diskuze

Diskuze

Zpět


nejspíš vir na facebooku05.12.2010 19:43:35
Pavlína 

Už sem v koncím !Když sem na facebooku z ničeho nic rozesílám všem přátelům na chatu spamy třeba několikrát a taky když sem online mi to ukazuje offline a furt se to střídá...Myslím že sem na něco klikla a tím sem si to zaviňila.Stalo se to včera a poté mě to vyhodilo a na pc se mi objevil text že systém windows musel být ukončen jinak že by mohl být počítač poškozen a provedla sem restart.Jenže už mi pak nešel nastartovat znova... kontrolka se rozsvítila zeleně a pak hnedka oranžově a psalo to že není signál nebo co. Druhý den ráno to normálně zase šlo.Všechno sem zkontrolovala antivirem a v pořádku jen pořád se v rezidentním šťítu zobrazovalo tracking cookies.A chvilku sem na facebooku a zase se mi to stalo že sem přátelům odesílala odkazy aniž bych o tom věděla.Poraďte mi prosím nebo napiště co je to za vir? děkuji

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku16.01.2011 19:14:03
Michal 

dobry den mam skoro stejny problem psal kamaradovi pres chat asi 2 dny a  potom mi napsal ze mi nechce odepsat protoze  ho prej furt spamuju.

Nevim co mam delat prosim napiste mi co mam delat.

Prosím.

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku23.01.2011 18:45:11
Veronika 

Mam stejny problem...prosim, poradte....

odpovědět
 
RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku21.07.2011 14:33:01
Mirek 

Mám stejný problém píšu přátelům anglicky hi. how are bnéyou? a podobné a nakonec se pošle odkaz na video, které nese nejspíš vir.Počítač pracuje normálně ale internet je pomalý a avast ukazuje červeně stránku silnější ochrany prosím poraďte

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku27.07.2011 17:00:24
ivo 

Mě můj kámoš taktéž poslal zprávu Hi, how are you, prostě mi nepřišlo divné že to psal anglicky, protože i  já si někdy píšu s kámošema naglicky (abych si truchu potrénovalú). Tak jsem se na jeho zrpávy vykašlala ale potom mi poslal odkaz s videem které mělo moje jméno, bylo tam update you flash player, antivirus nehlásil že se jedná o vir a tak jsem dal dawnload. po stažení se restartoval pc do save modu potom se znovu vypnul a pak se zapnul do normálu. Řekl jsem si tak nějakej malej error, ale ejhle, vytížení CPU 100 procent a to jsem nespouštěl ani hry ani internet prostě jsem čuměl na plochu a procesor se vařil, pak jsem se podival na procesi a zjistil jsem že procesor vytěžuje program ufa.exe (ufa.exex je potřebný program pro windous ale pokud je narušen malwarem nebo spywarem, tak zatěžuje cpu což vede ke spomalení chodu PC, bere osobní data s FB, může spálit procesor, obvody ...). Pokud máte tento problém tak radím si stáhnout/koupit pořádný antivirový program (Ad Aware) mě osobně pomohl Web root Cload Antivirus, který navržen speciálně pro tento problém a můžete ho mít bez licence 90 dní zdarma. No a pokud nepomůže ani skan tak reinstalovat si Windous a doporučuji si zálohovat data, které nechcete ztratit. Jinak pokud je to už fakt neúnosné, tak odveste co možná nejdříve počítač do opravny, jinak hrozí zhroutění celého operačního systému, jelikož, tento vir dělá zadní vrátka do vaší bezpečnosti a umožňuje dalším škodlivým aplikacím lehčí vstup do vašeho PC, čímš se zhoršuje ještě více chod PC.

 

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku21.08.2011 22:16:08
Kája 

Stačí AVG??

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku05.06.2013 12:10:37
Jaromir  

mno avg nestači to je jeden z antyviru který rozeznaji malo viru.. je dobre mit vice než jeden ochrany program.. ja mam např. avast a avg.. avg odhali jine nežadoci programy co avast neodhla a tak je tomu i naopak..

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na faceboo01.07.2014 19:17:15
Info 

Dva antiviry v jednom systému? Ty seš ale kus debila. To snad není možný jací trotlové sem píší.

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na fac02.07.2014 15:25:57
Martin 

to ma dnes najviac pobavilo toto avast ti rozozná iné a avg iné :D chalan tebe počítač do rúk netreba :D

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na faceboo28.07.2014 10:34:47
Vlastik 

2 antiviry v jednom OS se nesnesou....

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na faceboo26.01.2015 14:29:29
monitor288 

dva antiviry v jednom systemu??????? U mne by se teda dohromady pohadali a navzajem by si mysleli ze ten druhej je virus.Nejlepsi je mit jeden a co nejvic kvalitni

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na faceboo26.02.2015 13:00:17
VojtikVosicky 

já do toho nechci kecat ale když máš v systému víc antivirových programů tak se ti přebíjejí  a nefunguje ani jeden :DD

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na fac25.11.2020 17:45:05
Guru 

Obecně platí pravidlo, že čím víc antivirů, tím větší bepečí. Chce to hlavně velký disk, aby se vám tam všechny antiviry vešly, dobré je i víc operační paměti a pak jste za vodou, žádný vir na vás nemá. Kdo neví, kde sehnat všechny antiviry najednou, tak se můžete inspirovat třeba na virustotal.com, kde jich je něco přes padesát, ale jako dobrý základ stačí nainstalovat ty, co jsou uvedeny zde: https://www.computerhope.com/issues/ch000514.htm i s odkazy na stránky jednotlivých antivirových společností, kde je možné bezpečnostní produkt získat.
Takže hurá instalovat a nezapomeňte ucpat všechny otvory na skříni počítače, kudy by se do něho mohlo něco dostat. Nestačí totiž jen zabezpečit softwarově! Nic nepodceňte!

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku21.07.2011 18:21:11
Simona 

Taky jsem dostala anglickou zpravu od kamaradky, jestli se nechci podivat na smesne video,ale pozdeji jsem se dozvedela ze to byl TROJSKY KUN. Ted ani nevim jestli ho mam v pocitaci, ale antivirus mi ukazuje, ze neobsahuje zadne viry a dalsi.

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku23.07.2011 12:06:28
Viktoria 

Dobrý den,

Taky mi přišel odkaz Hi how are you spolu s videem na facebooku.Zavirovalo mi to notebook.Vůbec se nemůžu přihlásit,mám změněné heslo.Zkoušela jsem i antivirový program Avira,našlo to 8 trojských konu,ale stále se nemůžu přihlásit.Poradte

odpovědět
 
RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku27.07.2011 17:12:24
ivo 

Pokud se nemúžeš dostat na svůj účet na FB, tak je to tím že virus ti jednoduše tvůj učet na FB zablokuje, pokut ti to napíše internet explorer tuto stránku nemůže zobrazit nebo Facebook má potíže skuste to prosím později, tak to znamená že si s FB nadobro skončila, teda pokud se budeš chtít přihlásit ze svého počítace. Na svůj účet se možná dostaneš s cizího PC, který má jinou IP adresu, ale pokud ti vir změnil i heslo k účtu tak seš v pěkném průseru. Já osobně se taktéž nemohu dostat na svůj FB účet. Jinak, dej svůj noťas radči do opravny, jelikož pokud máš ten samí vir co já, tak to znamená zátěž procesoru způsobena programeme ufa.exe. Kvůli 100 procentnímu vitíženi procesoru je PC zpomalené. Navic se ti může stát že se PC samo od sebe spustí do savemodu a potom do normálu, fakt doporučuji koupit pořádný antivirový program, mě pomohl Webroot Cloud AntiVirus, který můeš mít zdarma bez licence 90 dní. Jinak dej svůj noťas radči do rukou odborníku, prostě radči ho dej do opravny, pokud příliš nerozumíš PC. Nejlepší řešení je zálohování souboru, které chcete zanechat a přeinstalovat operační systém.

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku24.01.2012 17:05:30
Milan 

Cau prosimte dal by jsi mi web naten antivirus? :)

odpovědět
 
RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku27.07.2011 17:12:36
ivo 

Pokud se nemúžeš dostat na svůj účet na FB, tak je to tím že virus ti jednoduše tvůj učet na FB zablokuje, pokut ti to napíše internet explorer tuto stránku nemůže zobrazit nebo Facebook má potíže skuste to prosím později, tak to znamená že si s FB nadobro skončila, teda pokud se budeš chtít přihlásit ze svého počítace. Na svůj účet se možná dostaneš s cizího PC, který má jinou IP adresu, ale pokud ti vir změnil i heslo k účtu tak seš v pěkném průseru. Já osobně se taktéž nemohu dostat na svůj FB účet. Jinak, dej svůj noťas radči do opravny, jelikož pokud máš ten samí vir co já, tak to znamená zátěž procesoru způsobena programeme ufa.exe. Kvůli 100 procentnímu vitíženi procesoru je PC zpomalené. Navic se ti může stát že se PC samo od sebe spustí do savemodu a potom do normálu, fakt doporučuji koupit pořádný antivirový program, mě pomohl Webroot Cloud AntiVirus, který můeš mít zdarma bez licence 90 dní. Jinak dej svůj noťas radči do rukou odborníku, prostě radči ho dej do opravny, pokud příliš nerozumíš PC. Nejlepší řešení je zálohování souboru, které chcete zanechat a přeinstalovat operační systém.

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku02.08.2011 16:27:53
Viktoria 

Děkuju za odpověd. Ale já se nemůžu přihlásit normálně do windowsu.Mám počítač na heslo,které je ted změněné.Zkoušela jsem si vypálit ophcrack,heslo mi to sice našlo,ale stejně nefunguje.Když zapnu počítač,ukáže se mi Aborting because safe mode is detected v modré obrazovce.Takže vůbec nevím co ted dělat.

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku03.08.2011 7:58:59
XY 

Normální smrtelník může zkusit MS System Sweeper - čistící nástroj který bootuje počítač z flešky nebo CD/DVD. Tahle potvora totiž zmodifikuje "startovací prostředí" a smaže/upraví některé položky jinak spouštěné ze startovací nabídky windowsů. S tímhle si běžný uživatel neporadí.

Takže zkusit MS SS, nebo jít s kompem do servisu - když ho dostane do rukou průměrně zdatný technik, dokáže si s tím poradit. A rada zdarma pro tebe - nelez na Facebook (je to největší stupiďárna co existuje), a když už tam za každou cenu vlízt musíš (ale PROČ proboha????? vysvětlí mi to už někdo konečně co na tom pos*aném xichtbuku je?!?!?!?!), tak neklikej na každou ptákovinu, kterou ti pošle chatem "přítel"...

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku23.08.2011 12:43:55
Katka 

A co když jsem se na něj jeden den nemohla dostat(psalo mi to že jsou problémy s připojením) a dneska už to je ok?Dík.

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku27.11.2012 16:05:04
Ondřej Suchý 

Ahoj. Virů se lehce a zadarmo jde zbavit.

Jak? to zjistíš na mém webu =)

Mrkni na http://www.ravissek.cz/?p=115 

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku18.03.2013 0:09:23
Falta 

Je to vir Malware, dá se říct matka trojských koňů, červů a bůh ví čeho... Na odstranění této nepřjemnosti doporučuji Malewarebytes Anti-Malware...
Právě jsem to stáhl a použil a Malware z mého počítače zmizel... Připojení na FB stále nefunguje ale pokud ja Maleware mimo váš PC, měli by jste se na FB po nějaké době připojit úspěšně... Kdyby jste se nemohli přihlásit k účtu, budete si muset vytvořit nový
Ponaučení ?!-> pevně se rozhodnout, čemu na FB dávat "like" a čemu ne !!!
Například: Někdo vám nabízí nový vhled vašeho Timeline, nebo aplikaci, aby jste zjistilo, kdo se dívá na váš profil

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku22.08.2013 22:58:32
Petra 

Dobrý den, chci se zpetat na facebooku mi neznámý uživatel poslal žádost o přátelství, napslala sem mu zprávu jestli se známe? Ale žádost sem nepřijala. Přišla mi odpověd hacker hihi..Okamžitě jsem ho zablokovala a nahlásila. Myslíte, že se tímto způsobem mohl do mého počítače dostat vir? Předem díky za odpověď.

odpovědět
 
RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku04.12.2013 9:27:31
Jirka 

Ahoj Petro nikdo ti nemůže hacknout fb bez patřičných údajů.Nemusíš se ničeho takovýho bát.A ti kteří tvrdí že to jde a že se jim to povedlo z 99% ani netuší jak se tam dostali a za chvilku je to zase vyhodí.Jinak jak psal Falta tak měl částečně pravdu.Je to skutečně zásluha Malwaru ovšem ale nebyl jediný který to dělal.Dá se odstranit i českým celkem spolehlivým avastem kde nastavíte test po restartu.Ovšem je kupa dalších virů kteří to dělají a kteří přišli do pc s Malwarem.Souvisejí s ním i vyskakovací reklamy i navzdory nastavení prohlížeče.Vše se dá odstranit Avastem+Spybot a pokud oni nezvládnou najít vše doporučuji Eset online scanner a nebo výkonější antiviri typu Kaspersky a Bit defender.Ovšem pokud se vám něco takového přihodí většina lidí si raději vybírá kvalitnější řešení což je přeinstalovat OS.

odpovědět
 
RE: RE: RE: RE: nejspíš vir na facebooku04.12.2013 9:32:14
Jirka 

Jo a ještě něco prosím nikdo nevěřte kecům typu že virus vám zablokoval facebook.Nezablokoval!!! Jde pouze o souhru internetového prohlížeče s antivirem a firwallem v pc.Antivir totiž nahlásí prohlížeči, že je v pc vir který by se mohl rozesílat na sociální síti a prohlížeč to zase přepošle facebooku, který vám zablokuje přístup na facebook.Většinou si stejně musíte založit nový email ale někdy jen stačí najít spojení s facebookem a napsat jim, že by jste potřebovali odblokovat váš účet nebo si nechat zaslat nové heslo.

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku15.12.2013 19:05:03
Adéle 

ty si myslíš že jsme tak blbý já jsme třeba chytla vir na pc a a to jsme na fcb nebyla celý den pak mi šel poté jsme šla na vščeři a nešel aa nic jsem nekomentovala nic jsme nedělala.. !

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku a youtube21.04.2014 12:14:02
Veronika 

Ano mám stejný problém ... Nebyla jsem na fb a někdo mi prostě přes můj profil odesílám do chatu odkazy aby lajkli stránku ..... No ale když jsem na notebooku a chci juknout na fb oběví se mi tam stránka : 

Nem co mám dělat ... Instalovali jsme ho ... pak to šlo 1 den a další zase ne ... Potřebuju poradit prosím :(

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku a youtube22.04.2014 9:38:13
Radek Palicka 

Nejprve si zkontrolujte zabezpeceni FB:

http://www.lupa.cz/clanky/tip-co-muzete-udelat-pro-lepsi-zabezpeceni-uctu-na-facebooku/

https://www.facebook.com/help/www/213481848684090

Pak v prve rade zmenit heslo k uctu, nastavte si SILNE heslo (Veronika nebo Very200 a podobne NENI silne heslo). Pak se v nastaveni FB zabezpeceni podivejte, jak mate nastaveno Upozorneni na prihlaseni a Duveryhodne prohlizece. Taky neni od veci na nejakou chvili zapnout prihlasovani pres SMS zaslanou do telefonu - Schvaleni prihlaseni. Taky muzete pouzit funkci Kde jsem prihlasen - taky je v nastaveni FB.

Kazdopadne ani tohle nemusi pomoct, protoze to skutecne muze byti nejakou potvorou, ktera sedi v kompu a posila kraviny na vsechny "pratele". Pripadne to taky klidne muze byt nejaky doplnek v prohlizeci, ktery posila informaci, ze ho pouzivate. Moznosti je vice.

Nechejte pocitac zkontrolovat ComboFixem a pak MBAMem:

http://www.antivirovecentrum.cz/navody/combofix.aspx
http://www.antivirovecentrum.cz/navody/malwarebytes-anti-malware.aspx

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku11.07.2014 16:35:18
Jan Rýdelhttp://www.malwarebytes.org

Na spamující virus zabírá jedině malwarebytes

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku07.12.2014 20:00:20
Lukáš 

ahoj já jsem to taky měl a poradila mě kamarádka jestli to máš na google chrome, opera na mozile nabo na exploreru tak to idinstaluj a používej nějakej jinej :) ten vir je na tom internetu kterej používáš :) 

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku07.12.2014 20:00:44
Lukášhttp://vcvcxv.cz

ahoj já jsem to taky měl a poradila mě kamarádka jestli to máš na google chrome, opera na mozile nabo na exploreru tak to idinstaluj a používej nějakej jinej :) ten vir je na tom internetu kterej používáš :) 

odpovědět
 
RE: nejspíš vir na facebooku24.10.2021 16:55:13
ella 

přišla mi na fb od kamarádky zpráva typu :https:ceskaposta.com a pak zpráva:Jestli jsem vám poslala nějaký odkaz, je to vir. Poslalo se to všem mým přátelům na fb.

odpovědět
 
RE: RE: nejspíš vir na facebooku25.10.2021 9:10:57
Ploc Patrikhttp://www.antivirovecentrum.cz

Dobrý den,

dle všeho jste se stala objetí tzv. phishingového útoku, který se šířil pomocí sociální sítě facebook.com . Doména ceskaposta.com je registrována dle všeho v Korei a určitě nemá nic společného se servery naší české společnosti Česká pošta s.p. . Proti těmto útokům se dá bránit pomocí různých antivirových řešení a správně nakonfigurovaných ochran chránících webové prohlížeče či jiné aplikace. Mohl bych Vám doporučit produkty firmy Eset, Kaspersky či AVG.

odpovědět
 
Cena:    0 Kč
Něco navíc
máme pro Vás dárek

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Musím se přiznat, že s tak ochotným a hlavně trpělivým operátorem jsem se už dlouho nesetkal.

Patří mu proto srdečný dík! Domnívám se, že tento neobvyklý přístup operátora k zákazníkovi si zaslouží i zveřejnění


Rudolf Wonka, Litoměřice

#1

Protože jsem laik a nerozumím antivirovým programů velmi si cením s jakou jednoduchostí a elegantností mně dovedla technická podpora předat potřebné informace tak, abych jim porozuměl.

Protože si takového jednání velmi cením, považuji za vhodné poděkovat také Vám za dobře vybraný a proškolený personál.


Roman Jakubík

#2

Chci vám poděkovat
za profesionalitu a za pomoc při instalaci antiviru do počítače.

Moc vám děkuji a zůstáváme nadále vašimi klienty.


Ludmila Ferencová

#3

Moc děkuji za pomoc, už to funguje podle mých představ.

Udělali jste mi radost, že se na vaši podporu mohu spolehnout, to vždy potěší.
Ještě jednou díky a hezký den.


Ivana Stinková
Mělník

#4

Děkuji za odpověď
hned to zkusím.
Pěkné vánoce. Strašně jste mě překvapili rychlou odpovědí.


Dagmar Niklová
Olomučany u Blanska

#5

Dík za pomoc

Konečně jsem KIS nainstaloval. Musím konstatovat, že by se mi to nepodařilo bez vaší pomoci.
Takže ještě jednou díky a hodně zdaru.


Milan Selucký

#6

Dobrý den,

ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala p. Martinovi, který se mi po 2 dny trpělivě věnoval při nastavení antivirového programu.

Je vidět, že umí pracovat nejenom s anti-virem, ale i anti-talentem na PC.

Předejte prosím toto poděkování i jemu nadřízenému pracovníkovi!!


Irena Procházková
MŠ Mezi Domy, Praha

#7

Díky Vašim nástrojům na čištění jsem si mohl vyčistit PC, neboť se neustále zpomaloval a výsledek je pro mne překvapující. Jsem sice laik, ale věřím, že to využívají i odborníci. Děkuji za veškerou tech. pomoc.


Bělík Josef
Praha

#8


Doporučujeme
Eset Nod32 Antivirus, Eset Smart Security Premium, Eset Internet Security

získejte plnou verzi antivirového programu zdarma

Odkazy
Igiho stránka o virech: www.viry.cz

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, se kterými se denně setkává a které ohrožují běžné používání internetu.

diallix.net
Vaše řešení kybernetické bezpečnosti - Norton 360
Verze Shop-NET: 2.14.9.25

Možnosti platby:

- převodem na účet
- platební kartou
- dobírkou

VISA Maestro VISA Electron MasterCard

Možnosti dodání:

- elektronické licence - zdarma
- dárky k objednávce - zdarma