Chraňte svůj počítač
4 kroky jak zabezpečit počítač

Aktualizace

Automatické aktualizace operačního systému windows

Díky automatické aktualizaci je možné automaticky udržovat počítač v aktualizovaném stavu pomocí nejnovějších aktualizací a vylepšení. Není nutné vyhledávat nejdůležitější aktualizace a informace, protože jsou systémem Windows dodány přímo do počítače. Systém Windows rozpozná připojení online a pomocí připojení k Internetu vyhledá položky ke stažení na webovém serveru Windows Update. Pokaždé, když jsou k dispozici nové aktualizace, zobrazí se v oblasti upozornění ikona.

Aktualizace www prohlížeče

Internetový prohlížeč se často stává prostředníkem pro spuštění/stažení škodlivého kódu. Jednou z věcí, kterou můžete pro zabezpečení udělat, je pravidelná aktualizace internetového prohlížeče. Nejsnadnější cestou, jak aktualizace získat, je navštívit stránky tvůrce/výrobce a zjistit si, jak zajistit pravidelnou – nejlépe automatickou aktualizaci.
V internetových prohlížečích je možnost nastavit si úroveň zabezpečení. Zajímavá je proto možnost zjistit zabezpečení internetového prohlížeče přes web.

Rozdíl mezi systémem Windows Update a automatickými aktualizacemi

Systém Windows Update a automatické aktualizace jsou dvě samostatné součásti, jejichž vzájemná součinnost přispívá k zabezpečení systému Windows.
Windows Update je webový server společnosti Microsoft, ze kterého mohou uživatelé systému Windows stahovat důležitý i méně důležitý software.
Automatické aktualizace, které automaticky spolupracují s webovým serverem Windows Update umožňují získávat aktualizace důležitého softwaru. Slouží ke stažení položek, jakými jsou například opravy zabezpečení, důležité aktualizace a ovladače. Spolupráce těchto dvou součástí je plně řízena uživatelem. Lze například určit, zda při výskytu nových aktualizací budou příslušné položky automaticky staženy a nainstalovány nebo bude pouze zobrazeno upozornění, že jsou k dispozici.

Cena:    0 Kč

Štefan Margita
Něco navíc
AKCE - kupte antivir Kaspersky a vyhrajte výlet do Monaka!máme pro Vás dárek

Doporučujeme
získejte plnou verzi antivirového programu zdarma


Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

SecIT.sk
© 1998 - 2016 Amenit s.r.o.
www.Amenit.cz
www.AntivirusCenter.com
Google+
HW firewall Sophos
Verze Shop-NET: 2.14.9.25