Za rok 2011 byly útočníky napadeny autority Comodo a Diginotar. Tento rok se Trustwave přiznala k vydávání certifikátů pro korporátní man-in-the-middle „útoky“.

Naštěstí už existují návrhy několika protokolů, které mají omezit možnost libovolné CA vydat certifikát pro libovolnou doménu. Ondřej Mikle ukázal principy jejich fungování a proti jakým útokům chrání.Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma